Ukrajina: saobraćajni znaci
134 saobraćajna znaka sa njihovim zvaničnim kodovima, svaki upoređen sa istim znakom u drugim zemljama.
Znakovi opasnosti
Opasna krivina1.1
Dvostruka krivina1.3.1
Niz krivina1.3.1
Putokazne table za oštru krivinu1.4.1
Raskrsnica, prvenstvo prolaza za vozila sa desne strane1.21
Raskrsnica sa sporednim putem1.22
Priključak sporednog puta1.23.1
Raskrsnice sa pomerenim priključcima1.23.3
Kružni tok1.19
Semafor1.24
Dvosmerni saobraćaj ispred vas1.26
Moguća kolona vozila1.38
Suženje puta1.5.2
Prestanak saobraćajne trake5.21.1
Neravan kolovoz1.10
Uspornik1.11
Ulegnuće na kolovozu1.12
Klizav kolovoz1.13
Rastresit šljunak1.14
Meke ili opasne bankine1.15
Odron kamenja1.16
Bočni vetar1.17
Kej ili obala reke1.8
Pokretni most1.25
Tunel1.9
Nisko leteći avioni1.18
Prelaz preko tramvajske pruge1.20
Putni prelaz sa branicima1.27
Putni prelaz bez branika1.28
Andrejin krst1.29
Andrejin krst za više koloseka1.30
Radovi na putu1.37
Druga opasnost1.39
Upozorenje na pešački prelaz1.32
Pešaci1.32
Deca1.33
Biciklisti1.34
Domaće životinje1.35
Divlje životinje1.36
Saobraćajna nezgoda ispred vas1.41
Preporučena brzina5.33
Znakovi prvenstva prolaza
Znakovi zabrane i ograničenja
Zabranjen ulaz3.21
Zabrana saobraćaja za sva vozila3.1
Zabrana saobraćaja za motorna vozila3.2
Zabrana saobraćaja za motocikle3.6
Zabrana saobraćaja za mopede3.7
Zabrana saobraćaja za bicikle3.8
Zabrana saobraćaja za teretna vozila3.3
Zabrana saobraćaja za traktore3.5
Zabrana saobraćaja za vozila sa životinjskom zapregom3.11
Zabrana saobraćaja za ručna kolica3.10
Zabrana kretanja pešaka3.9
Zabrana saobraćaja za vozila koja prevoze opasne materije3.12
Zabrana saobraćaja za vozila koja prevoze eksplozivne ili lako zapaljive materije3.13
Zabrana saobraćaja za vozila koja prevoze materije koje zagađuju vode3.14
Najveća dozvoljena visina3.18
Najveća dozvoljena širina3.17
Najveća dozvoljena dužina3.19
Najveća dozvoljena masa3.15
Najveće dozvoljeno osovinsko opterećenje3.16
Najmanje rastojanje između vozila3.20
Zabrana skretanja ulevo3.23
Zabrana skretanja udesno3.22
Zabrana polukružnog okretanja3.24
Zabrana preticanja3.25
Zabrana preticanja teretnim vozilima3.27
Ograničenje brzine3.29
Zona ograničenja brzine3.31
Zabrana upotrebe zvučnog signala3.33
Zabrana parkiranja3.35
Zabrana zaustavljanja3.34
Zona ograničenog parkiranja3.38
Kraj ograničenja brzine3.30
Kraj zone ograničenja brzine3.32
Kraj zabrane preticanja3.26
Kraj zabrane preticanja za teretna vozila3.28
Kraj svih zabrana3.42
Znakovi obaveze
Obavezan smer pravo4.1
Obavezan smer desno4.2
Obavezan smer levo4.3
Obavezan smer pravo ili desno4.4
Obavezan smer pravo ili levo4.5
Obavezan smer levo ili desno4.6
Obavezno obilaženje sa desne strane4.7
Obavezno obilaženje sa leve strane4.8
Obilaženje sa bilo koje strane4.9
Obavezni kružni tok4.10
Najmanja dozvoljena brzina4.12
Kraj ograničenja minimalne brzine4.13
Biciklistička staza4.14
Kraj biciklističke staze4.15
Staza za pešake4.16
Zajednička staza za pešake i bicikliste4.17
Odvojena pešačka i biciklistička staza4.18.1
Staza za jahanje4.19
Put za vozila koja prevoze opasnu robu4.20.1
Znakovi posebnih propisa
Jednosmerna ulica5.5
Slepi put5.32.1
Pešački prelaz5.38.1
Prelaz za bicikliste5.92.1
Stambena zona5.34
Kraj stambene zone5.35
Pešačka zona5.36
Saobraćajna traka za autobuse5.11
Tunel5.74
Početak puta rezervisanog za motorna vozila5.3
Kraj puta rezervisanog za motorna vozila5.4
Početak auto-puta5.1
Kraj auto-puta5.2
Početak naseljenog mesta5.53
Kraj naseljenog mesta5.54
Parkiralište5.42.1
Natkriveno parkiralište5.42.2
Saobraćajna kontrola kamerama5.76Dozvoljeno polukružno okretanje5.29
Znakovi obaveštenja i usluga
Dopunske table
Tekstualni saobraćajni znaci u Sjedinjenim Američkim Državama i Kanadi
Druge zemlje
- Argentina
- Australija
- Austrija
- Bangladeš
- Belgija
- Brazil
- Bugarska
- Češka
- Čile
- Danska
- Egipat
- Estonija
- Filipini
- Finska
- Francuska
- Grčka
- Holandija
- Hrvatska
- Indija
- Indonezija
- Iran
- Irska
- Italija
- Izrael
- Japan
- Južna Koreja
- Južnoafrička Republika
- Kanada
- Kina
- Kolumbija
- Letonija
- Litvanija
- Mađarska
- Malezija
- Meksiko
- Nemačka
- Norveška
- Novi Zeland
- Poljska
- Portugalija
- Rumunija
- Rusija
- Saudijska Arabija
- Sjedinjene Države
- Slovačka
- Slovenija
- Srbija
- Španija
- Švajcarska
- Švedska
- Tajland
- Tajvan
- Turska
- Ujedinjeni Arapski Emirati
- Ujedinjeno Kraljevstvo
- Vijetnam
Zasluge za slike
Slike znakova preuzete su sa Wikimedia Commons i korišćene u skladu sa njihovim licencama.
- Ukrajina 1.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.3.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.4.1: WWBM, CC BY-SA 4.0
- Ukrajina 1.21: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.22: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.23.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.23.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.19: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.24: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.26: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.38: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.5.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.21.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.10: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.11: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.12: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.13: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.14: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.15: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.16: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.17: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.25: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.9: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.18: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.20: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.27: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.28: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.29: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.30: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.37: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.39: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.32: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.33: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.34: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.35: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.36: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.41: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.33: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 2.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 2.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 2.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 2.4: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 2.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 2.6: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.21: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.6: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.7: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.11: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.10: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.9: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.12: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.13: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.14: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.18: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.17: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.19: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.15: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.16: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.20: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.23: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.22: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.24: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.25: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.27: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.29: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.31: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.33: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.35: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.34: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.38: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.30: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.32: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.26: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.28: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.42: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.4: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.6: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.7: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.9: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.10: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.12: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.13: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.14: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.15: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.16: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.17: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.18.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.19: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.20.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.32.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.38.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.92.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.34: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.35: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.36: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.11: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.74: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.4: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.53: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.54: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.42.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.42.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.76: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.29: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 6.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 6.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.45.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.48: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.28: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.20.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.55: มองโกเลีย๔๔, CC BY-SA 4.0
- Ukrajina 5.51: WWBM, CC BY-SA 4.0
- Ukrajina 7.1.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 7.4.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 7.5.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 7.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.43: Government of Ukraine, CC BY-SA 4.0