Rosja: znaki drogowe
130 znaków drogowych z oficjalnymi kodami, każdy porównany z takim samym znakiem w innych krajach.
Znaki ostrzegawcze
Niebezpieczny zakręt1.11.1
Niebezpieczne zakręty1.12.1
Tablice prowadzące na ostrym zakręcie1.34.1
Skrzyżowanie, pierwszeństwo z prawej1.6
Skrzyżowanie z drogą podporządkowaną2.3.1
Skrzyżowanie z drogą boczną2.3.2
Włączanie się do ruchu2.3.6
Rondo1.7
Sygnalizacja świetlna1.8
Ruch dwukierunkowy1.21
Możliwe zatory drogowe1.32
Stromy zjazd1.13
Stromy podjazd1.14
Zwężenie jezdni1.20.2
Koniec pasa ruchu5.15.5
Nierówna droga1.16
Próg zwalniający1.17
Śliska jezdnia1.15
Luźny żwir1.18
Miękkie lub niebezpieczne pobocze1.19
Spadające odłamki skalne1.28
Boczny wiatr1.29
Nabrzeże lub brzeg rzeki1.10
Most zwodzony1.9
Tunel1.31
Nisko przelatujące samoloty1.30
Przejazd tramwajowy1.5
Przejazd kolejowy z zaporami1.1
Przejazd kolejowy bez zapór1.2
Krzyż św. Andrzeja1.3.1
Krzyż św. Andrzeja przed przejazdem wielotorowym1.3.2
Roboty drogowe1.25
Inne niebezpieczeństwo1.33
Przejście dla pieszych1.22
Piesi1.22
Dzieci1.23
Rowerzyści1.24
Zwierzęta gospodarskie1.26
Dzikie zwierzęta1.27
Zalecana prędkość6.2
Znaki pierwszeństwa
Znaki zakazu i ograniczeń
Zakaz wjazdu3.1
Zakaz ruchu w obu kierunkach3.2
Zakaz wjazdu pojazdów silnikowych3.3
Zakaz wjazdu motocykli3.5
Zakaz wjazdu rowerów3.9
Zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych3.4
Zakaz wjazdu autobusów i autokarów3.34
Zakaz wjazdu ciągników3.6
Zakaz wjazdu pojazdów zaprzęgowych3.8
Zakaz ruchu pieszych3.10
Zakaz wjazdu pojazdów przewożących towary niebezpieczne3.32
Zakaz wjazdu pojazdów przewożących materiały wybuchowe lub łatwopalne3.33
Ograniczenie wysokości3.13
Ograniczenie szerokości3.14
Ograniczenie długości3.15
Ograniczenie masy3.11
Ograniczenie nacisku na oś3.12
Minimalny odstęp między pojazdami3.16
Zakaz skrętu w lewo3.18.2
Zakaz skrętu w prawo3.18.1
Zakaz zawracania3.19
Zakaz wyprzedzania3.20
Zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe3.22
Ograniczenie prędkości3.24
Strefa ograniczonej prędkości5.31
Zakaz używania sygnałów dźwiękowych3.26
Zakaz parkowania3.28
Zakaz zatrzymywania się3.27
Strefa ograniczonego parkowania5.27
Koniec ograniczenia prędkości3.25
Koniec strefy ograniczenia prędkości5.32
Koniec zakazu wyprzedzania3.21
Koniec zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe3.23
Koniec wszystkich zakazów3.31
Znaki nakazu
Nakaz jazdy prosto4.1.1
Nakaz jazdy w prawo4.1.2
Nakaz jazdy w lewo4.1.3
Nakaz jazdy prosto lub w prawo4.1.4
Nakaz jazdy prosto lub w lewo4.1.5
Nakaz jazdy w lewo lub w prawo4.1.6
Nakaz jazdy z prawej strony znaku4.2.1
Nakaz jazdy z lewej strony znaku4.2.2
Nakaz jazdy z dowolnej strony znaku4.2.3
Ruch okrężny4.3
Prędkość minimalna4.6
Koniec nakazu jazdy z minimalną prędkością4.7
Droga dla rowerów4.4.1
Koniec drogi dla rowerów4.4.2
Droga dla pieszych4.5.1
Droga dla pieszych i rowerów4.5.2
Droga dla pieszych i rowerów z rozdzielonym ruchem4.5.4
Trasa dla pojazdów przewożących towary niebezpieczne4.8.1
Znaki informacyjne
Droga jednokierunkowa5.5
Droga bez przejazdu6.8.1
Przejście dla pieszych5.19.1
Próg zwalniający (znak informacyjny)5.20
Strefa zamieszkania5.21
Koniec strefy zamieszkania5.22
Strefa dla pieszych5.33
Ulica rowerowa5.39
Pas ruchu dla autobusów5.14.1
Początek drogi ekspresowej5.3
Koniec drogi ekspresowej5.4
Początek autostrady5.1
Koniec autostrady5.2
Początek obszaru zabudowanego5.23.1
Koniec obszaru zabudowanego5.24.1
Parking6.4
Kontrola przepisów ruchu drogowego za pomocą kamer8.23
Zawracanie dozwolone6.3.1
Znaki informacyjne i usługowe
Znaki kierunku i miejscowości
Tabliczki
Znaki tekstowe w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie
Pozostałe kraje
- Arabia Saudyjska
- Argentyna
- Australia
- Austria
- Bangladesz
- Belgia
- Brazylia
- Bułgaria
- Chile
- Chiny
- Chorwacja
- Czechy
- Dania
- Egipt
- Estonia
- Filipiny
- Finlandia
- Francja
- Grecja
- Hiszpania
- Holandia
- Indie
- Indonezja
- Iran
- Irlandia
- Izrael
- Japonia
- Kanada
- Kolumbia
- Korea Południowa
- Litwa
- Łotwa
- Malezja
- Meksyk
- Niemcy
- Norwegia
- Nowa Zelandia
- Polska
- Portugalia
- Republika Południowej Afryki
- Rumunia
- Serbia
- Słowacja
- Słowenia
- Stany Zjednoczone
- Szwajcaria
- Szwecja
- Tajlandia
- Tajwan
- Turcja
- Ukraina
- Węgry
- Wielka Brytania
- Wietnam
- Włochy
- Zjednoczone Emiraty Arabskie
Źródła grafik
Grafiki znaków pochodzą z Wikimedia Commons i są używane na warunkach określonych w licencjach.
