Pontiac Aztek

Pontiac Aztek
Fotografija: Cutlass / Wikimedia Commons · CC0

Zvanični podaci navode 3 verzije modela Pontiac Aztek (2001–2005), na tržištima: Sjedinjene Američke Države i Kanadu. Svako tržište objavljuje svoje podatke, izmerene prema sopstvenoj testnoj proceduri.

Ukratko

Godine u podacima
2001–2005
Tržišta
Sjedinjene Američke Države i Kanada
Motori
3,4 L
Goriva
Benzin
Najniža potrošnja (Kanada)
11,6 l / 100 km (5-cycle)
Najniža potrošnja (Sjedinjene Američke Države)
12,4 l / 100 km (EPA)

Šta je Pontiac Aztek?

Pontiac Aztek je bio krosover SUV srednje veličine, sa visokom kabinom i uglastom spoljašnjošću. Prodavao se od 2001. do 2005. i objedinjavao SUV položaj sedenja i prostor za prtljag sa prilagodljivom unutrašnjošću. Među njegovim prepoznatljivim detaljima bili su opciona uklonjiva rashladna kutija u centralnoj konzoli, klizna platforma za prtljag i paket za kampovanje sa šatorom i dušekom.

Generacije i motori

Aztek je imao 1 generaciju, prodavanu od 2001. do 2005. Pokretao ga je benzinski motor zapremine 3,4 L.

Koliko je Pontiac Aztek štedljiv?

U Sjedinjenim Državama, najbolja kombinovana EPA ocena iznosila je 20 MPG, a najniža navedena potrošnja bila je 11,8 L/100 km. U Kanadi, najniža navedena vrednost iznosila je 11,6 L/100 km prema NRCan petociklusnom testu. Ovi podaci sa različitih tržišta zasnivaju se na različitim testnim procedurama, pa nisu neposredno uporedivi.

Gde se prodavao Pontiac Aztek?

Aztek je naveden u zvaničnim podacima za Sjedinjene Države i Kanadu za period od 2001. do 2005. Američka lista obuhvata 4 verzije, a kanadska 7.

Pitanja i odgovori

Kakav je automobil Pontiac Aztek?

To je krosover SUV srednje veličine, sa prilagodljivom kabinom i opcionom opremom za kampovanje.

Koji motor je imao Aztek?

Imao je benzinski motor zapremine 3,4 L.

Kolika je zvanična potrošnja goriva modela Aztek?

Najbolja kombinovana EPA ocena iznosila je 20 MPG. Najniža navedena potrošnja bila je 11,8 L/100 km prema EPA testiranju i 11,6 L/100 km prema kanadskom NRCan petociklusnom testu.

Kada se Aztek prodavao?

Njegova prva i jedina generacija prodavala se od 2001. do 2005.

Aztek first generation (2001–2005)

Pontiac Aztek first generation
Fotografija: Cutlass / Wikimedia Commons · CC0

Kodovi modela: U-body, GMT250 · Reference: en.wikipedia.org

Ukratko: Dužina 4.625 mm · Masa praznog vozila 1.714–1.834 kg Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Sjedinjene Američke Države 2 verzije

Modelske godine prodate u SAD, od EPA i Ministarstva energetike (fueleconomy.gov). MPG na EPA testu; litri na 100 km = 235,215 ÷ MPG.

Godine i verzijaMotorGorivoMenjačPogonPotrošnja (kombinovana)CO₂
2001–2005CLKUP3,4 LBenzin4-stepeni automatskiPogon na četiri ili sve točkove18–19 MPG (12,4–13,1 L/100 km) EPA291–307 g/km
2001–2005CLKUP3,4 LBenzin4-stepeni automatskiPogon na prednje točkove19–20 MPG (11,8–12,4 L/100 km) EPA276–291 g/km

Kanada 1 verzija

Modelske godine prodate u Kanadi, prema ocenama potrošnje goriva Natural Resources Canada (test u 5 ciklusa).

Godine i verzijaMotorGorivoMenjačPotrošnja (kombinovana)CO₂
2001–2005Sport utility vehicle3,4 LBenzin4-stepeni automatski11,6–13,5 L/100 km 5-cycle267–311 g/km

Povlačenja vozila Pontiac Aztek

8 zvaničnih bezbednosnih kampanja za povlačenje vozila Pontiac Aztek prema podacima NHTSA (Sjedinjene Američke Države), DVSA (Ujedinjeno Kraljevstvo) i EU Safety Gate, od najnovijih ka starijim. Popravke u okviru kampanja za povlačenje vozila obično su besplatne u ovlašćenim servisima proizvođača.

  • Ulazni ventil rezervoara za gorivo može da pukne2001–2004
  • Rele paljenja može prouzrokovati gašenje vozila2004
  • Var rezervoara za gorivo može popustiti i izazvati curenje2004
  • U uputstvu za upotrebu nedostaju simboli sidrišta za decu2001–2003
  • Međuvratilo upravljača može da se okreće unutar spojnice2003

Pogledajte svih 8 kampanja povlačenja vozila

Srodni modeli drugih marki

Zvanični podaci se mere po standardnim testnim procedurama i razlikuju se između tržišta. Vaša potrošnja zavisi od toga kako, gde i u kakvim uslovima vozite.