Hyundai IONIQ 6

Hyundai IONIQ 6
Foto: Kevauto / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Ametlikud andmed loetlevad 20 Hyundai IONIQ 6 (2023–2027) versiooni turgudel Euroopa Liidus, Ühendkuningriigis, Ameerika Ühendriikides ja Kanadas. Iga turg avaldab oma näitajad, mida mõõdetakse oma katsemenetluse järgi.

Lühidalt

Aastad andmetes
2023–2027
Turuosad
Euroopa Liit, Ühendkuningriik, Ameerika Ühendriigid, Kanada
Võimsus
56 kW (76 hj) kuni 478 kW (650 hj)
Kütused
Elekter
Uued registreerimised EL-is
21 173

Mis on Hyundai IONIQ 6?

IONIQ 6 on madala ja voolujoonelise kujuga elektriline neljaukseline sedaan. See kuulub Hyundai elektriautode perekonda IONIQ. Hyundai nimetab selle disaini „elektrifitseeritud voolujoonlejaks”: sujuv profiil annab autole omanäolise silueti, samas kui salong on kujundatud mugavaks ruumiks igapäevasõitudeks.

Esimene põlvkond koodiga CE algas 2022. aastal. Hyundai ehitas IONIQ 6 oma elektriautode platvormile E-GMP, mida kasutatakse ka kogu IONIQ-seerias.

Mootorid ja võimsus

Iga loetletud IONIQ 6 on elektriauto. EL-i registreerimisandmed hõlmavad võimsusi 56 kW (76 hj) kuni 239 kW (325 hj). Ühendkuningriigi VCA andmed ulatuvad 168 kW-st (228 hj) 478 kW-ni (650 hj), samas kui Kanada NRCani nimekiri ulatub 111 kW-st (151 hj) 239 kW-ni (325 hj).

Kui ökonoomne on Hyundai IONIQ 6?

IONIQ 6-l puudub bensiini- või diislikütuse kulu näitaja, sest see on elektriauto. ELi registreerimisandmete koguarv aastatel 2023–2025 on 21 173. Enim registreeritud loetletud konfiguratsioon oli 168 kW (228 hj) versioon 2023. aastal, mil seda registreeriti 5 042 korda; sama võimsusega versioon oli 2024. aasta nimekirjas esikohal 3 637 registreeringuga. 239 kW (325 hj) versiooni registreeriti 2023. aastal 3 620 korda.

Ametlikud energiakulu ja CO₂ näitajad põhinevad piirkonniti erinevatel katsemenetlustel. Euroopas kasutatakse WLTP-d või NEDC-d, USA-s EPA menetlusi ja Kanadas 5-tsüklilist testi, mistõttu on tulemusi kõige parem võrrelda nende enda turgude piires.

Kus Hyundai IONIQ 6-t müüdi?

Mudel esineb EL-i registreerimisandmetes aastatel 2023–2025, Ühendkuningriigi VCA andmetes aastatel 2023–2026, USA EPA andmetes aastatel 2023–2027 ja Kanada NRCani andmetes aastatel 2023–2025. Hyundai pakub IONIQ 6-t kogu Euroopas ja Põhja-Ameerikas versioonidega, mis turgude lõikes erinevad.

Küsimused ja vastused

Kas iga Hyundai IONIQ 6 on elektriauto?

Jah. Kõik EL-i, Ühendkuningriigi, USA ja Kanada jaoks loetletud versioonid kasutavad elektrimootorit.

Kui suur on IONIQ 6 võimsus?

Loetletud vahemikud erinevad turgude lõikes: EL-i registreerimisandmetes 56–239 kW, Ühendkuningriigis 168–478 kW ja Kanadas 111–239 kW.

Millal tuli esimese põlvkonna IONIQ 6 turule?

Esimene põlvkond koodiga CE tuli turule 2022. aastal.

Miks võivad ametlikud tõhususnäitajad riigiti erineda?

Turud kasutavad erinevaid katsemenetlusi: Euroopas WLTP-d või NEDC-d, USA-s EPA-d ja Kanadas 5-tsüklilist testi.

IONIQ 6 first generation (alates 2022)

Hyundai IONIQ 6 first generation
Foto: Kevauto / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Mudelikoodid: CE · Allikad: en.wikipedia.org, hyundai.com

Lühiülevaade: Pikkus 4860 mm · Tühimass 1750–2013 kg · Tippkiirus 185 km/h Tehnilised andmed, töökindlus ja kõik versioonid →

Näita kõiki 20 versioone

Euroopa Liit 8 versiooni

Euroopa Keskkonnaameti andmetel EL-is (lisaks Norras ja Islandil) registreeritud uued autod. Andmed NEDC katsemenetluse kohta kuni 2020. aastani ja WLTP kohta alates 2021. aastast; versioonid on rühmitatud mootori ja võimsuse ning registreerimiste arvu järgi.

