Kia Niro

Kia Niro
Bilde: Kevauto / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

De offisielle dataene lister opp 126 versjoner av Kia Niro (2016–2027), i Den europeiske union, Storbritannia, Frankrike, USA og Canada. Hvert marked publiserer sine egne tall, målt etter sin egen testprosedyre.

Kort fortalt

Årstall i dataene
2016–2027
Markeder
Den europeiske union, Storbritannia, Frankrike, USA, Canada
Motorer
1,6 l til 1,6 l
Effekt
27 kW (37 hk) til 204 kW (277 hk)
Drivstoff
Elektrisk, Ladbar hybrid, Hybrid, LPG, Bensin
Lavest forbruk (Storbritannia)
1,4 l/100 km (WLTP)
Lavest forbruk (Den europeiske union)
3,4 l/100 km (WLTP)
Lavest forbruk (Frankrike)
4,4 l/100 km (WLTP)
Ladbar hybrid, vektet (Frankrike)
0,8 l/100 km (WLTP)
Ladbar hybrid, vektet (Den europeiske union)
0,8 l/100 km (WLTP)
Nye registreringer i EU
746 752

Hva er Kia Niro?

Niro er Kias kompakte crossover, tilgjengelig som hybrid, ladbar hybrid eller helelektrisk bil. Den kombinerer en høyere sittestilling med en kupé utformet for hverdagsbruk. Modellen ble introdusert i 2016 og var Kias første modell utviklet på en egen plattform for miljøbiler.

Første generasjon gikk fra 2017 til 2022, og andre generasjon fulgte fra 2023. Den nye utformingen videreførte Niros kombinasjon av hybrid-, ladbar hybrid- og elektrisk drivlinje.

Motorer og ytelse

Niro med hybrid- og ladbar hybrid-drivlinje bruker en 1,6-liters motor, i tillegg til de helelektriske versjonene. EU-tallene viser oppgitt effekt fra 27 kW (37 hk) til 150 kW (204 hk). I Storbritannia når effekten 204 kW (277 hk); Canada oppgir en elektrisk versjon på 150 kW (204 hk). I en hybrid omfatter den oppgitte systemeffekten både elmotoren og bensinmotoren.

EU-registreringene omfatter vanlige hybridversjoner og ladbare hybrider. Den ladbare hybriden kan kjøre på strøm, og det offisielle vektede forbrukstallet forutsetter at noe av kjøringen skjer elektrisk.

Hvor drivstoffgjerrig er Kia Niro?

Det laveste oppgitte EU-tallet for ikke-ladbare versjoner er 3,4 L/100 km etter WLTP. Den ladbare hybridens vektede EU-tall er 0,8 L/100 km etter WLTP; det forutsetter at noe kjøring foregår elektrisk, og er derfor ikke samme type måling som forbruk for rene bensinbiler. Britiske tall når 1,4 L/100 km etter WLTP for ikke-ladbare versjoner og 1,3 L/100 km etter NEDC for den ladbare hybriden.

I USA oppgir EPA det laveste oppgitte ikke-ladbare tallet til 4,4 L/100 km, eller 53 MPG kombinert, og den ladbare hybriden til 4,9 L/100 km. Canadas 5-syklustall er henholdsvis 4,4 og 4,8 L/100 km. WLTP og NEDC i Europa, EPA i USA og Canadas 5-syklusprosedyre er forskjellige, så resultatene er ikke direkte sammenlignbare.

Spørsmål og svar

Hvilke Kia Niro-generasjoner er oppført?

Første generasjon er oppført som 2017–2022 og andre generasjon som 2023 og fremover.

Kommer Niro som elbil?

Ja. Den er tilgjengelig som elbil, hybrid og ladbar hybrid.

Hva betyr den ladbare hybridens tall på 0,8 L/100 km?

Det er EU WLTP-vektingstallet, som forutsetter at noe kjøring foregår elektrisk.

