Proton Satria

Proton Satria
Fotografie: Vauxford / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Oficiální data uvádějí 14 verzí modelu Proton Satria (2001–2004) v trzích: Spojeném království. Každý trh zveřejňuje vlastní údaje, naměřené podle vlastního zkušebního postupu.

Rychlý přehled

Roky v datech
2001–2004
Trhy
Spojené království
Motory
1,3 l až 1,8 l
Paliva
Benzin
Nejnižší spotřeba (Spojené království)
8,1 l/100 km (NEDC)

Co je Proton Satria?

Satria byl třídveřový hatchback značky Proton, který malajsijská automobilka uvedla na trh v roce 1994 jako součást své nabídky osobních vozů. Vycházel z platformy Mitsubishi a prodával se také na exportních trzích, včetně Velké Británie.

Generace Satria se vyráběla v letech 1994 až 2005. Pozdější verze zahrnovaly Satria GTi, na jehož vývoji odpružení a jízdních vlastností se podílela spolupráce Protonu s Lotusem. Hatchback tak v rámci nabídky získal sportovnější charakter.

Motory a výkon

Údaje VCA pro Velkou Británii zahrnují zážehové motory o objemu 1.3 až 1.8 litru ve 14 verzích.

Jak úsporný je Proton Satria?

Nejnižší uváděná spotřeba paliva VCA pro Velkou Británii činí 8,1 L/100 km podle testu NEDC. Údaje VCA se týkají let 2001 až 2004, tedy části období výroby generace Satria, která trvala od roku 1994 do roku 2005.

Výsledek pro Velkou Británii vychází z metodiky NEDC. Ta se liší od metodiky WLTP používané u novějších evropských údajů, od postupu EPA v USA i od 5cyklového testu v Kanadě.

Kde se Proton Satria prodával?

Údaje VCA pro Velkou Británii se týkají let 2001 až 2004. Satria patřil do nabídky značky Proton z období její expanze na exportní trhy; malajsijská automobilka budovala svou výrobu osobních vozů pro domácí i zahraniční zákazníky.

Otázky a odpovědi

Jakou karoserii má Proton Satria?

Je to třídveřový hatchback.

Jaké objemy motorů zahrnují údaje pro Velkou Británii?

Údaje VCA pro Velkou Británii zahrnují zážehové motory o objemu 1.3 až 1.8 litru.

Jaká je nejnižší uváděná spotřeba paliva modelu Satria?

Nejnižší hodnota VCA pro Velkou Británii činí 8,1 L/100 km podle testu NEDC.

Satria Satria (1994–2005)

Proton Satria Satria
Fotografie: Vauxford / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Prodáváno v: Spojené království · Reference: en.wikipedia.org, rac.co.uk

Stručný přehled: Délka 3 995 mm · Pohotovostní hmotnost 1 005 kg Technické údaje, spolehlivost a všechny verze →

Zobrazit všechny verze (14)

Spojené království 14 verzí

Nová auta v prodeji ve Spojeném království podle údajů Vehicle Certification Agency. Údaje podle metodiky NEDC do roku 2018 a podle WLTP poté; roky označují vydání, ve kterých se daná verze objevila.

Roky a verzeMotorPalivoPřevodovkaSpotřeba (kombinovaná)CO₂
2001–20041300 3 Door Hatchback1,3 lBenzin5stupňová manuální převodovka8,4 l/100 km NEDC200 g/km
2001–20041500 3 Door Hatchback1,5 lBenzin5stupňová manuální převodovka8,8 l/100 km NEDC211 g/km
2001–20041500 3 Door Hatchback1,5 lBenzin3stupňová automatická převodovka8,5 l/100 km NEDC202 g/km
2001–20041600 3 Door Hatchback1,6 lBenzin5stupňová manuální převodovka9,9 l/100 km NEDC236 g/km
2001–20041800 DOHC1,8 lBenzin5stupňová manuální převodovka9,5 l/100 km NEDC227 g/km
20011300 Hatchback1,3 lBenzin5stupňová manuální převodovka8,1 l/100 km NEDC197 g/km
20011500 Hatchback1,5 lBenzin3stupňová automatická převodovka8,9 l/100 km NEDC219 g/km
20011500 Hatchback1,5 lBenzin5stupňová manuální převodovka8,3 l/100 km NEDC202 g/km
20011600 Hatchback1,6 lBenzin5stupňová manuální převodovka8,4 l/100 km NEDC206 g/km
20011600 Hatchback1,6 lBenzin4stupňová automatická převodovka8,8 l/100 km NEDC217 g/km
20011800 Hatchback DOHC1,8 lBenzin5stupňová manuální převodovka8,7 l/100 km NEDC211 g/km
20011800 Hatchback DOHC1,8 lBenzin4stupňová automatická převodovka9,2 l/100 km NEDC225 g/km
20011800 Hatchback SOHC1,8 lBenzin4stupňová automatická převodovka9,2 l/100 km NEDC225 g/km
20011800 Hatchback SOHC1,8 lBenzin5stupňová manuální převodovka8,6 l/100 km NEDC210 g/km

Svolávací akce pro Proton Satria

1 oficiální svolávací akce pro Proton Satria od NHTSA (Spojené státy), DVSA (Spojené království) nebo EU Safety Gate. Oprava v rámci svolávací akce je u autorizovaných prodejců výrobce obvykle zdarma.

  • Přední stabilizátor může prasknout

Zobrazit 1 svolávací akci

Podobné modely jiných značek

Oficiální hodnoty jsou měřeny pomocí standardních zkušebních postupů a mezi trhy se liší. Vaše spotřeba závisí na tom, jak, kde a za jakých podmínek jezdíte.