Cadillac Escalade

Cadillac Escalade
Fotografija: Kevauto / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Službeni podaci navode 54 verzije modela Cadillac Escalade (1999–2027), na tržištima: Europska unija, Ujedinjeno Kraljevstvo, Francuska, Sjedinjene Američke Države i Kanada. Svako tržište objavljuje vlastite podatke, izmjerene prema vlastitom postupku ispitivanja.

Ukratko

Godine u podacima
1999–2027
Tržišta
Europska unija, Ujedinjeno Kraljevstvo, Francuska, Sjedinjene Američke Države i Kanada
Motori
3,0 L do 6,2 L
Snaga
248 kW (337 KS) do 313 kW (426 KS)
Goriva
Benzin, Hibrid, Dizel i Flex fuel (E85)
Najmanja potrošnja (Europska unija)
7,3 L/100 km (WLTP)
Najmanja potrošnja (Sjedinjene Američke Države)
10,2 L/100 km (EPA)
Najmanja potrošnja (Kanada)
10,5 L/100 km (5-cycle)
Novoregistrirana vozila u EU
2.569

Što je Cadillac Escalade?

Cadillac Escalade luksuzni je SUV pune veličine i perjanica ponude te marke. Njegov uspravan oblik i prostrana kabina pružaju dovoljno mjesta za putnike i prtljagu. Predstavljen kao prvi Cadillacov SUV pune veličine, Escalade je postao jedan od najprepoznatljivijih modela marke.

Escalade ima 5 generacija: prva se proizvodila od 1999. do 2000., druga od 2002. do 2006., treća od 2007. do 2014., četvrta od 2015. do 2020., a peta od 2021. nadalje. Zadržao je format velikog SUV-a uspravnog oblika, a sa svakom je generacijom dobivao novi dizajn i tehnologiju.

Motori i snaga

Europski podaci navode benzinske motore obujma od 6,0 L do 6,2 L, snage od 248 kW (337 PS) do 313 kW (426 PS). U Francuskoj je zabilježen raspon snage od 248 kW (337 PS) do 301 kW (409 PS), a pojavljuju se benzinske i hibridne izvedbe. Američki podaci uključuju benzinske, dizelske, flex-fuel E85 i hibridne izvedbe; kanadski uključuju benzinske, dizelske i E85 izvedbe.

Koliko je štedljiv Cadillac Escalade?

Službeni rezultati razlikuju se ovisno o tržištu i postupku ispitivanja. Podaci za EU navode najnižu vrijednost od 7,3 L/100 km prema WLTP-u, Francuska 10,9 L/100 km prema NEDC-u, a podaci za UK prema NEDC-u 12,6 L/100 km. U SAD-u najniža vrijednost prema EPA-i iznosi 10,2 L/100 km, a najbolja kombinirana ocjena je 23 MPG; najniža vrijednost za Kanadu iznosi 10,5 L/100 km prema ispitivanju NRCan s 5 ciklusa. WLTP i NEDC europski su postupci, dok se EPA i kanadsko ispitivanje s 5 ciklusa temelje na različitim metodama, pa je rezultate najbolje tumačiti unutar odgovarajućih tržišta.

Gdje se prodavao Escalade?

Escalade je obuhvaćen službenim podacima za SAD i Kanadu od 1999. nadalje, za EU od 2010., za UK od 2007. i za Francusku od 2012. Ukupno je zabilježeno 2.569 registracija u EU-u tijekom razdoblja 2010.–2025. Najzastupljenija navedena izvedba u nekoliko godina bila je benzinska izvedba s motorom 6,2 L, snage 313 kW (426 PS).

Pitanja i odgovori

Koliko generacija Cadillaca Escalade postoji?

5: 1999.–2000., 2002.–2006., 2007.–2014., 2015.–2020. i 2021. nadalje.

Koje motore koristi Escalade?

Europski podaci prikazuju benzinske motore obujma od 6,0 L do 6,2 L. Podaci za SAD i Kanadu uključuju i druge vrste goriva.

Koja je najniža navedena potrošnja Escaladea?

Najniža je 7,3 L/100 km prema podacima za EU, dobivenima prema WLTP-u. Ostala tržišta koriste različite postupke ispitivanja.

