Hyundai ix35

Hyundai ix35
Fotografija: OSX / Wikimedia Commons · Public domain

Zvanični podaci navode 183 verzije modela Hyundai ix35 (2010–2025), na tržištima: Evropsku uniju, Ujedinjeno Kraljevstvo i Francusku. Svako tržište objavljuje svoje podatke, izmerene prema sopstvenoj testnoj proceduri.

Ukratko

Godine u podacima
2010–2025
Tržišta
Evropska unija, Ujedinjeno Kraljevstvo i Francuska
Motori
od 1,6 L do 2,0 L
Snaga
od 53 kW (72 KS) do 136 kW (185 KS)
Goriva
Dizel, Benzin, Hibrid, Plug-in hibrid, Vodonik, Električni i TNG
Najniža potrošnja (Evropska unija)
2,5 l / 100 km (WLTP)
Najniža potrošnja (Francuska)
5,2 l / 100 km (NEDC)
Najniža potrošnja (Ujedinjeno Kraljevstvo)
5,2 l / 100 km (NEDC)
Punioci hibrid, ponderisano (Evropska unija)
1,2 l / 100 km (WLTP)
Nova registracija u EU
1.631.596

Šta je Hyundai ix35?

Hyundai ix35 je kompaktni SUV sa povišenim položajem sedenja i praktičnom kabinom. U Evropi je Hyundai koristio ime ix35 za drugu generaciju modela Tucson, koja se prodavala od 2010. do 2015. Bio je deo rastuće SUV ponude Hyundai i nudio se sa benzinskim i dizel motorima.

Generacije, motori i snaga

ix35 predstavlja drugu generaciju modela Tucson, poznatu pod kodom LM. U Evropi se Hyundai vratio imenu Tucson za narednu generaciju, koja je usledila 2016.

Prema podacima za EU, motori imaju zapreminu od 1.6 do 2.0 litara, a snaga se kreće od 67 kW (91 PS) do 136 kW (185 PS). Kategorije pogona obuhvataju benzin, dizel, hibrid, plug-in hibrid, vodonik, električni pogon, LPG i ostalo. Ponuda za UK navodi benzinske i dizel motore zapremine od 1.6 do 2.0 litara.

Koliko je Hyundai ix35 štedljiv?

Najniža navedena vrednost za klasična goriva u EU iznosi 2,5 L/100 km prema WLTP testu. Najniža ponderisana vrednost za plug-in hibrid iznosi 1,2 L/100 km prema WLTP-u; ona pretpostavlja da se deo vožnje odvija na električni pogon. Podaci za UK i Francusku navode najnižu vrednost od 5,2 L/100 km prema NEDC testu. WLTP i NEDC su različite evropske procedure testiranja, pa njihovi rezultati nisu neposredno uporedivi.

Podaci o registracijama u EU pokazuju 1.631.596 registracija. Najviše registracija među pojedinačnim navedenim izvedbama ima dizel verzija sa motorom zapremine 1.7 litara i snagom od 104 kW (141 PS): zabeležene su 65.622 registracije za period 2016–2019.

Gde se prodavao ix35?

ix35 se pojavljuje u podacima za EU, UK i Francusku. Podaci za UK obuhvataju period 2010–2015, a za Francusku 2012–2015. U Evropi je za narednu generaciju vraćeno ime Tucson.

Pitanja i odgovori

Kada se Hyundai ix35 prodavao u Evropi?

Druga generacija modela Tucson, koja se u Evropi prodavala kao ix35, bila je u ponudi od 2010. do 2015.

Koji motori su bili dostupni?

Podaci za EU obuhvataju motore zapremine od 1.6 do 2.0 litara i snagu od 67 kW (91 PS) do 136 kW (185 PS). Ponuda za UK navodi benzinske i dizel verzije.

Koja je najniža zvanična vrednost potrošnje?

Najniža navedena vrednost za klasična goriva u EU iznosi 2,5 L/100 km prema WLTP-u. Ponderisana vrednost za plug-in hibrid iznosi 1,2 L/100 km prema WLTP-u.

ix35 second generation (2010–2015)

Hyundai ix35 second generation
Fotografija: OSX / Wikimedia Commons · Public domain

Kodovi modela: LM · Prodaje se u: Evropska unija, Ujedinjeno Kraljevstvo i Francuska · Reference: en.wikipedia.org, elpais.com

Ukratko: Dužina 4.410 mm · Masa praznog vozila 1.280–1.425 kg · Maksimalna brzina 178–184 km/h · Prolaznost na prvom tehničkom pregledu u uzrastu od 9–12 godina: 74,9% (Prosek za UK 77,9%) Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Prikažite svih 84 verzija

Evropska unija 27 verzija

Novi automobili registrovani u EU (plus Norveška i Island), od Evropske agencije za životnu sredinu. Podaci o NEDC proceduri do 2020. i o WLTP od 2021; verzije su grupisane po motoru i snazi, sa njihovim brojem registracija.