Niro first generation (2016–2022)

Kia Niro first generation
Bilde: Makizox / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Modellkoder: DE · Referanser: en.wikipedia.org, carmax.com

Kort fortalt: Lengde 4 360–4 380 mm · Egenvekt 1 390–1 712 kg · Topphastighet 162–172 km/h · Bestått EU-kontroll på første forsøk ved 4–5 år: 92,8 % (Gjennomsnitt for Storbritannia 91,0 %) Spesifikasjoner, pålitelighet og alle versjoner →

Vis alle 54 versjonene

Niro second generation (siden 2023)

Kia Niro second generation
Bilde: Kevauto / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Modellkoder: SG2 · Referanser: en.wikipedia.org, adac.de

Kort fortalt: Lengde 4 420 mm · Egenvekt 1 374–1 657 kg · Topphastighet 154–170 km/h Spesifikasjoner, pålitelighet og alle versjoner →

Vis alle 72 versjonene

Den europeiske union 12 versjoner

Nye biler registrert i EU (pluss Norge og Island), fra Det europeiske miljøbyrået. Tall for NEDC-prosedyren til 2020 og for WLTP fra 2021; utgaver er gruppert etter motor og effekt, med tilhørende registreringsantall.

År og versjonMotorEffektDrivstoffForbruk (blandet)CO₂Elektrisk rekkeviddeEU-registreringer
20251,6 l68 kW (92 hk)Hybrid4,4 l/100 km WLTP101 g/km–14 175
2024–20251,6 l69 kW (94 hk)Hybrid4,4–4,5 l/100 km WLTP102 g/km–18 198
2023–2025Elmotor150 kW (204 hk)Elektrisk16,2–19,3 kWh/100 km WLTP0 g/km439–460 km50 174
20251,6 l75 kW (102 hk)Hybrid4,6 l/100 km WLTP104 g/km–2 793
2024–20251,6 l69 kW (94 hk)Ladbar hybrid0,8–0,9 l/100 km WLTP13,1–13,2 kWh/100 km WLTP19–20 g/km64 km3 545
20251,6 l69 kW (94 hk)LPG–102 g/km–587
20251,6 l68 kW (92 hk)Ladbar hybrid0,8 l/100 km WLTP13,0 kWh/100 km WLTP19 g/km65 km561
2023–20251,6 l77 kW (105 hk)Ladbar hybrid0,8–0,9 l/100 km WLTP13,1 kWh/100 km WLTP19–22 g/km64–65 km11 197
2023–20251,6 l77 kW (105 hk)Hybrid4,5 l/100 km WLTP102–103 g/km–31 948
20251,6 l75 kW (102 hk)Ladbar hybrid2,6 l/100 km WLTP8,1 kWh/100 km WLTP55 g/km62 km146
2025Elmotor50 kW (68 hk)Elektrisk16,2 kWh/100 km WLTP0 g/km460 km63
20241,6 l69 kW (94 hk)LPG4,6 l/100 km WLTP103 g/km–112

Storbritannia 46 versjoner

Nye biler i salg i Storbritannia, fra Vehicle Certification Agency. NEDC-tall til 2018 og WLTP-tall deretter; årstall angir utgivelsesårene for en versjon.

