Lexus ES

Lexus ES
Fotografie: Alexander Migl / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Oficiální data uvádějí 73 verzí modelu Lexus ES (1990–2026) v trzích: Evropské unii, Spojeném království, Spojených státech amerických a Kanadě. Každý trh zveřejňuje vlastní údaje, naměřené podle vlastního zkušebního postupu.

Rychlý přehled

Roky v datech
1990–2026
Trhy
Evropská unie, Spojené království, Spojené státy americké a Kanada
Motory
2,5 l až 3,5 l
Výkon
131 kW (178 k) až 255 kW (347 k)
Paliva
Hybrid, Benzin, Plug-in hybrid a Elektřina
Nejnižší spotřeba (Spojené státy americké)
5,1 l/100 km (EPA)
Nejnižší spotřeba (Spojené království)
5,2 l/100 km (WLTP)
Nejnižší spotřeba (Evropská unie)
5,3 l/100 km (WLTP)
Nové registrace v EU
35 897

Co je Lexus ES?

ES je čtyřdveřový luxusní sedan, který je známý svým komfortem, tichým interiérem a prostornou kabinou. Při uvedení značky na trh v roce 1989 byl součástí původní nabídky značky Lexus po boku vlajkové lodě LS a v mnoha regionech zůstává stěžejním sedanem.

Uváděné generace jsou II (1991–1996), III (1996–2001), IV (2001–2006), V (2006–2012), VI (2012–2018), VII (2018–2025) a VIII (2026–současnost). Sedmá generace přinesla novou platformu GA-K a dynamičtější design při zachování tradičního důrazu modelu ES na pohodlí. Osmá generace podporuje hybridní a plně elektrické pohonné jednotky.

Motory a výkon

Uváděné objemy motorů se v USA a Kanadě pohybují od 2.5 do 3.5 litru; data pro EU a Velkou Británii se soustředí na 2.5litrový agregát. Výkon v EU činí 131 kW (178 PS), zatímco britské verze dosahují 160 kW (218 PS) až 218 kW (296 PS). Kanadské statistiky uvádějí 167 kW (227 PS) až 255 kW (347 PS).

Hybridní pohon je charakteristickým prvkem novějších modelových řad ES. V EU je hlavní uváděnou verzí 2.5litrový hybrid o výkonu 131 kW (178 PS), který dosáhl nejvyššího počtu registrací v období 2023–2025. Nabídka na trzích se liší: americké statistiky zahrnují benzinové a hybridní motory, zatímco kanadská nabídka paliv uvádí benzin.

Jak úsporný je Lexus ES?

Nejnižší uváděná spotřeba v EU činí 5,3 L/100 km dle WLTP. Britské minimum dosahuje 5,2 L/100 km, rovněž v režimu WLTP. Nejnižší hodnota dle americké EPA činí 5,1 L/100 km neboli 46 MPG v kombinovaném provozu; nejnižší uváděný údaj v Kanadě dosahuje 5,3 L/100 km v rámci testu NRCan 5-cycle.

Tyto výsledky využívají odlišné metodiky. Měření WLTP v Evropě, testování EPA ve Spojených státech a kanadský cyklus 5-cycle nejsou přímo zaměnitelné. Spotřeba konkrétního vozu ES závisí na jeho trhu určení a pohonné jednotce.

Kde se Lexus ES prodával?

Oficiální údaje pokrývají EU, Velkou Británii, Spojené státy a Kanadu. Záznamy pro EU pokrývají období 2018–2025 a celkově čítají 35 897 registrací. Hybrid o objemu 2,5 litru a výkonu 131 kW (178 PS) vede v uváděných obdobích v EU. Britská data pokrývají roky 2019–2026, zatímco statistiky modelu ES pro USA a Kanadu sahají až do roku 1990, respektive 1995.

Otázky a odpovědi

Je Lexus ES sedan?