Godine i verzijaMotorSnagaGorivoCO₂EU registracije
2013–2018–53 kW (72 KS)Vodonik0 g/km264
2014–2016Elektromotor53 kW (72 KS)Električni0 g/km222
2011–20151,7 L85 kW (116 KS)Dizel138–142 g/km248.927
2011–20151,6 L99 kW (135 KS)Benzin154–163 g/km83.983
2011–20152,0 L100 kW (136 KS)Dizel147–155 g/km93.411
20152,0 L136 kW (185 KS)Dizel162 g/km4.222
20151,6 L130 kW (177 KS)Benzin174 g/km3.732
2011–20152,0 L135 kW (184 KS)Dizel172–175 g/km25.436
20151,6 L97 kW (132 KS)Benzin152 g/km2.892
2013–20152,0 L122 kW (166 KS)Benzin188–190 g/km8.116
2014–20152,0 L122 kW (166 KS)Benzin195 g/km112
2011–20142,0 L120 kW (163 KS)Benzin181–191 g/km11.553
2014Elektromotor100 kW (136 KS)Električni0 g/km32
20141,7 L122 kW (166 KS)Benzin139 g/km12
20131,7 L–Drugo gorivo139 g/km11.668
20132,0 L–Drugo gorivo155 g/km2.622
20131,6 L–Drugo gorivo158 g/km2.106
2010–2013––Benzin177–180 g/km2.146
2011–2013––Dizel155–174 g/km566
20121,8 L–Benzin150 g/km96
2011–20122,0 L120 kW (163 KS)TNG183–186 g/km48
20121,9 L–Dizel150 g/km12
20102,0 L–Dizel161 g/km36.302
20102,0 L–Benzin186 g/km9.442
20101,7 L–Dizel138 g/km5.216
20101,6 L–Benzin156 g/km2.460
2010––Drugo gorivo183 g/km28

Ujedinjeno Kraljevstvo 41 verzija

Novi automobili u prodaji u UK, od Agencije za sertifikaciju vozila. NEDC podaci do 2018. i WLTP podaci posle toga; godine predstavljaju izdanja u kojima se verzija pojavila.