- Rosja 1.11.1: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.12.1: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.34.1: Papa November, Public domain
- Rosja 1.6: Юкатан, Public domain
- Rosja 2.3.1: Юкатан, Public domain
- Rosja 2.3.2: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 2.3.6: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 1.7: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.8: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.21: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.32: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 1.13: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.14: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.20.2: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.15.5: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 1.16: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.17: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.15: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.18: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.19: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 1.28: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.29: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.10: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.9: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.31: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 1.30: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 1.5: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 1.1: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.2: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.3.1: Meddoc13, Public domain
- Rosja 1.3.2: Meddoc13, Public domain
- Rosja 1.25: Nikolaev ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 1.33: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.22: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.23: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 1.24: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 1.26: Юкатан, Public domain
- Rosja 1.27: Юкатан, Public domain
- Rosja 6.2: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 2.5: Nikolaev_ec06ffa5, font by Alexander Sapozhnikov, CC BY-SA 3.0
- Rosja 2.4: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 2.1: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 2.2: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 2.6: User:Flrn, Public domain
- Rosja 2.7: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 3.1: User:Flrn, Public domain
- Rosja 3.2: Flrn, Public domain
- Rosja 3.3: User:Flrn, Public domain
- Rosja 3.5: User:Flrn, Public domain
- Rosja 3.9: User:Flrn, Public domain
- Rosja 3.4: User:Flrn, Public domain
- Rosja 3.34: มองโกเลีย๔๔, Public domain
- Rosja 3.6: User:Flrn, Public domain
- Rosja 3.8: User:Flrn, Public domain
- Rosja 3.10: User:Flrn, Public domain
- Rosja 3.32: 3.32.png: User:Юкатан derivative work: Beao, CC BY-SA 3.0
- Rosja 3.33: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 3.13: Flrn, Public domain
- Rosja 3.14: User:Flrn, Public domain
- Rosja 3.15: User:Flrn, Public domain
- Rosja 3.11: User:Flrn, Public domain
- Rosja 3.12: User:Flrn, Public domain
- Rosja 3.16: User:Flrn, Public domain
- Rosja 3.18.2: Nikolaev ec06ffa5, Public domain
- Rosja 3.18.1: Nikolaev ec06ffa5, Public domain
- Rosja 3.19: Nikolaev ec06ffa5, Public domain
- Rosja 3.20: 3.20.png: User:Юкатан derivative work: Rudloff (talk), CC BY-SA 3.0
- Rosja 3.22: Nikolaev_ec06ffa5, Public domain
- Rosja 3.24: User:Flrn, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.31: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 3.26: User:Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 3.28: 3.28.png: User:Юкатан derivative work: Beao, CC BY-SA 3.0
- Rosja 3.27: 3.27.png: User:Юкатан derivative work: Beao, Public domain
- Rosja 5.27: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 3.25: Nikolaev_ec06ffa5, font by Alexander Sapozhnikov, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.32: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 3.21: 3.21.png: User:Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 3.23: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 3.31: Original: Юкатан Vector: Rudloff, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.1.1: Юкатан, Public domain
- Rosja 4.1.2: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.1.3: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.1.4: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.1.5: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.1.6: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.2.1: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.2.2: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.2.3: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.3: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.6: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.7: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.4.1: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.4.2: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.5.1: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.5.2: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.5.4: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 4.8.1: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.5: Life of Riley, Public domain
- Rosja 6.8.1: Nikolaev ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.19.1: Nikolaev ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.20: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.21: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.22: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.33: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.39: Government of the Russian Federation, Public domain
- Rosja 5.14.1: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.3: Unknown authorUnknown author, Public domain
- Rosja 5.4: Unknown authorUnknown author, Public domain
- Rosja 5.1: Gauravjuvekar, CC0
- Rosja 5.2: Unknown authorUnknown author, Public domain
- Rosja 5.23.1: Nikolaev_ec06ffa5, font by Alexander Sapozhnikov, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.24.1: Nikolaev_ec06ffa5, font by Alexander Sapozhnikov, CC BY-SA 3.0
- Rosja 6.4: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 8.23: Nikolaev ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 6.3.1: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 7.2: Gigillo83, Public domain
- Rosja 7.1: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.16: Nikolaev ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.18: Nikolaev_ec06ffa5, font by Alexander Sapozhnikov, CC BY-SA 3.0
- Rosja 6.5: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 5.15.3: Nikolaev_ec06ffa5, font by Alexander Sapozhnikov, CC BY-SA 3.0
- Rosja 6.1: JPG version: ГОСТ Р 52290- 2004 SVG version: Miko101, Public domain
- Rosja 5.25: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 6.17: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 8.1.1: User:Flrn, Public domain
- Rosja 8.5.1: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 8.4.1: Nikolaev ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 8.13: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rosja 3.17.2: Nikolaev_ec06ffa5, Public domain