Ukraina: znaki drogowe
134 znaki drogowe z oficjalnymi kodami, każdy porównany z takim samym znakiem w innych krajach.
Znaki ostrzegawcze
Niebezpieczny zakręt1.1
Niebezpieczne zakręty1.3.1
Kręta droga1.3.1
Tablice prowadzące na ostrym zakręcie1.4.1
Skrzyżowanie, pierwszeństwo z prawej1.21
Skrzyżowanie z drogą podporządkowaną1.22
Skrzyżowanie z drogą boczną1.23.1
Skrzyżowanie z przesuniętymi wlotami1.23.3
Rondo1.19
Sygnalizacja świetlna1.24
Ruch dwukierunkowy1.26
Możliwe zatory drogowe1.38
Zwężenie jezdni1.5.2
Koniec pasa ruchu5.21.1
Nierówna droga1.10
Próg zwalniający1.11
Zagłębienie w jezdni1.12
Śliska jezdnia1.13
Luźny żwir1.14
Miękkie lub niebezpieczne pobocze1.15
Spadające odłamki skalne1.16
Boczny wiatr1.17
Nabrzeże lub brzeg rzeki1.8
Most zwodzony1.25
Tunel1.9
Nisko przelatujące samoloty1.18
Przejazd tramwajowy1.20
Przejazd kolejowy z zaporami1.27
Przejazd kolejowy bez zapór1.28
Krzyż św. Andrzeja1.29
Krzyż św. Andrzeja przed przejazdem wielotorowym1.30
Roboty drogowe1.37
Inne niebezpieczeństwo1.39
Przejście dla pieszych1.32
Piesi1.32
Dzieci1.33
Rowerzyści1.34
Zwierzęta gospodarskie1.35
Dzikie zwierzęta1.36
Wypadek przed tobą1.41
Zalecana prędkość5.33
Znaki pierwszeństwa
Znaki zakazu i ograniczeń
Zakaz wjazdu3.21
Zakaz ruchu w obu kierunkach3.1
Zakaz wjazdu pojazdów silnikowych3.2
Zakaz wjazdu motocykli3.6
Zakaz wjazdu motorowerów3.7
Zakaz wjazdu rowerów3.8
Zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych3.3
Zakaz wjazdu ciągników3.5
Zakaz wjazdu pojazdów zaprzęgowych3.11
Zakaz wjazdu wózków ręcznych3.10
Zakaz ruchu pieszych3.9
Zakaz wjazdu pojazdów przewożących towary niebezpieczne3.12
Zakaz wjazdu pojazdów przewożących materiały wybuchowe lub łatwopalne3.13
Zakaz wjazdu pojazdów przewożących substancje zagrażające wodzie3.14
Ograniczenie wysokości3.18
Ograniczenie szerokości3.17
Ograniczenie długości3.19
Ograniczenie masy3.15
Ograniczenie nacisku na oś3.16
Minimalny odstęp między pojazdami3.20
Zakaz skrętu w lewo3.23
Zakaz skrętu w prawo3.22
Zakaz zawracania3.24
Zakaz wyprzedzania3.25
Zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe3.27
Ograniczenie prędkości3.29
Strefa ograniczonej prędkości3.31
Zakaz używania sygnałów dźwiękowych3.33
Zakaz parkowania3.35
Zakaz zatrzymywania się3.34
Strefa ograniczonego parkowania3.38
Koniec ograniczenia prędkości3.30
Koniec strefy ograniczenia prędkości3.32
Koniec zakazu wyprzedzania3.26
Koniec zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe3.28
Koniec wszystkich zakazów3.42
Znaki nakazu
Nakaz jazdy prosto4.1
Nakaz jazdy w prawo4.2
Nakaz jazdy w lewo4.3
Nakaz jazdy prosto lub w prawo4.4
Nakaz jazdy prosto lub w lewo4.5
Nakaz jazdy w lewo lub w prawo4.6
Nakaz jazdy z prawej strony znaku4.7
Nakaz jazdy z lewej strony znaku4.8
Nakaz jazdy z dowolnej strony znaku4.9
Ruch okrężny4.10
Prędkość minimalna4.12
Koniec nakazu jazdy z minimalną prędkością4.13
Droga dla rowerów4.14
Koniec drogi dla rowerów4.15
Droga dla pieszych4.16
Droga dla pieszych i rowerów4.17
Droga dla pieszych i rowerów z rozdzielonym ruchem4.18.1
Droga dla jeźdźców konnych4.19
Trasa dla pojazdów przewożących towary niebezpieczne4.20.1
Znaki informacyjne
Droga jednokierunkowa5.5
Droga bez przejazdu5.32.1
Przejście dla pieszych5.38.1
Przejazd dla rowerzystów5.92.1
Strefa zamieszkania5.34
Koniec strefy zamieszkania5.35
Strefa dla pieszych5.36
Pas ruchu dla autobusów5.11
Tunel5.74
Początek drogi ekspresowej5.3
Koniec drogi ekspresowej5.4
Początek autostrady5.1
Koniec autostrady5.2
Początek obszaru zabudowanego5.53
Koniec obszaru zabudowanego5.54
Parking5.42.1
Parking zadaszony5.42.2
Kontrola przepisów ruchu drogowego za pomocą kamer5.76Zawracanie dozwolone5.29
Znaki informacyjne i usługowe
Tabliczki
Znaki tekstowe w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie
Pozostałe kraje
- Arabia Saudyjska
- Argentyna
- Australia
- Austria
- Bangladesz
- Belgia
- Brazylia
- Bułgaria
- Chile
- Chiny
- Chorwacja
- Czechy
- Dania
- Egipt
- Estonia
- Filipiny
- Finlandia
- Francja
- Grecja
- Hiszpania
- Holandia
- Indie
- Indonezja
- Iran
- Irlandia
- Izrael
- Japonia
- Kanada
- Kolumbia
- Korea Południowa
- Litwa
- Łotwa
- Malezja
- Meksyk
- Niemcy
- Norwegia
- Nowa Zelandia
- Polska
- Portugalia
- Republika Południowej Afryki
- Rosja
- Rumunia
- Serbia
- Słowacja
- Słowenia
- Stany Zjednoczone
- Szwajcaria
- Szwecja
- Tajlandia
- Tajwan
- Turcja
- Węgry
- Wielka Brytania
- Wietnam
- Włochy
- Zjednoczone Emiraty Arabskie
Źródła grafik
Grafiki znaków pochodzą z Wikimedia Commons i są używane na warunkach określonych w licencjach.
- Ukraina 1.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.3.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.4.1: WWBM, CC BY-SA 4.0
- Ukraina 1.21: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.22: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.23.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.23.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.19: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.24: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.26: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.38: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.5.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.21.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.10: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.11: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.12: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.13: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.14: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.15: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.16: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.17: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.25: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.9: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.18: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.20: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.27: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.28: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.29: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.30: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.37: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.39: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.32: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.33: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.34: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.35: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.36: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.41: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.33: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 2.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 2.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 2.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 2.4: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 2.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 2.6: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.21: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.6: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.7: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.11: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.10: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.9: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.12: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.13: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.14: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.18: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.17: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.19: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.15: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.16: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.20: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.23: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.22: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.24: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.25: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.27: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.29: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.31: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.33: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.35: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.34: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.38: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.30: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.32: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.26: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.28: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.42: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.4: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.6: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.7: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.9: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.10: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.12: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.13: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.14: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.15: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.16: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.17: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.18.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.19: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.20.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.32.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.38.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.92.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.34: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.35: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.36: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.11: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.74: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.4: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.53: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.54: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.42.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.42.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.76: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.29: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 6.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 6.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.45.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.48: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.28: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.20.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.55: มองโกเลีย๔๔, CC BY-SA 4.0
- Ukraina 5.51: WWBM, CC BY-SA 4.0
- Ukraina 7.1.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 7.4.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 7.5.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 7.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.43: Government of Ukraine, CC BY-SA 4.0