Peugeot 106

Peugeot 106
Fénykép: Vauxford / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

A hivatalos adatok a Peugeot 106 9 változatát (2000–2014) sorolják fel a következő piacokon: az Európai Unióban és az Egyesült Királyságban. Minden piac a saját tesztelési eljárásával méri és teszi közzé az adatokat.

Röviden

Évek az adatokban
2000–2014
Piacok
Európai Unió és Egyesült Királyság
Motorok
1,1 l és 1,6 l között
Teljesítmény
43 kW (59 LE) és 90 kW (122 LE) között
Üzemanyagok
Benzin és Dízel
Legkisebb fogyasztás (Egyesült Királyság)
5,2 l/100 km (NEDC)
Új forgalomba helyezések az EU-ban
12

Mi a Peugeot 106?

A Peugeot 106 kis ferdehátú, amely városi és azon túli mindennapi utakra is alkalmas. Praktikus, kompakt lehetőséget kínált a Peugeot személyautó-kínálatának alsó szegmensében. A modell 1991-ben jelent meg, és 2003-ig maradt gyártásban.

A Peugeot története szerszámokkal és kerékpárokkal kezdődött, mielőtt a vállalat autógyártásba fogott. A 106 az 1990-es években vitte tovább a márka kisautós hagyományát egyszerű kialakítású ferdehátúként, amelynek méretei a városi közlekedéshez is jól illettek.

Milyen generációi voltak a Peugeot 106-nak?

A későbbi, 106 Phase II néven ismert változat 1996 és 2003 között készült, kódja S2. Frissített formavilágot kapott, miközben megőrizte kompakt ferdehátú karakterét. Az eredeti 106 1991-ben jelent meg.

Motorok, teljesítmény és fogyasztás

Az Egyesült Királyság VCA-adatai 1,1 L és 1,6 L közötti benzin- és dízelmotorokat tartalmaznak, 43 kW (59 PS) és 90 kW (122 PS) közötti teljesítménnyel. A legalacsonyabb feltüntetett fogyasztás 5,2 L/100 km az NEDC szerinti mérésben, amely egy korábbi európai eljárás.

Az uniós forgalombahelyezési adatok szerint 2014-ben 12 benzines Peugeot 106-ost helyeztek forgalomba, 1,0 L-es motorral.

Hol forgalmazták a Peugeot 106-ot?

A Peugeot 106 szerepel az Egyesült Királyság 2000–2003-ra vonatkozó VCA-adataiban, valamint az Európai Unió (EGT) 2014-es forgalombahelyezési adataiban. Az uniós adatok abban az évben 12 forgalomba helyezést mutatnak.

Kérdések és válaszok

Milyen típusú autó a Peugeot 106?

Mindennapi használatra szánt kis ferdehátú.

Mikor készült a Peugeot 106 Phase II?

A Phase II 1996 és 2003 között készült, kódja S2.

Milyen motorokat sorolnak fel a Peugeot 106 brit adatai?

Az Egyesült Királyság VCA-adatai 1,1 L és 1,6 L közötti benzin- és dízelmotorokat tartalmaznak.

Mennyi a legalacsonyabb feltüntetett fogyasztás?

A legalacsonyabb brit adat 5,2 L/100 km az NEDC szerinti mérésben.

106 106 Phase II (1996–2003)

Peugeot 106 106 Phase II
Fénykép: Vauxford / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Modellkódok: S2 · Forgalmazás helye: Európai Unió és Egyesült Királyság · Források: en.wikipedia.org

Röviden: Hosszúság 3680 mm · Saját tömeg 773–870 kg · Végsebesség 164–175 km/h · Elsőre sikeres műszaki vizsga 13 éves és idősebb évesen: 63,3% (Egyesült királyságbeli átlag 69,2%) Műszaki adatok, megbízhatóság és összes változat →

Egyesült Királyság 8 változat

Az Egyesült Királyságban forgalomban lévő új autók a Jármű-tanúsítási Ügynökség (Vehicle Certification Agency) adatai alapján. NEDC-adatok 2018-ig, WLTP-adatok utána; az évek azok a kiadási évek, amelyekben egy változat szerepelt.

Évek és változatMotorTeljesítményÜzemanyagSebességváltóFogyasztás (vegyes)CO₂
2001–20031.1 (60 bhp)1,1 l45 kW (61 LE)Benzin5 fokozatú manuális6,1 l/100 km NEDC145 g/km
2001–20031.4 (75 bhp)1,4 l56 kW (76 LE)Benzin5 fokozatú manuális6,2–6,4 l/100 km NEDC148–152 g/km
2001–20031.5 D (58 bhp)1,5 l43 kW (59 LE)Dízel5 fokozatú manuális5,2 l/100 km NEDC138 g/km
2001–20031.6 (120 bhp)1,6 l90 kW (122 LE)Benzin5 fokozatú manuális8,5 l/100 km NEDC201 g/km
2000–20011.1 60 bhp · 1.1 (60 bhp)1,1 l45 kW (61 LE)Benzin5 fokozatú manuális6,4 l/100 km NEDC154 g/km
2000–20011.4 75 bhp · 1.4 (75 bhp)1,4 l56 kW (76 LE)Benzin5 fokozatú manuális6,8 l/100 km NEDC167 g/km
2000–20011.5 D 58 bhp · 1.5 D (58 bhp)1,5 l43 kW (59 LE)Dízel5 fokozatú manuális5,3 l/100 km NEDC139 g/km
2000–20011.6 120 bhp · 1.6 (120 bhp)1,6 l90 kW (122 LE)Benzin5 fokozatú manuális8,1 l/100 km NEDC194 g/km

Ezen generációkon kívüli változatok

Európai Unió 1 változat

Az EU-ban (valamint Norvégiában és Izlandon) újonnan forgalomba helyezett autók az Európai Környezetvédelmi Ügynökség adatai alapján. Az adatok 2020-ig a NEDC-eljárás, 2021-től pedig a WLTP szerint szerepelnek; a változatok motor és teljesítmény szerint vannak csoportosítva, a regisztrációk számával együtt.

Évek és változatMotorÜzemanyagCO₂EU-s regisztrációk
20141,0 lBenzin88 g/km12

Peugeot 106 visszahívások

3 hivatalos biztonsági visszahívási kampány a(z) Peugeot 106 modellhez az NHTSA-tól (Egyesült Államok), a DVSA-tól (Egyesült Királyság) és az EU Safety Gate-től, a legújabbal kezdve. A javításokat a gyártó márkaszervizei általában ingyen végzik el.

  • Előfordulhat, hogy az első légzsákok nem nyílnak ki megfelelően
  • A fékpedál közvetítő karja eltörhet
  • A fékrásegítő szelep a rásegítés elvesztését okozhatja

Az összes (3) visszahívási kampány megtekintése

Hasonló modellek más márkáktól

A hivatalos adatok szabványos tesztelési eljárások alapján készülnek, és piaconként eltérnek. A fogyasztásod attól függ, hogy hogyan, hol és milyen körülmények között vezetsz.