Nissan Primera

Nissan Primera
Foto: TTTNIS / Wikimedia Commons · Public domain

De officielle data viser 34 versioner af Nissan Primera (2000–2006) i Storbritannien. Hvert marked offentliggør sine egne tal, som er målt efter markedets egen testprocedure.

Kort overblik

År i dataene
2000–2006
Markeder
Storbritannien
Motorer
1,6 L til 2,2 L
Effekt
102 kW (139 PS)
Brændstoftyper
Benzin, LPG og Diesel
Laveste forbrug (Storbritannien)
5,9 L/100 km (NEDC)

Hvad er Nissan Primera?

Primera var Nissans familiebil til købere, der ønskede en praktisk sedan, hatchback eller stationcar. På det europæiske marked lå den midt i modelprogrammet: større og mere rummelig end en lille hatchback, med karrosserityper, der egnede sig til daglig pendling eller familiebrug. Dens ukomplicerede opbygning gjorde den til en velkendt biltype, mens den sidste generation fik et mere markant udseende.

Tredje generation af Primera, kendt som P12, blev solgt i Europa og Storbritannien fra 2002 til 2007. Dens design skilte sig ud fra familiens mere konventionelle sedanform med en strømlinet profil og en kabine indrettet omkring et centralt instrumentdisplay. Nissans tilgang gav bilen en mere moderne og usædvanlig karakter uden at ændre dens rolle som praktisk familiemodel.

Motorer og ydelser

Britiske versioner opført af VCA spænder over motorer fra 1,6 L til 2,2 L og omfatter benzin, LPG og diesel. Den opgivne motoreffekt er 102 kW (139 PS). Disse valgmuligheder gav køberne et udvalg af brændstoftyper, fra konventionel benzin og diesel til LPG, mens de tilgængelige karosserityper imødekom forskellige behov for passager- og bagageplads.

Hvor økonomisk er Nissan Primera?

Det laveste opgivne britiske brændstofforbrugstal er 5,9 L/100 km på NEDC-testen. NEDC er den europæiske testprocedure, der er knyttet til disse britiske tal; den er anderledes end WLTP-proceduren, der bruges til senere europæiske bedømmelser, og forskellig fra EPA- og de canadiske 5-cykeltests. Officielle CO₂-tal er ikke inkluderet her, så der er ingen emissionsværdi at angive ved siden af det forbrugsresultat.

Britiske VCA-tal dækker modelårene 2000–2006, mens P12-generationen er dateret 2002–2007. Primeras britiske historik spænder derfor over en bredere periode end de opgivne datoer for denne generation.

Hvor blev Primera solgt?

Tallene her vedrører det britiske marked, og P12-generationen er identificeret for Europa og Storbritannien. Kombinationen af sedan, hatchback og stationcar gjorde den til en alsidig familiebil.

Spørgsmål og svar

Hvilke karosserityper udbød Primera?

Den blev udbudt som sedan, hatchback og stationcar.

Hvilke motorer og brændstoffer er angivet for britiske versioner?

Det britiske program spænder over 1,6 L til 2,2 L motorer med benzin, LPG og diesel.

Hvad er det laveste opgivne britiske brændstofforbrug?

Det laveste tal er 5,9 L/100 km på NEDC-testen.

Primera Second generation (1996–2002)

Nissan Primera Second generation
Foto: Vauxford / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Modelkoder: P11 · Solgt i: Storbritannien · Referencer: en.wikipedia.org

Kort fortalt: Længde 4.430–4.566 mm · Bestået MOT ved første forsøg ved 13 år og ældre: 65,4 % (Gennemsnit i Storbritannien 69,2 %) Specifikationer, driftssikkerhed og alle versioner →

Vis alle 23 versioner

Primera Third generation (2002–2007)

Nissan Primera Third generation
Foto: TTTNIS / Wikimedia Commons · Public domain

Modelkoder: P12 · Solgt i: EU og Storbritannien · Referencer: en.wikipedia.org, largus.fr

Kort fortalt: Længde 4.520–4.680 mm · Køreklar vægt 1.245–1.355 kg · Tophastighed 200 km/t · Bestået MOT ved første forsøg ved 13 år og ældre: 65,9 % (Gennemsnit i Storbritannien 69,2 %) Specifikationer, driftssikkerhed og alle versioner →

Vis alle 16 versioner

Storbritannien 16 versioner

Nye biler til salg i Storbritannien ifølge Vehicle Certification Agency. NEDC-tal til og med 2018 og WLTP-tal derefter; år angiver de udgaver, hvor en version optrådte.