År og versjonMotorEffektDrivstoffGirkasseForbruk (blandet)CO₂Elektrisk rekkevidde
2025–2026'2' 64.8kWh 201bhp 1-speed Auto · '3' 64.8kWh 201bhp 1-speed Auto · '4' 64.8kWh 201bhp 1-speed AutoElmotor150 kW (204 hk)ElektriskAutomatgir16,2 kWh/100 km WLTP0 g/km460 km
2025–2026'4' 64.8kWh 201bhp 1-speed Auto (Heat Pump)Elmotor150 kW (204 hk)ElektriskAutomatgir16,2 kWh/100 km WLTP0 g/km458 km
2025–2026'2' 1.6 GDi 127bhp 6-speed Auto1,6 l95 kW (129 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,4 l/100 km WLTP100 g/km–
2025–2026'3' 1.6 GDi 127bhp 6-speed Auto1,6 l95 kW (129 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,6 l/100 km WLTP105 g/km–
2025–2026'4' 1.6 GDi 127bhp 6-speed Auto1,6 l95 kW (129 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,6 l/100 km WLTP106 g/km–
2025–2026'Pure' 1.6 GDi 136bhp · Pure 1.6 GDi 136bhp1,6 l101 kW (137 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,5 l/100 km WLTP102 g/km–
2025–2026'Evolve' 1.6 GDi 136bhp · 'Aspire' 1.6 GDi 136bhp · Evolve 1.6 GDi 136bhp og 1 utstyrsversjon til1,6 l101 kW (137 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,9 l/100 km WLTP111 g/km–
2025–2026'2' 1.6 GDi 168bhp 6-speed Auto1,6 l126 kW (171 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir12,8 kWh/100 km WLTP–65 km
2025–2026'3' 1.6 GDi 168bhp 6-speed Auto1,6 l126 kW (171 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir13,6 kWh/100 km WLTP–59 km
2025–2026'4' 1.6 GDi 168bhp 6-speed Auto1,6 l126 kW (171 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir13,7 kWh/100 km WLTP–59 km
2024e-Niro '2' 39kWh Lithium-ion 134bhpElmotor136 kW (185 hk)Elektrisk–15,3 kWh/100 km WLTP0 g/km289 km
2024'2' 64.8kWh 201bhp 1-speed Auto · '3' 64.8kWh 201bhp 1-speed Auto · '3' 64.8kWh 201bhp Heat Pump 1-speed Auto og 12 utstyrsversjoner tilElmotor204 kW (277 hk)Elektrisk–16,2 kWh/100 km WLTP0 g/km460 km
2024'2' 64.8kWh 201bhp 1-speed Auto · '3' 64.8kWh 201bhp 1-speed Auto · '4' 64.8kWh 201bhp 1-speed AutoElmotor204 kW (277 hk)ElektriskAutomatgir16,2 kWh/100 km WLTP0 g/km460 km
2024e-Niro '2' 64kWh Lithium-ion 134bhp · e-Niro '3' 64kWh Lithium-ion 201bhp · e-Niro '4+' 64kWh Lithium-ion 201bhp (3-phase)Elmotor204 kW (277 hk)Elektrisk–15,9 kWh/100 km WLTP0 g/km455 km
2024'2' 1.6 GDi 127bhp 6-speed Auto1,6 l129 kW (175 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,4 l/100 km WLTP100 g/km–
2024'3' 1.6 GDi 127bhp 6-speed Auto1,6 l129 kW (175 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,6 l/100 km WLTP105 g/km–
2024'4' 1.6 GDi 127bhp 6-speed Auto1,6 l129 kW (175 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,6 l/100 km WLTP106 g/km–
2024'2' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp Auto HEV1,6 l137 kW (186 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,4 l/100 km WLTP100 g/km–
2024'3' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp Auto HEV1,6 l137 kW (186 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,6 l/100 km WLTP105 g/km–
2024'4' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp Auto HEV1,6 l137 kW (186 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,7 l/100 km WLTP106 g/km–
2024'2' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp 6-speed DCT (HEV)1,6 l141 kW (192 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,3 l/100 km WLTP100 g/km–
2024'2' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp 6-speed DCT · Niro HEV 2 1.6 Gdi DCT61,6 l141 kW (192 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,4 l/100 km WLTP100 g/km–
2024'3' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp 6-speed DCT (HEV) · '3' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp 6-speed DCT1,6 l141 kW (192 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,6 l/100 km WLTP105 g/km–
2024'4' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp 6-speed DCT (HEV) · '4' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp (Black/Grey C-Pillar) 6-speed DCT (HEV) · '4' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp 6-speed DCT og 1 utstyrsversjon til1,6 l141 kW (192 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,6 l/100 km WLTP106 g/km–
