Acura SLX

Acura SLX
Fotografija: Cutlass / Wikimedia Commons · CC0

Službeni podaci navode 3 verzije modela Acura SLX (1996–1999), na tržištima: Sjedinjene Američke Države. Svako tržište objavljuje vlastite podatke, izmjerene prema vlastitom postupku ispitivanja.

Ukratko

Godine u podacima
1996–1999
Tržišta
Sjedinjene Američke Države
Motori
3,2 L do 3,5 L
Goriva
Benzin
Najmanja potrošnja (Sjedinjene Američke Države)
15,7 L/100 km (EPA)

Što je Acura SLX?

SLX je bio SUV s četvero vrata i Acurin prvi korak na tržište terenskih vozila. Prodavao se u Sjedinjenim Američkim Državama za modelske godine 1996.–1999., temeljio se na modelu Isuzu Trooper i dao je Acurinoj ponudi robusan SUV s okvirom.

SLX je imao jednu generaciju. Za 1998. godinu dobio je redizajnirani prednji kraj i veći motor, što je označilo značajno ažuriranje tijekom njegovog kratkog vijeka trajanja.

Motori i snaga

Američka ponuda koristila je benzinske V6 motore, u verzijama od 3.2 i 3.5 litara. Motor od 3.5 litara stigao je s ažuriranjem za 1998. godinu.

Koliko je Acura SLX bila ekonomična?

Najbolja kombinirana američka EPA ocjena iznosi 15 MPG, što je ekvivalentno 15,7 L/100 km. EPA brojke koriste američki postupak testiranja, koji se razlikuje od europskih WLTP i NEDC testova te kanadskog testa u pet ciklusa.

Gdje se SLX prodavao?

SLX se prodavao u Sjedinjenim Američkim Državama od 1996. do 1999. godine. Temeljen na Isuzu Trooperu, označio je Acurin rani ulazak u segment SUV-ova.

Pitanja i odgovori

Koje se godine Acura SLX prodavala?

SLX se prodavao za modelske godine 1996.–1999.

Koliko je generacija imao SLX?

Imao je jednu generaciju, koja je obuhvaćala razdoblje 1996.–1999.

Koji su motori bili dostupni u modelu SLX?

Američka ponuda koristila je benzinske motore od 3.2 i 3.5 litara.

Koja je bila najbolja kombinirana ocjena ekonomičnosti goriva modela SLX?

Njegova najbolja kombinirana američka EPA ocjena iznosila je 15 MPG, odnosno 15,7 L/100 km.

SLX first generation (1996–1999)

Acura SLX first generation
Fotografija: Cutlass / Wikimedia Commons · CC0

Prodaje se u: Sjedinjene Američke Države · Reference: en.wikipedia.org, cars.com

Ukratko: Duljina 4.075–4.380 mm Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Sjedinjene Američke Države 3 verzije

Modelne godine prodane u SAD-u, prema EPA-i i Ministarstvu energetike (fueleconomy.gov). MPG prema EPA testu; litre na 100 km = 235,215 ÷ MPG.

Godine i verzijaMotorGorivoMjenjačPogonPotrošnja (kombinirana)CO₂
1998–1999V-6, 2MODE CLKUP3,5 LBenzin4-stupanjski automatskiPogon na četiri ili sve kotače15 MPG (15,7 L/100 km) EPA368 g/km
1996–1997(FFS), 2MODE CLKUP3,2 LBenzin4-stupanjski automatskiPogon na četiri ili sve kotače14 MPG (16,8 L/100 km) EPA394 g/km
1996–1997(FFS), SIL3,2 LBenzin5-stupanjski ručniPogon na četiri ili sve kotače15 MPG (15,7 L/100 km) EPA368 g/km

Opozivi za Acura SLX

4 službene sigurnosne opozivne kampanje za Acura SLX iz NHTSA-e (Sjedinjene Američke Države), DVSA-e (Ujedinjena Kraljevina) i EU-ova sustava Safety Gate, poredane od najnovije. Popravci u sklopu opozivnih kampanja obično su besplatni kod ovlaštenih servisera proizvođača.

  • Matice prirubnice razvodnog prijenosnika mogu se olabaviti1998
  • Prednji kočni vod može propuštati zbog oštećenja1996–1997
  • Okovi prednje glavčine mogu nedostajati1997
  • Kopča stražnjeg središnjeg sigurnosnog pojasa može biti pogrešna1996

Pogledajte sve 4 kampanje opoziva

Slični modeli drugih marki

Službeni podaci izmjereni su prema standardnim postupcima ispitivanja i razlikuju se među tržištima. Vaša potrošnja ovisi o tome kako, gdje i u kakvim uvjetima vozite.