Aastad ja versioonMootorVõimsusKütusKütusekulu (keskmine)CO₂Elektriline sõiduulatusEL-i registreerimised
2023–2025Elektrimootor168 kW (228 hj)Elekter14,5–15,0 kWh / 100 km WLTP0 g/km589–604 km11 115
2023–2025Elektrimootor239 kW (325 hj)Elekter16,2–16,4 kWh / 100 km WLTP0 g/km538–545 km6672
2023–2025Elektrimootor111 kW (151 hj)Elekter13,9–14,1 kWh / 100 km WLTP0 g/km429 km1998
2023–2025Elektrimootor81 kW (110 hj)Elekter16,3–16,7 kWh / 100 km WLTP0 g/km527–540 km463
2023–2025Elektrimootor56 kW (76 hj)Elekter14,5–15,2 kWh / 100 km WLTP0 g/km580–605 km432
2023Elektrimootor73 kW (99 hj)Elekter16,4 kWh / 100 km WLTP0 g/km537 km449
2023Elektrimootor150 kW (204 hj)Elekter16,8 kWh / 100 km WLTP0 g/km521 km24
2023Elektrimootor37 kW (50 hj)Elekter13,9 kWh / 100 km WLTP0 g/km429 km20

Ühendkuningriik 7 versiooni

Ühendkuningriigis müügil olevad uued autod sõidukite sertifitseerimisagentuurilt (Vehicle Certification Agency). NEDC andmed kuni 2018. aastani ja WLTP andmed pärast seda; aastad tähistavad versiooni ilmumise aastaid.

Aastad ja versioonMootorVõimsusKütusKütusekulu (keskmine)CO₂Elektriline sõiduulatus
2025–2026IONIQ 6 PRM 77KWH RWD MY23 · IONIQ 6 PRM 77KWH RWD MY24 · IONIQ 6 PRM 77KWH RWD MY25 ja 8 muud varustustasetElektrimootor168 kW (228 hj)Elekter16,0 kWh / 100 km WLTP0 g/km545 km
2025–2026IONIQ 6 FIRST EDITION 77KWH AWD MY23 · IONIQ 6 PRM 77KWH AWD MY23 · IONIQ 6 PRM 77KWH AWD MY24 ja 8 muud varustustasetElektrimootor239 kW (325 hj)Elekter16,9 kWh / 100 km WLTP0 g/km519 km
2026IONIQ 6N 84 KWH AWD MY26Elektrimootor478 kW (650 hj)Elekter18,7 kWh / 100 km WLTP0 g/km487 km
2024Premium 2WD · Ultimate 2WDElektrimootor228 kW (310 hj)Elekter16,0 kWh / 100 km WLTP0 g/km545 km
2024Ultimate AWD · Premium AWDElektrimootor325 kW (442 hj)Elekter16,9 kWh / 100 km WLTP0 g/km519 km
2023Premium 2WD · Ultimate 2WDElektrimootor168 kW (228 hj)Elekter16,0 kWh / 100 km WLTP0 g/km545 km
2023Premium AWD · Ultimate AWD · First Edition AWDElektrimootor239 kW (325 hj)Elekter16,9 kWh / 100 km WLTP0 g/km519 km

Ameerika Ühendriigid 2 versiooni

USA-s müüdud mudeliaastad EPA-lt ja energeetikaministeeriumilt (fueleconomy.gov). MPG EPA testil; liitrit 100 km kohta = 235,215 ÷ MPG.

Aastad ja versioonMootorKütusKäigukastVeoskeemKütusekulu (keskmine)CO₂Elektriline sõiduulatus
2023–2027ElektrimootorElekterAutomaatNelikvedu88–121 MPGe EPA0 g/km394–509 km
2023–2025ElektrimootorElekterAutomaatTagavedu111–140 MPGe EPA0 g/km386–581 km

Kanada 3 versiooni

Kanadas müüdud mudeliaastad Kanada loodusvarade ministeeriumi kütusekulu hinnangute järgi (5 tsükli test).

Aastad ja versioonMootorVõimsusKütusKäigukastKütusekulu (keskmine)CO₂Elektriline sõiduulatus
2023–2025Mid-sizeElektrimootor168 kW (228 hj)ElekterAutomaat14,9–18,6 kWh / 100 km 5-tsükkel0 g/km468–581 km
2023–2025Mid-sizeElektrimootor239 kW (325 hj)ElekterAutomaat17,4–20,5 kWh / 100 km 5-tsükkel0 g/km435–509 km
2023Mid-sizeElektrimootor111 kW (151 hj)ElekterAutomaat15,5 kWh / 100 km 5-tsükkel0 g/km386 km

Hyundai IONIQ 6 tagasikutsumised

11 ametlikku ohutuse tagasikutsumist mudelile Hyundai IONIQ 6 NHTSA-lt (Ameerika Ühendriigid), DVSA-lt (Ühendkuningriik) ja ELi Safety Gate’ist, uusimad eespool. Tagasikutsumisega seotud parandustööd on tootja esindustes tavaliselt tasuta.

  • Esiturvavööde kinnituspunktid võivad olla valesti kinnitatud2022–2025
  • Esimese turvavöö kinnitus võib lahti tulla2022–2025
  • Turvavöö kinnitused võivad lahti tulla2023–2025
  • Laadimisluugi paneel võib lahti tulla2022–2025
  • Laadimisluugi paneel võib lahti tulla2023–2025

Vaata kõiki 11 tagasikutsumiskampaaniat

Sarnased teiste markide mudelid

Ametlikud näitajad on mõõdetud standardsete katsemenetluste järgi ja turgude lõikes erinevad. Sinu kütusekulu sõltub sellest, kuidas, kus ja millistes tingimustes sa sõidad.