20242' 1.6 GDi 1.56kWh lithium-ion 139bhp 6-speed auto DCT Self-Charging Hybrid · 'Connect' 1.6 GDi 130bhp 6-speed auto DCT (hybrid) 18" Alloy1,6 l141 kW (192 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,8 l/100 km WLTP110 g/km–
2024'3' 1.6 GDi 130bhp 6-speed auto DCT (hybrid) 18" Alloy1,6 l141 kW (192 hk)Hybrid6-trinns automatgir5,2 l/100 km WLTP119 g/km–
2024'4' 1.6 GDi 130bhp 6-speed auto DCT (hybrid) 18" Alloy1,6 l141 kW (192 hk)Hybrid6-trinns automatgir5,3 l/100 km WLTP120 g/km–
2024'4' 1.6 GDi 168bhp 6-speed Auto1,6 l171 kW (232 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir13,7 kWh/100 km WLTP–59 km
2024'3' 1.6 GDi 168bhp 6-speed Auto1,6 l171 kW (232 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir13,6 kWh/100 km WLTP–59 km
2024'2' 1.6 GDi 168bhp 6-speed Auto1,6 l171 kW (232 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir12,8 kWh/100 km WLTP–65 km
2024'3' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp Auto PHEV1,6 l177 kW (241 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir13,6 kWh/100 km WLTP–61 km
2024'4' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp Auto PHEV1,6 l177 kW (241 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir13,7 kWh/100 km WLTP–61 km
2024'2' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp Auto PHEV1,6 l177 kW (241 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir12,8 kWh/100 km WLTP–65 km
2024'4' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp 6-speed DCT (PHEV) · '4' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp 6-speed DCT1,6 l183 kW (249 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir13,7 kWh/100 km WLTP–61 km
2024'3' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp 6-speed DCT (PHEV) · '3' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp 6-speed DCT1,6 l183 kW (249 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir13,5 kWh/100 km WLTP–61 km
2024'2' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp 6-speed DCT (PHEV) · '2' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp 6-speed DCT1,6 l183 kW (249 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir12,8 kWh/100 km WLTP–65 km
2023'2' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp Auto PHEV1,6 l62 kW (84 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir12,8 kWh/100 km WLTP–65 km
2023'3' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp Auto PHEV1,6 l62 kW (84 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir13,6 kWh/100 km WLTP–61 km
2023'4' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp Auto PHEV1,6 l62 kW (84 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir13,7 kWh/100 km WLTP–61 km
2023'2' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp 6-speed DCT (HEV)1,6 l104 kW (141 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,3 l/100 km WLTP100 g/km–
2023'2' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp 6-speed DCT · Niro HEV 2 1.6 Gdi DCT61,6 l104 kW (141 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,4 l/100 km WLTP100 g/km–
2023'3' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp 6-speed DCT (HEV) · '3' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp 6-speed DCT1,6 l104 kW (141 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,6 l/100 km WLTP105 g/km–
2023'4' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp 6-speed DCT (HEV) · '4' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp (Black/Grey C-Pillar) 6-speed DCT (HEV) · '4' 1.6 GDi 1.32kWh 139bhp 6-speed DCT og 1 utstyrsversjon til1,6 l104 kW (141 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,6 l/100 km WLTP106 g/km–
2023'3' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp 6-speed DCT (PHEV) · '3' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp 6-speed DCT1,6 l135 kW (184 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir13,5 kWh/100 km WLTP–61 km
2023'2' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp 6-speed DCT (PHEV) · '2' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp 6-speed DCT1,6 l135 kW (184 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir12,8 kWh/100 km WLTP–65 km
2023'4' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp 6-speed DCT (PHEV) · '4' 1.6 GDi 11.1kWh 180bhp 6-speed DCT1,6 l135 kW (184 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir13,7 kWh/100 km WLTP–61 km