Ano. Jde o čtyřdveřový luxusní sedan, který je součástí nabídky značky Lexus již od jejího založení v roce 1989.

Disponuje Lexus ES hybridní verzí?

Ano. Hybridní verze jsou uvedeny ve statistikách pro EU, Velkou Británii a USA, včetně 2.5litrového hybridu v nedávných evropských záznamech.

Jaká je nejnižší oficiální spotřeba paliva modelu ES?

Nejnižší uváděný výsledek činí 5,1 L/100 km v údajích americké EPA, případně 46 MPG v kombinovaném provozu. Minimální hodnoty WLTP v EU a UK činí 5.3, respektive 5,2 L/100 km.

Která generace modelu ES je uváděna pro rok 2026 a novější?

Osmá generace, uváděná pro období 2026–současnost.

ES I (1990–1991)

Lexus ES II
Pro tuto generaci zatím nemáme žádnou fotografii; na fotografii je zachycena generace II.Fotografie: OSX / Wikimedia Commons · Public domain

Kódy modelu: V20 · Prodáváno v: Spojené státy americké · Reference: en.wikipedia.org

Stručný přehled: Délka 4 651 mm Technické údaje, spolehlivost a všechny verze →

Zobrazit všechny verze (2)

ES II (1991–1996)

Lexus ES II
Fotografie: OSX / Wikimedia Commons · Public domain

Kódy modelu: XV10 · Reference: en.wikipedia.org

Stručný přehled: Délka 4 780–4 811 mm Technické údaje, spolehlivost a všechny verze →

Zobrazit všechny verze (5)

ES III (1996–2001)

Lexus ES III
Fotografie: OSX / Wikimedia Commons · Public domain

Kódy modelu: XV20 · Reference: en.wikipedia.org

Stručný přehled: Délka 4 826–4 864 mm Technické údaje, spolehlivost a všechny verze →

Zobrazit všechny verze (4)

ES IV (2001–2006)

Lexus ES IV
Fotografie: OSX / Wikimedia Commons · Public domain

Kódy modelu: XV30 · Reference: en.wikipedia.org

Stručný přehled: Délka 4 890 mm Technické údaje, spolehlivost a všechny verze →

Zobrazit všechny verze (5)

ES V (2006–2012)

Lexus ES V
Fotografie: User:IFCAR / Wikimedia Commons · Public domain

Kódy modelu: XV40 · Reference: en.wikipedia.org

Stručný přehled: Délka 4 860 mm · Pohotovostní hmotnost 1 624 kg · Maximální rychlost 230 km/h Technické údaje, spolehlivost a všechny verze →

Zobrazit všechny verze (3)

ES VI (2012–2018)

Lexus ES VI
Fotografie: OSX / Wikimedia Commons · Public domain

Kódy modelu: XV60 · Reference: en.wikipedia.org

Stručný přehled: Délka 4 975 mm · Pohotovostní hmotnost 1 660 kg · Maximální rychlost 180 km/h Technické údaje, spolehlivost a všechny verze →

Zobrazit všechny verze (6)

ES VII (2018–2025)

Lexus ES VII
Fotografie: Alexander Migl / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Kódy modelu: XZ10 · Reference: en.wikipedia.org

Stručný přehled: Délka 4 980 mm · Pohotovostní hmotnost 1 655 kg · Maximální rychlost 180 km/h · Úspěšnost vozidel při první STK ve věku 3 roky: 96,5 % (Průměr ve Spojeném království 92,2 %) Technické údaje, spolehlivost a všechny verze →

Zobrazit všechny verze (35)

ES VIII (od roku 2026)

Lexus ES VIII
Fotografie: Alexander Migl / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Reference: pressroom.lexus.com

Stručný přehled: Délka 5 150 mm · Pohotovostní hmotnost 1 795–2 125 kg · Maximální rychlost 160–195 km/h Technické údaje, spolehlivost a všechny verze →

Zobrazit všechny verze (12)

Spojené království 5 verzí

Nová auta v prodeji ve Spojeném království podle údajů Vehicle Certification Agency. Údaje podle metodiky NEDC do roku 2018 a podle WLTP poté; roky označují vydání, ve kterých se daná verze objevila.

