Voyah Free

Voyah Free
Zdjęcie: S5A-0043 / Wikimedia Commons · CC BY 4.0

Oficjalne dane wymieniają 3 wersji modelu Voyah Free (2022–2025) dostępnych na rynkach: Unii Europejskiej. Każdy rynek publikuje własne dane, zmierzone według własnej procedury testowej.

W skrócie

Lata w danych
2022–2025
Rynki
Unia Europejska
Moc
od 160 kW (218 KM) do 360 kW (489 KM)
Paliwa
Napęd elektryczny
Nowe rejestracje w UE
1107

Czym jest Voyah Free?

Voyah Free to elektryczny SUV klasy premium marki Voyah, należącej do Dongfeng. Był pierwszym seryjnie produkowanym modelem tej marki. Oferuje podwyższoną pozycję za kierownicą i przestronną kabinę. W gamie Voyah towarzyszą mu MPV Dream i SUV Courage.

Pierwsza generacja Free pojawia się w danych rejestracyjnych Unii Europejskiej z lat 2022–2025. Voyah uruchomiła swoją markę w Norwegii w 2022 roku, rozpoczynając tam ekspansję w Europie. Kabina i stylistyka Free podkreślają komfort oraz technologię.

Silniki i moc

Każda wersja Free wymieniona dla Unii Europejskiej jest elektryczna. Oficjalne dane o mocy mieszczą się w zakresie od 160 kW (218 PS) do 360 kW (489 PS). Gama obejmuje wersje o niższej i wyższej mocy; w unijnych zestawieniach nie ma wersji benzynowych ani wysokoprężnych.

Jak oszczędny jest Voyah Free?

W latach 2022–2025 w Unii Europejskiej odnotowano łącznie 1 107 rejestracji sześciu wersji elektrycznych. Dane te podają moc i liczbę rejestracji, ale nie wartości zużycia energii ani emisji CO₂. Europejskie procedury testowe różnią się od amerykańskich procedur EPA i kanadyjskiej 5-cycle, dlatego wyników z tych rynków nie można bezpośrednio porównywać.

Gdzie sprzedawano Voyah Free?

Free pojawia się w danych rejestracyjnych Unii Europejskiej z lat 2022–2025. Wersja o mocy 360 kW (489 PS) odnotowała 399 rejestracji w latach 2022–2023 i 362 w 2024 roku. W 2025 roku wersja o mocy 200 kW (272 PS) odnotowała 142 rejestracje.

Pytania i odpowiedzi

Czy Voyah Free jest samochodem elektrycznym?

Tak. Wszystkie sześć wersji wymienionych dla UE jest elektrycznych.

Jak dużą moc ma Voyah Free?

Wersje dla UE mają moc od 160 kW (218 PS) do 360 kW (489 PS).

Kiedy pierwsza generacja Voyah Free była sprzedawana w UE?

Pojawia się w danych rejestracyjnych UE z lat 2022–2025.

Ile rejestracji Voyah Free odnotowano w UE?

Łącznie w UE odnotowano 1 107 rejestracji w latach 2022–2025.

Free first generation (2022–2025)

Voyah Free first generation
Zdjęcie: S5A-0043 / Wikimedia Commons · CC BY 4.0

Sprzedawany w: Unia Europejska · Źródła: voyah.no, elbil.no, en.wikipedia.org

W skrócie: Długość 4910 mm · Masa własna 2315 kg · Prędkość maksymalna 200 km/h Dane techniczne, niezawodność i wszystkie wersje →

Unia Europejska 3 wersje

Nowe samochody zarejestrowane w UE (oraz w Norwegii i Islandii), na podstawie danych Europejskiej Agencji Środowiska. Dane według procedury NEDC do 2020 roku i WLTP od 2021 roku; wersje są pogrupowane według silnika i mocy wraz z liczbą rejestracji.

Lata i wersjaSilnikMocPaliwoZużycie (cykl mieszany)CO₂Zasięg elektrycznyRejestracje w UE
2025Silnik elektryczny200 kW (272 KM)Napęd elektryczny20,2 kWh/100 km WLTP0 g/km500 km142
2022–2025Silnik elektryczny160 kW (218 KM)Napęd elektryczny20,2 kWh/100 km WLTP0 g/km500 km120
2022–2025Silnik elektryczny360 kW (489 KM)Napęd elektryczny20,2–20,9 kWh/100 km WLTP0 g/km500–511 km845

Podobne modele innych marek

Oficjalne wartości są mierzone w ramach standardowych procedur testowych i różnią się w zależności od rynku. Twoje zużycie zależy od tego, jak, gdzie i w jakich warunkach jeździsz.