Frankrike 7 versjoner

Nye biler i salg i Frankrike, fra ADEME Car Labelling. NEDC-tall til 2015, WLTP-tall i den gjeldende katalogen.

År og versjonMotorEffektDrivstoffGirkasseForbruk (blandet)CO₂Elektrisk rekkevidde
2026e-NIRO Moteur électrique (136ch)Elmotor27 kW (37 hk)ElektriskTrinnløs (CVT)–––
2026e-NIRO Moteur électrique (204ch)Elmotor29 kW (39 hk)ElektriskTrinnløs (CVT)–––
2026Niro EV Moteur électrique (204ch)Elmotor50 kW (68 hk)ElektriskTrinnløs (CVT)–––
2026NIRO PHEV 1.6 essence GDi (105ch) ISG / Electrique (60.5ch) DCT6 Syst. hybride rechargeable (141ch)1,6 l77 kW (105 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir–––
2026NIRO HEV 1.6 essence GDi (105ch) ISG / Electrique (60.5ch) DCT6 Système hybride (141ch)1,6 l77 kW (105 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,4 l/100 km WLTP100 g/km–
2026Niro PHEV 1.6 essence Gdi (105ch) ISG / Electrique (83ch) DCT6 Syst. Hybride rechargeable (183ch)1,6 l77 kW (105 hk)Ladbar hybrid6-trinns automatgir0,8 l/100 km WLTP12,9 kWh/100 km WLTP19 g/km65 km
2026Niro HEV 1.6 essence Gdi (105ch) ISG / Electrique (60.5ch) DCT6 Système hybride (141ch)1,6 l77 kW (105 hk)Hybrid6-trinns automatgir4,4 l/100 km WLTP100 g/km–

USA 3 versjoner

Modellår solgt i USA, fra EPA og det amerikanske energidepartementet (fueleconomy.gov). MPG på EPA-test; liter per 100 km = 235,215 ÷ MPG.

År og versjonMotorDrivstoffGirkasseDrivverkForbruk (blandet)CO₂Elektrisk rekkevidde
2023–2027SIDI; Hybrid1,6 lHybrid6-trinns robotisert manuellForhjulsdrift49–53 MPG (4,4–4,8 l/100 km) EPA104–112 g/km–
2023–2026ElmotorElektriskAutomatgirForhjulsdrift113 MPGe EPA0 g/km407 km
2023–2026SIDI; PHEV1,6 lLadbar hybrid6-trinns robotisert manuellForhjulsdrift48 MPG (4,9 l/100 km) EPA44 g/km–

Canada 4 versjoner

Modellår solgt i Canada, fra Natural Resources Canadas drivstoffforbruksskjema (5-syklustest).

År og versjonMotorEffektDrivstoffGirkasseForbruk (blandet)CO₂Elektrisk rekkevidde
2023–2026Station wagon: Small · Sport utility vehicle: SmallElmotor150 kW (204 hk)ElektriskAutomatgir18,6 kWh/100 km 5-cycle0 g/km407 km
2026Sport utility vehicle: Small1,6 l–Ladbar hybrid6-trinns robotisert manuell4,8 l/100 km 5-cycle42 g/km55 km
2023–2026Station wagon: Small · Sport utility vehicle: Small1,6 l–Bensin6-trinns robotisert manuell4,4–4,8 l/100 km 5-cycle104–112 g/km–
2023–2025Station wagon: Small · Sport utility vehicle: Small1,6 l–Ladbar hybrid6-trinns robotisert manuell4,8 l/100 km 5-cycle42 g/km55 km

Tilbakekallinger for Kia Niro

20 offisielle sikkerhetstilbakekallinger for Kia Niro fra NHTSA (USA), DVSA (Storbritannia) og EU Safety Gate, nyeste først. Reparasjoner ved tilbakekalling er vanligvis gratis hos produsentens forhandlere.

  • Ryggekameraets bilde vises kanskje ikke2020–2022
  • Kretskortet i den hydrauliske clutchaktuatoren kan kortslutte2015–2022
  • Gulvledninger kan forårsake feil på kollisjonsputer eller setebelter2023–2025
  • Girenheten kan føre til krafttap eller låse seg2022–2023
  • Sikkerhetspluggen til høyspentbatteriet kan bli overopphetet2022

Se alle 20 tilbakekallingskampanjene

Lignende modeller fra andre merker

Offisielle tall er målt etter standardiserte testprosedyrer og varierer mellom markeder. Forbruket ditt avhenger av hvordan, hvor og under hvilke forhold du kjører.