År og versionMotorEffektBrændstofGearkasseForbrug (kombineret)CO₂
20061.8 16V Estate · 1.8 16V · 1.8 Estate og 1 yderligere variant1,8 L–Benzin5-trins manuelt gear7,4 L/100 km NEDC177 g/km
20061.8 16V Estate · 1.8 16V · 1.8 Estate og 1 yderligere variant1,8 L–Benzin4-trins automatgear8,0 L/100 km NEDC192 g/km
2003–20061.8 Dual Fuel 4/5 door1,8 L–LPG5-trins manuelt gear9,5 L/100 km NEDC155 g/km
20062.0 Estate · 2.0 4/5 door2,0 L–Benzin6-trins automatgear8,8 L/100 km NEDC209 g/km
20062.0 16V · 2.0 4/5 door2,0 L–Benzin6-trins manuelt gear8,7 L/100 km NEDC208 g/km
20062.0 16V Estate · 2.0 Estate2,0 L–Benzin6-trins manuelt gear9,1 L/100 km NEDC220 g/km
20062.0 16V Estate · 2.0 16V2,0 L–BenzinTrinløst gear (CVT)8,8 L/100 km NEDC209 g/km
20062.2TD 102kW 4/5 door and Estate2,2 L102 kW (139 PS)Diesel6-trins manuelt gear6,1 L/100 km NEDC164 g/km
2002–20041.8 4 door · 1.8 Estate · 1.8 4/5 door1,8 L–Benzin5-trins manuelt gear7,4 L/100 km NEDC177 g/km
2002–20041.8 4 door · 1.8 Estate · 1.8 4/5 door1,8 L–Benzin4-trins automatgear8,0 L/100 km NEDC192 g/km
2002–20042.0 4 door · 2.0 Estate · 2.0 4/5 door2,0 L–Benzin6-trins automatgear8,8 L/100 km NEDC209 g/km
2003–20042.0 4/5 door2,0 L–Benzin6-trins manuelt gear8,7 L/100 km NEDC208 g/km
2003–20042.0 Estate2,0 L–Benzin6-trins manuelt gear9,1 L/100 km NEDC220 g/km
2003–20042.2TD 102kW · 2.2TD 102kW 4/5 door and Estate2,2 L102 kW (139 PS)Diesel6-trins manuelt gear6,1 L/100 km NEDC164 g/km
2002–20032.2TD 4 door2,2 L–Diesel6-trins manuelt gear5,9 L/100 km NEDC159 g/km
2002–20032.2TD Estate · 2.2TD 5 door2,2 L–Diesel6-trins manuelt gear6,1 L/100 km NEDC161 g/km

Tilbagekaldelser for Nissan Primera

3 officielle sikkerhedstilbagekaldelser for Nissan Primera fra NHTSA (USA), DVSA (Storbritannien) og EU Safety Gate, nyeste først. Reparationer i forbindelse med tilbagekaldelser er normalt gratis hos producentens forhandlere.

  • Motorsensorer kan forårsage motorstop eller forhindre genstart1999–2002
  • Forreste venstre dæk kan tømmes for luft
  • Positionssensor til motor kan svigte og få motoren til at gå ud2000–2001

Se alle 3 tilbagekaldelseskampagner

Lignende modeller fra andre mærker

Officielle tal måles efter standardiserede testprocedurer og varierer fra marked til marked. Dit forbrug afhænger af, hvordan, hvor og under hvilke forhold du kører.