Ukraina: trafikkskilt
134 trafikkskilt med sine offisielle koder, hvert sammenlignet med det samme skiltet i andre land.
Fareskilt
Sving foran1.1
Dobbelsving foran1.3.1
Svingete vei1.3.1
Retningsmarkering for skarp sving1.4.1
Kryss, vikeplikt for trafikk fra høyre1.21
Kryss med sideveier1.22
Sidevei inn fra siden1.23.1
Forskjøvede sideveier1.23.3
Rundkjøring foran1.19
Trafikklys foran1.24
Møtende trafikk1.26
Køfare1.38
Veien smalner1.5.2
Kjørefelt opphører5.21.1
Ujevn vei1.10
Fartshump1.11
Senkning i veien1.12
Glatt vei1.13
Løs grus1.14
Myk eller farlig veikant1.15
Steinsprang1.16
Sidevind1.17
Kai eller elvebredd1.8
Bevegelig bro1.25
Tunnel1.9
Lavtflygende fly1.18
Sporvognkryss1.20
Planovergang med bom1.27
Planovergang uten bom1.28
Andreaskors ved planovergang1.29
Andreaskors ved planovergang med flere spor1.30
Veiarbeid1.37
Annen fare1.39
Fotgjengerfelt1.32
Fotgjengere1.32
Barn1.33
Syklister1.34
Husdyr1.35
Ville dyr1.36
Ulykke lenger framme1.41
Anbefalt fart5.33
Forkjørsskilt
Forbuds- og restriksjonsskilt
Innkjøring forbudt3.21
Forbudt for alle kjøretøy3.1
Forbudt for motorvogner3.2
Forbudt for motorsykler3.6
Forbudt for mopeder3.7
Forbudt for syklende3.8
Forbudt for lastebiler3.3
Forbudt for traktor3.5
Forbudt for kjøretøy trukket av dyr3.11
Forbudt for håndkjerre3.10
Forbudt for gående3.9
Forbudt for kjøretøy med farlig gods3.12
Forbudt for kjøretøy med eksplosiver eller brannfarlig gods3.13
Forbudt for kjøretøy med vannforurensende gods3.14
Maksimal høyde3.18
Maksimal bredde3.17
Maksimal lengde3.19
Maksimal vekt3.15
Maksimal aksellast3.16
Minsteavstand mellom kjøretøy3.20
Forbudt å svinge til venstre3.23
Forbudt å svinge til høyre3.22
Forbudt å gjøre U-sving3.24
Forbudt å kjøre forbi3.25
Forbudt for lastebiler å kjøre forbi3.27
Fartsgrense3.29
Fartsgrensesone3.31
Forbudt å bruke horn3.33
Parkering forbudt3.35
Stans forbudt3.34
Sone med parkeringsrestriksjoner3.38
Slutt på fartsgrense3.30
Slutt på fartsgrensesone3.32
Slutt på forbikjøringsforbud3.26
Slutt på forbikjøringsforbud for lastebil3.28
Slutt på alle restriksjoner3.42
Påbudsskilt
Påbudt kjøreretning rett fram4.1
Påbudt kjøreretning til høyre4.2
Påbudt kjøreretning til venstre4.3
Påbudt kjøreretning rett fram eller til høyre4.4
Påbudt kjøreretning rett fram eller til venstre4.5
Påbudt kjøreretning til venstre eller høyre4.6
Påbudt å passere på høyre side4.7
Påbudt å passere på venstre side4.8
Passering på begge sider tillatt4.9
Påbudt kjøreretning i rundkjøring4.10
Påbudt minste hastighet4.12
Slutt på påbudt minste hastighet4.13
Sykkelveg4.14
Slutt på sykkelveg4.15
Gangvei4.16
Felles gang- og sykkelvei4.17
Gang- og sykkelvei med delt trasé4.18.1
Ridesti4.19
Rute for transport av farlig gods4.20.1
Skilt for særlige bestemmelser
Enveiskjørt vei5.5
Blindvei5.32.1
Gangfelt5.38.1
Sykkelkryssing5.92.1
Boligsone5.34
Slutt på boligsone5.35
Gågate5.36
Bussfelt5.11
Tunnel5.74
Motortrafikkvei begynner5.3
Motortrafikkvei slutter5.4
Motorvei begynner5.1
Motorvei slutter5.2
Tettbygd strøk begynner5.53
Tettbygd strøk slutter5.54
Parkering5.42.1
Parkering under tak5.42.2
Fotokontroll5.76U-sving tillatt5.29
Opplysnings- og serviceskilt
Underskilt
Tekstskilt i USA og Canada
Andre land
- Argentina
- Australia
- Bangladesh
- Belgia
- Brasil
- Bulgaria
- Canada
- Chile
- Colombia
- Danmark
- De forente arabiske emirater
- Egypt
- Estland
- Filippinene
- Finland
- Frankrike
- Hellas
- India
- Indonesia
- Iran
- Irland
- Israel
- Italia
- Japan
- Kina
- Kroatia
- Latvia
- Litauen
- Malaysia
- Mexico
- Nederland
- New Zealand
- Norge
- Polen
- Portugal
- Romania
- Russland
- Saudi-Arabia
- Serbia
- Slovakia
- Slovenia
- Spania
- Storbritannia
- Sveits
- Sverige
- Sør-Afrika
- Sør-Korea
- Taiwan
- Thailand
- Tsjekkia
- Tyrkia
- Tyskland
- Ungarn
- USA
- Vietnam
- Østerrike
Bildekreditering
Skiltbilder fra Wikimedia Commons, brukt i henhold til lisensene deres.
- Ukraina 1.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.3.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.4.1: WWBM, CC BY-SA 4.0
- Ukraina 1.21: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.22: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.23.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.23.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.19: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.24: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.26: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.38: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.5.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.21.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.10: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.11: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.12: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.13: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.14: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.15: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.16: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.17: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.25: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.9: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.18: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.20: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.27: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.28: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.29: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.30: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.37: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.39: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.32: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.33: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.34: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.35: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.36: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 1.41: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.33: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 2.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 2.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 2.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 2.4: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 2.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 2.6: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.21: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.6: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.7: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.11: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.10: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.9: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.12: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.13: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.14: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.18: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.17: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.19: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.15: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.16: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.20: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.23: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.22: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.24: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.25: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.27: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.29: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.31: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.33: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.35: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.34: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.38: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.30: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.32: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.26: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.28: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.42: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.4: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.6: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.7: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.9: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.10: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.12: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.13: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.14: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.15: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.16: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.17: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.18.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.19: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 4.20.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.32.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.38.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.92.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.34: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.35: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.36: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.11: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.74: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.4: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.53: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.54: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.42.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.42.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.76: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.29: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 6.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 6.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.45.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.48: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.28: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.20.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 5.55: มองโกเลีย๔๔, CC BY-SA 4.0
- Ukraina 5.51: WWBM, CC BY-SA 4.0
- Ukraina 7.1.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 7.4.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 7.5.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 7.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukraina 3.43: Government of Ukraine, CC BY-SA 4.0