Hyundai Azera

Hyundai Azera
Foto: Benespit / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Ametlikud andmed loetlevad 6 Hyundai Azera (2006–2017) versiooni turgudel Ameerika Ühendriikides ja Kanadas. Iga turg avaldab oma näitajad, mida mõõdetakse oma katsemenetluse järgi.

Lühidalt

Aastad andmetes
2006–2017
Turuosad
Ameerika Ühendriigid, Kanada
Mootorid
3,3 L kuni 3,8 L
Kütused
Bensiin
Madalaim kütusekulu (Ameerika Ühendriigid)
10,7 l / 100 km (EPA)
Madalaim kütusekulu (Kanada)
11,7 l / 100 km (5-tsükkel)

Mis on Hyundai Azera?

Azera on Hyundai Grandeuri tootesarja kuuluv suur neljaukseline sedaan, mida teatud turgudel tunti selle nime all. See paiknes Hyundai USA mudelivaliku tipu lähedal ning pakkus avarat salongi ja mugavusele keskendunud iseloomu.

USA-s kanti Azera nime alla kaks põlvkonda aastatel 2006–2017. Esimene, koodiga TG, oli tootmises aastatel 2006–2011; teine, koodiga HG, järgnes aastatel 2012–2017. HG tõi kaasa värske disaini ja uuendatud tehnoloogia, kuna Hyundai jätkas Grandeurist esindussedani arendamist.

Mootorid ja võimsus

USA versioonides kasutati 3,3- kuni 3,8-liitriseid bensiinimootoreid. Kanada andmed hõlmavad 3,8-liitrist bensiinimootoriga versiooni. Võimsus erines olenevalt versioonist.

Kui ökonoomne on Hyundai Azera?

Madalaim kombineeritud kütusekulu USA-s on 10,2 L/100 km ning EPA hinnang kombineeritud tsüklis on 23 MPG. Kanada 3,8-liitrise versiooni kütusekulu on NRCan 5-tsükli testi kohaselt 11,7 L/100 km. USA EPA ja Kanada 5-tsükli metoodikad erinevad, mistõttu on andmeid parim vaadelda nende oma turu kontekstis.

Kus Azerat müüdi?

Azera esineb USA ametlikes EPA andmetes aastatel 2006–2017 ja Kanada NRCan andmetes aastatel 2006–2009. Hyundai on teatud turgudel kasutanud selle sedani puhul ka nime Grandeur.

Küsimused ja vastused

Mitut Azera põlvkonda on käsitletud?

Kahte: TG-põlvkonda aastatest 2006–2011 ja HG-põlvkonda aastatest 2012–2017.

Millised mootorid olid saadaval?

USA versioonides kasutati 3,3- kuni 3,8-liitriseid bensiinimootoreid; Kanada andmed hõlmavad 3,8-liitrist bensiinimootoriga versiooni.

Milline on Azera madalaim kütusekulu?

USA EPA näitaja on kombineeritult 10,2 L/100 km. Kanada NRCan 5-tsükli näitaja on 11,7 L/100 km.

Kas Azerat müüdi Kanadas?

Jah. Kanada NRCan andmed hõlmavad 3,8-liitrise bensiinimootoriga Azerat aastatest 2006–2009.

Azera first generation (2006–2011)

Hyundai Azera first generation
Foto: SsmIntrigue / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Mudelikoodid: TG · Müügil turgudel: Ameerika Ühendriigid ja Kanada · Allikad: en.wikipedia.org, cars.com

Lühiülevaade: Pikkus 4895–4910 mm · Tühimass 1565–1730 kg Tehnilised andmed, töökindlus ja kõik versioonid →

Näita kõiki 5 versioone

Azera second generation (2012–2017)

Hyundai Azera second generation
Foto: Benespit / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Mudelikoodid: HG · Müügil turgudel: Ameerika Ühendriigid ja Kanada · Allikad: en.wikipedia.org, cars.com

Lühiülevaade: Pikkus 4910–4920 mm · Tühimass 1500–1700 kg · Tippkiirus 213–230 km/h Tehnilised andmed, töökindlus ja kõik versioonid →

Ameerika Ühendriigid 1 versioon

USA-s müüdud mudeliaastad EPA-lt ja energeetikaministeeriumilt (fueleconomy.gov). MPG EPA testil; liitrit 100 km kohta = 235,215 ÷ MPG.

Aastad ja versioonMootorKütusKäigukastVeoskeemKütusekulu (keskmine)CO₂
2012–2017SIDI3,3 LBensiin6-käiguline automaatEsivedu22–23 MPG (10,2–10,7 L / 100 km) EPA240–252 g/km

Hyundai Azera tagasikutsumised

12 ametlikku ohutuse tagasikutsumist mudelile Hyundai Azera NHTSA-lt (Ameerika Ühendriigid), DVSA-lt (Ühendkuningriik) ja ELi Safety Gate’ist, uusimad eespool. Tagasikutsumisega seotud parandustööd on tootja esindustes tavaliselt tasuta.

  • ABS-moodul võib lühisesse minna ja tulekahju põhjustada2012–2015
  • Pagasiluugi lukk võib takistada seestpoolt avamist2016–2017
  • Vesi ABS-moodulis võib põhjustada lühise2006–2011
  • Juhi elektriline iste võib ootamatult liikuda2007
  • Juhiiste võib ootamatult liikuda2007–2008

Vaata kõiki 12 tagasikutsumiskampaaniat

Sarnased teiste markide mudelid

Ametlikud näitajad on mõõdetud standardsete katsemenetluste järgi ja turgude lõikes erinevad. Sinu kütusekulu sõltub sellest, kuidas, kus ja millistes tingimustes sa sõidad.