Roky a verzeMotorVýkonPalivoSpotřeba (kombinovaná)CO₂Dojezd na elektřinu
2026ES 350e Premium 19"Elektromotor165 kW (224 k)Elektřina14,6 kWh/100 km WLTP0 g/km581 km
2026ES 350e Premium 21"Elektromotor165 kW (224 k)Elektřina15,9 kWh/100 km WLTP0 g/km537 km
2026ES 350e Premium Plus 19"Elektromotor165 kW (224 k)Elektřina14,8 kWh/100 km WLTP0 g/km574 km
2026ES 350e Premium Plus 21"Elektromotor165 kW (224 k)Elektřina16,0 kWh/100 km WLTP0 g/km530 km
2026ES 350e TakumiElektromotor165 kW (224 k)Elektřina16,2 kWh/100 km WLTP0 g/km524 km

Spojené státy americké 4 verzí

Modelové roky prodávané v USA podle agentury EPA a Ministerstva energetiky (fueleconomy.gov). MPG v testu EPA; litry na 100 km = 235,215 ÷ MPG.

Roky a verzeMotorPalivoPřevodovkaPohonSpotřeba (kombinovaná)CO₂Dojezd na elektřinu
2026ElektromotorElektřinaAutomatickáPohon předních kol121–127 MPGe EPA0 g/km470–494 km
2026ElektromotorElektřinaAutomatickáPohon všech kol112–114 MPGe EPA0 g/km438–444 km
2026SIDI & PFI; Hybrid2,5 lHybridS plynule měnitelným převodem (CVT)Pohon předních kol46 MPG (5,1 l/100 km) EPA119 g/km–
2026SIDI & PFI; Hybrid2,5 lHybridS plynule měnitelným převodem (CVT)Pohon všech kol44 MPG (5,3 l/100 km) EPA124 g/km–

Kanada 3 verzí

Modelové roky prodávané v Kanadě podle hodnocení spotřeby paliva Natural Resources Canada (pěticyklový test).

Roky a verzeMotorVýkonPalivoPřevodovkaSpotřeba (kombinovaná)CO₂Dojezd na elektřinu
2026Mid-sizeElektromotor167 kW (227 k)ElektřinaAutomatická17,2–17,3 kWh/100 km 5-cycle0 g/km470–481 km
2026Mid-sizeElektromotor255 kW (347 k)ElektřinaAutomatická18,4–18,7 kWh/100 km 5-cycle0 g/km438–444 km
2026Mid-size2,5 l–BenzinS plynule měnitelným převodem (CVT)5,3 l/100 km 5-cycle124 g/km–

Svolávací akce pro Lexus ES

12 oficiálních svolávacích akcí pro Lexus ES od NHTSA (Spojené státy), DVSA (Spojené království) a EU Safety Gate, seřazených od nejnovější. Opravy v rámci svolávacích akcí jsou u autorizovaných prodejců výrobce obvykle zdarma.

  • Obraz ze zadní kamery může zamrznout nebo se nezobrazit2022–2025
  • Obraz zadní kamery může zamrznout nebo zmizet2023–2025
  • Obraz couvací kamery může mít zpoždění2023–2024
  • Snímač klasifikace cestujících může zabránit aktivaci airbagu2020–2022
  • Komunikační modul se nemusí restartovat2023

Zobrazit všech 12 svolávacích akcí

Podobné modely jiných značek

Oficiální hodnoty jsou měřeny pomocí standardních zkušebních postupů a mezi trhy se liší. Vaše spotřeba závisí na tom, jak, kde a za jakých podmínek jezdíte.