Escalade first generation (1999–2000)

Cadillac Escalade first generation
Fotografija: IFCAR / Wikimedia Commons · Public domain

Kodovi modela: GMT400 · Reference: motortrend.com, cars.com

Ukratko: Duljina 5.110 mm Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Prikažite sve 2 verzije

Escalade second generation (2002–2006)

Cadillac Escalade second generation
Fotografija: Bejara70 / Wikimedia Commons · CC0

Kodovi modela: GMT800 · Reference: cars.com

Ukratko: Duljina 5.052–5.151 mm · Masa praznog vozila 2.631 kg · Najveća brzina 170 km/h Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Prikažite sve 7 verzije

Escalade third generation (2007–2014)

Cadillac Escalade third generation
Fotografija: MercurySable99 / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Kodovi modela: GMT900 · Reference: cars.com

Ukratko: Duljina 5.070–5.600 mm · Masa praznog vozila 2.584–2.742 kg · Najveća brzina 170 km/h Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Prikažite sve 22 verzije

Escalade fourth generation (2015–2020)

Cadillac Escalade fourth generation
Fotografija: Damian B Oh / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Kodovi modela: K2XX · Reference: cars.com

Ukratko: Duljina 5.180–5.700 mm · Masa praznog vozila 2.610–2.757 kg · Najveća brzina 180 km/h Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Prikažite sve 12 verzije

Escalade fifth generation (od 2021)

Cadillac Escalade fifth generation
Fotografija: Kevauto / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Kodovi modela: T1XX · Reference: cars.com, news.gm.com

Ukratko: Duljina 5.380–5.770 mm · Masa praznog vozila 2.595–2.772 kg · Najveća brzina 193 km/h Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Prikažite sve 11 verzije

Europska unija 3 verzije

Novi automobili registrirani u EU (plus Norveška i Island), prema podacima Europske agencije za okoliš. Podaci prema NEDC postupku do 2020. i prema WLTP-u od 2021.; verzije su grupirane prema motoru i snazi, s pripadajućim brojem registracija.

Godine i verzijaMotorSnagaGorivoPotrošnja (kombinirana)CO₂Registracije u EU
2024–20256,2 L313 kW (426 KS)Benzin7,3–11,2 L/100 km WLTP308–331 g/km247
20256,2 L507 kW (689 KS)Benzin–463 g/km10
2021–20236,2 L313 kW (426 KS)Benzin–302–397 g/km204

Sjedinjene Američke Države 6 verzija

Modelne godine prodane u SAD-u, prema EPA-i i Ministarstvu energetike (fueleconomy.gov). MPG prema EPA testu; litre na 100 km = 235,215 ÷ MPG.

Godine i verzijaMotorGorivoMjenjačPogonPotrošnja (kombinirana)CO₂
2021–2027SIDI6,2 LBenzin10-stupanjski automatskiPogon na četiri kotača13–16 MPG (14,7–18,1 L/100 km) EPA350–436 g/km
2021–2027SIDI6,2 LBenzin10-stupanjski automatskiPogon na stražnje kotače16–17 MPG (13,8–14,7 L/100 km) EPA331–345 g/km
2021–20243,0 LDizel10-stupanjski automatskiPogon na stražnje kotače23 MPG (10,2 L/100 km) EPA272–275 g/km
2021–20243,0 LDizel10-stupanjski automatskiPogon na četiri kotača22 MPG (10,7 L/100 km) EPA276–287 g/km
2021–2022SIDI; Stop-Start6,2 LBenzin10-stupanjski automatskiPogon na stražnje kotače16–17 MPG (13,8–14,7 L/100 km) EPA329–340 g/km
2021–2022SIDI; Stop-Start6,2 LBenzin10-stupanjski automatskiPogon na četiri kotača16 MPG (14,7 L/100 km) EPA345–347 g/km

Kanada 2 verzije

Modelne godine prodane u Kanadi, prema ocjenama potrošnje goriva Natural Resources Canada (test u 5 ciklusa).

Godine i verzijaMotorGorivoMjenjačPotrošnja (kombinirana)CO₂
2021–2026Sport utility vehicle: Standard6,2 LBenzin10-stupanjski automatski14,7–18,6 L/100 km 5-cycle345–436 g/km
2021–2024Sport utility vehicle: Standard3,0 LDizel10-stupanjski automatski10,5–10,6 L/100 km 5-cycle277–281 g/km

Opozivi za Cadillac Escalade

61 službena sigurnosna opozivna kampanja za Cadillac Escalade iz NHTSA-e (Sjedinjene Američke Države), DVSA-e (Ujedinjena Kraljevina) ili EU-ova sustava Safety Gate. Popravci u sklopu opozivnih kampanja obično su besplatni kod ovlaštenih servisera proizvođača.

  • Komponente motora mogu se pokvariti, uzrokujući gubitak pogona2021–2023
  • Olabavljena komponenta baterije može oštetiti visokonaponsku bateriju2026
  • Napuhivač zračnog jastuka vozača može puknuti2015
  • Vijci glavčine prednjeg kotača mogu se olabaviti ili deformirati2025–2026
  • Razdjelno kućište može uzrokovati blokiranje kotača2015–2026

Pogledajte 61 kampanju opoziva

Slični modeli drugih marki

Službeni podaci izmjereni su prema standardnim postupcima ispitivanja i razlikuju se među tržištima. Vaša potrošnja ovisi o tome kako, gdje i u kakvim uvjetima vozite.