Toyota Matrix

Toyota Matrix
Fotografija: Elise240SX / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Službeni podaci navode 8 verzija modela Toyota Matrix (2003–2014), na tržištima: Kanada. Svako tržište objavljuje vlastite podatke, izmjerene prema vlastitom postupku ispitivanja.

Ukratko

Godine u podacima
2003–2014
Tržišta
Kanada
Motori
1,8 L do 2,4 L
Goriva
Benzin
Najmanja potrošnja (Kanada)
8,2 L/100 km (5-cycle)

Što je Toyota Matrix?

Toyota Matrix kompaktni je hatchback povezan s Corollom, sa stražnjim prtljažnim prostorom za svakodnevnu prtljagu i veće predmete. Toyotinoj kanadskoj ponudi kompaktnih automobila donio je praktičnu alternativu sedanu, uz zadržavanje poznatog formata malog automobila.

Prva generacija modela Matrix proizvodila se od 2003. do 2008. Druga generacija slijedila je od 2009. do 2014. u Kanadi.

Generacije Toyote Matrix

Prva generacija, E130, proizvodila se od 2003. do 2008. i učvrstila Matrix kao kompaktni hatchback povezan s Corollom.

Druga generacija, E140, proizvodila se od 2009. do 2014. u Kanadi. Donijela je redizajniranu karoseriju, zadržavši praktičan raspored hatchbacka.

Motori i potrošnja goriva u Kanadi

Kanadska ponuda modela Matrix imala je benzinske motore od 1,8 L do 2,4 L.

Najniži navedeni rezultat za Kanadu iznosi 8,2 L/100 km prema testu NRCan 5-cycle.

Gdje se prodavala Toyota Matrix?

Kanadski podaci NRCan-a obuhvaćaju razdoblje 2003.–2014. i 25 izvedbi. Prva generacija proizvodila se od 2003. do 2008., a slijedila ju je druga generacija od 2009. do 2014.

Pitanja i odgovori

Kakva je vrsta automobila Toyota Matrix?

Riječ je o kompaktnom hatchbacku povezanom s Corollom, s praktičnim stražnjim prtljažnim prostorom.

Koji su motori bili dostupni u kanadskoj Toyoti Matrix?

Kanadska ponuda obuhvaća benzinske motore od 1,8 L do 2,4 L.

Koja je najniža navedena potrošnja goriva Toyote Matrix u Kanadi?

Najniža navedena vrijednost iznosi 8,2 L/100 km prema testu NRCan 5-cycle.

Koje su se generacije Toyote Matrix prodavale u Kanadi?

Prva generacija E130 proizvodila se od 2003. do 2008., a druga generacija E140 od 2009. do 2014.

Matrix first generation (2003–2008)

Toyota Matrix first generation
Fotografija: Elise240SX / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Kodovi modela: E130 · Prodaje se u: Kanada · Reference: pressroom.toyota.com

Ukratko: Duljina 4.351 mm Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Prikažite sve 3 verzije

Matrix second generation (2009–2014)

Toyota Matrix second generation
Fotografija: Elise240SX / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Kodovi modela: E140 · Prodaje se u: Kanada · Reference: en.wikipedia.org, cars.com

Ukratko: Duljina 4.366–4.394 mm Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Kanada 5 verzija

Modelne godine prodane u Kanadi, prema ocjenama potrošnje goriva Natural Resources Canada (test u 5 ciklusa).

Godine i verzijaMotorGorivoMjenjačPotrošnja (kombinirana)CO₂
2009–2014Station wagon: Small1,8 LBenzin4-stupanjski automatski8,5–8,7 L/100 km 5-cycle196–200 g/km
2009–2014Station wagon: Small1,8 LBenzin5-stupanjski ručni8,2–8,3 L/100 km 5-cycle189–191 g/km
2009–2013Station wagon: Small2,4 LBenzin5-stupanjski automatski9,8–9,9 L/100 km 5-cycle225–228 g/km
2009–2013Station wagon: Small2,4 LBenzin5-stupanjski ručni9,8 L/100 km 5-cycle225 g/km
2009–2013Station wagon: Small2,4 LBenzin4-stupanjski automatski10,5–10,6 L/100 km 5-cycle242–244 g/km

Opozivi za Toyota Matrix

17 službenih sigurnosnih opozivnih kampanja za Toyota Matrix iz NHTSA-e (Sjedinjene Američke Države), DVSA-e (Ujedinjena Kraljevina) i EU-ova sustava Safety Gate, poredanih od najnovije. Popravci u sklopu opozivnih kampanja obično su besplatni kod ovlaštenih servisera proizvođača.

  • Generator plina prednjeg zračnog jastuka može eksplodirati2009–2010
  • Suvozačev zračni jastuk možda se neće ispravno napuhati2005–2008
  • Napuhivač suvozačevog zračnog jastuka može eksplodirati2010–2013
  • Napuhivač suvozačevog zračnog jastuka može eksplodirati2003–2008
  • Napuhivač suvozačevog zračnog jastuka može eksplodirati2009–2013

Pogledajte sve 17 kampanja opoziva

Slični modeli drugih marki

Službeni podaci izmjereni su prema standardnim postupcima ispitivanja i razlikuju se među tržištima. Vaša potrošnja ovisi o tome kako, gdje i u kakvim uvjetima vozite.