GMC Envoy

GMC Envoy
Fotografija: IFCAR / Wikimedia Commons · Public domain

Zvanični podaci navode 8 verzija modela GMC Envoy (2002–2009), na tržištima: Sjedinjene Američke Države i Kanadu. Svako tržište objavljuje sopstvene podatke, izmerene po sopstvenoj testnoj proceduri.

Ukratko

Godine u podacima
2002–2009
Tržišta
Sjedinjene Američke Države i Kanada
Motori
od 4,2 L do 5,3 L
Goriva
Benzin
Najniža potrošnja (Sjedinjene Američke Države)
13,8 l / 100 km (EPA)
Najniža potrošnja (Kanada)
14,3 l / 100 km (5-cycle)

Šta je GMC Envoy?

GMC Envoy je bio SUV srednje veličine u ponudi terenskih vozila marke GMC, pozicioniran uz njene modele pune veličine. Uspravna karoserija i praktična unutrašnjost odgovarale su svakodnevnoj vožnji i prevozu opreme.

Envoy druge generacije proizvodio se od 2002. do 2009. i koristio platformu GMT360. Standardni Envoy bio je deo porodice koja je obuhvatala i produženi Envoy XL.

Generacije modela GMC Envoy

Druga generacija, označena kodom GMT360, proizvodila se od 2002. do 2009. Donela je osvežen dizajn i pripadala porodici GM-ovih SUV modela srednje veličine, koja je obuhvatala modele različite dužine karoserije.

Motori i snaga

Envoy je imao benzinske motore zapremine od 4,2 L do 5,3 L.

Koliko je ekonomičan GMC Envoy?

Najniža navedena potrošnja u SAD iznosi 13,8 L/100 km, a najbolja kombinovana EPA ocena je 17 MPG. Najniža navedena vrednost za Kanadu iznosi 14,3 L/100 km prema NRCan testu sa 5 ciklusa. Postupci ispitivanja potrošnje razlikuju se po tržištima: u SAD se koristi EPA, u Kanadi test sa 5 ciklusa, a u Evropi WLTP ili NEDC.

Pitanja i odgovori

Kada se GMC Envoy prodavao?

Podaci za SAD i Kanadu obuhvataju period 2002–2009.

Koje je generacije ovaj Envoy?

Reč je o drugoj generaciji, koda GMT360, koja se proizvodila od 2002. do 2009.

Koje zapremine motora su navedene?

Zapremine benzinskih motora kreću se od 4,2 L do 5,3 L.

Koja je najbolja kombinovana EPA ocena?

Najbolja kombinovana EPA ocena je 17 MPG.

Envoy second generation (2002–2009)

GMC Envoy second generation
Fotografija: IFCAR / Wikimedia Commons · Public domain

Kodovi modela: GMT360 · Prodaje se u: Sjedinjene Američke Države i Kanada · Reference: en.wikipedia.org

Ukratko: Dužina 4.867–5.293 mm Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Sjedinjene Američke Države 6 verzija

Modelske godine prodate u SAD, od EPA i Ministarstva energetike (fueleconomy.gov). MPG na EPA testu; litri na 100 km = 235,215 ÷ MPG.

Godine i verzijaMotorGorivoMenjačPogonPotrošnja (kombinovana)CO₂
2002–2009CLKUP4,2 LBenzin4-stepeni automatskiPogon na zadnje točkove15–16 MPG (14,7–15,7 L/100 km) EPA345–368 g/km
2002–2009CLKUP4,2 LBenzin4-stepeni automatskiPogon na četiri ili sve točkove14–16 MPG (14,7–16,8 L/100 km) EPA345–394 g/km
2005–2009CLKUP5,3 LBenzin4-stepeni automatskiPogon na četiri ili sve točkove15–16 MPG (14,7–15,7 L/100 km) EPA345–368 g/km
2006–2009CLKUP5,3 LBenzin4-stepeni automatskiPogon na zadnje točkove17 MPG (13,8 L/100 km) EPA325 g/km
2005DOD, CLKUP · CLKUP5,3 LBenzin4-stepeni automatskiPogon na zadnje točkove16 MPG (14,7 L/100 km) EPA345 g/km
2005DOD, CLKUP5,3 LBenzin4-stepeni automatskiPogon na četiri ili sve točkove15 MPG (15,7 L/100 km) EPA368 g/km

Kanada 2 verzije

Modelske godine prodate u Kanadi, prema ocenama potrošnje goriva Natural Resources Canada (test u 5 ciklusa).

Godine i verzijaMotorGorivoMenjačPotrošnja (kombinovana)CO₂
2002–2009Sport utility vehicle4,2 LBenzin4-stepeni automatski14,3–16,7 L/100 km 5-cycle329–384 g/km
2004–2009Sport utility vehicle5,3 LBenzin4-stepeni automatski14,3–17,2 L/100 km 5-cycle329–396 g/km

Povlačenja vozila GMC Envoy

26 zvaničnih bezbednosnih kampanja za povlačenje vozila GMC Envoy prema podacima NHTSA (Sjedinjene Američke Države), DVSA (Ujedinjeno Kraljevstvo) i EU Safety Gate, od najnovijih ka starijim. Popravke u okviru kampanja za povlačenje vozila obično su besplatne u ovlašćenim servisima proizvođača.

  • Električno kolo prekidača podizača prozora može da napravi kratak spoj2006–2007
  • Modul farova može da se pregreje i otkaže2006–2007
  • Prekidač električnog podizača prozora može da se pregreje i zapali2006–2007
  • Modul vrata može izazvati kratak spoj i pregrevanje2006–2007
  • Kratak spoj u modulu vrata može da izazove požar2006–2007

Pogledajte svih 26 kampanja povlačenja vozila

Srodni modeli drugih marki

Zvanični podaci se mere po standardnim testnim procedurama i razlikuju se između tržišta. Vaša potrošnja zavisi od toga kako, gde i u kakvim uslovima vozite.