Godine i verzijaMotorGorivoMenjačPotrošnja (kombinovana)CO₂
20151.6l GDi 16" & 17" wheels1,6 LBenzin6-stepeni manuelni6,8 L/100 km NEDC158 g/km
20151.6l GDi with ISG1,6 LBenzin6-stepeni manuelni6,4 L/100 km NEDC149 g/km
20151.7l CRDi 16" and 17" wheels with ISG1,7 LDizel6-stepeni manuelni5,2 L/100 km NEDC135 g/km
20151.7l CRDi 16" & 17" wheels1,7 LDizel6-stepeni manuelni5,3 L/100 km NEDC139 g/km
20151.7l CRDi 18" wheels1,7 LDizel6-stepeni manuelni5,6 L/100 km NEDC147 g/km
20151.7l CRDi 18" wheels with ISG1,7 LDizel6-stepeni manuelni5,4 L/100 km NEDC143 g/km
20152.0l CRDi 17" wheels 4WD2,0 LDizel6-stepeni automatski6,8 L/100 km NEDC179 g/km
20152.0l CRDi 17" wheels 4WD2,0 LDizel6-stepeni manuelni5,5 L/100 km NEDC145 g/km
20152.0l CRDi 18" wheels 4WD2,0 LDizel6-stepeni automatski7,0 L/100 km NEDC183 g/km
20152.0l CRDi 18" wheels 4WD2,0 LDizel6-stepeni manuelni5,7 L/100 km NEDC149 g/km
2013–20141.6l GDi 4x2 · 1.6l GDi1,6 LBenzinManuelni6,8 L/100 km NEDC158 g/km
2013–20141.6l GDi 4x2 (with ISG) · 1.6l GDi with ISG1,6 LBenzinManuelni6,4 L/100 km NEDC149 g/km
20141.7l CRDi 16" & 17" wheels1,7 LDizelManuelni5,3 L/100 km NEDC139 g/km
20141.7l CRDi 18" wheels1,7 LDizelManuelni5,6 L/100 km NEDC147 g/km
20142.0l CRDi 17" wheels 4WD2,0 LDizelManuelni5,5 L/100 km NEDC145 g/km
20142.0l CRDi 18" wheels 4WD2,0 LDizelManuelni5,7 L/100 km NEDC149 g/km
20142.0l CRDi 17" wheels 4WD2,0 LDizelAutomatik6,8 L/100 km NEDC179 g/km
20142.0l CRDi 18" wheels 4WD2,0 LDizelAutomatik7,0 L/100 km NEDC183 g/km
20131.7l CRDi 4x21,7 LDizelManuelni5,8 L/100 km NEDC139 g/km
20131.7l CRDi 4x2 (with ISG)1,7 LDizelManuelni5,2 L/100 km NEDC135 g/km
20132.0l CRDi 4x2 (17" wheels)2,0 LDizelManuelni5,5 L/100 km NEDC147 g/km
20132.0l CRDi 4x2 (18" wheels)2,0 LDizelManuelni5,9 L/100 km NEDC153 g/km
20132.0l CRDi 4x4 (17" wheels)2,0 LDizelManuelni5,7 L/100 km NEDC149 g/km
20132.0l CRDi 4x4 (17" wheels)2,0 LDizelAutomatik7,1 L/100 km NEDC187 g/km
20132.0l CRDi 4x4 (18" wheels)2,0 LDizelManuelni5,9 L/100 km NEDC154 g/km
20132.0l CRDi 4x4 (18" wheels)2,0 LDizelAutomatik7,2 L/100 km NEDC189 g/km
20121.6l GDi 4x21,6 LBenzin6-stepeni manuelni6,8 L/100 km NEDC158 g/km
20121.6l GDi 4x2 with ISG1,6 LBenzin6-stepeni manuelni6,4 L/100 km NEDC149 g/km
20121.7l CRDi 4x21,7 LDizel6-stepeni manuelni5,8 L/100 km NEDC139 g/km
20121.7l CRDi 4x2 with ISG1,7 LDizel6-stepeni manuelni5,2 L/100 km NEDC135 g/km
20122.0l CRDi 4x2 (17 inch wheels)2,0 LDizel6-stepeni manuelni5,5 L/100 km NEDC147 g/km
20122.0l CRDi 4x2 (18 inch wheels)2,0 LDizel6-stepeni manuelni5,9 L/100 km NEDC153 g/km
20122.0l CRDi 4x4 (17 inch wheels)2,0 LDizel6-stepeni manuelni5,7 L/100 km NEDC149 g/km
20122.0l CRDi 4x4 (17 inch wheels)2,0 LDizel6-stepeni automatski7,1 L/100 km NEDC187 g/km
20122.0l CRDi 4x4 (18 inch wheels)2,0 LDizel6-stepeni manuelni5,9 L/100 km NEDC154 g/km
20122.0l CRDi 4x4 (18 inch wheels)2,0 LDizel6-stepeni automatski7,2 L/100 km NEDC189 g/km
20102.0l CRDi 4x2 (17" wheels)2,0 LDizel6-stepeni manuelni5,5 L/100 km NEDC147 g/km
20102.0l CRDi 4x2 (18" wheels)2,0 LDizel6-stepeni manuelni5,9 L/100 km NEDC153 g/km
20102.0l CRDi 4x4 (17" wheels)2,0 LDizel6-stepeni manuelni5,7 L/100 km NEDC149 g/km
20102.0l CRDi 4x4 (18" wheels)2,0 LDizel6-stepeni manuelni5,9 L/100 km NEDC154 g/km
20102.0l 4x22,0 LBenzin5-stepeni manuelni7,5 L/100 km NEDC177 g/km

Francuska 16 verzija

Novi automobili u prodaji u Francuskoj, prema ADEME označavanju automobila. NEDC podaci do 2015, WLTP podaci u aktuelnom katalogu.

Godine i verzijaMotorSnagaGorivoMenjačPotrošnja (kombinovana)CO₂
2015ix35 1.7 CRDi (115ch) Blue Drive PACK Inventive / Sensation / Creative / Business / Premium–85 kW (116 KS)Dizel6-stepeni manuelni5,2 L/100 km NEDC135 g/km
2014–2015ix35 1.7 CRDi (115ch) Blue Drive PACK Premium Limited–85 kW (116 KS)Dizel6-stepeni manuelni5,4 L/100 km NEDC143 g/km
2014–2015ix35 1.6 GDI (135ch) Blue Drive PACK Evidence / Inventive / Sensation / Premium–99 kW (135 KS)Benzin6-stepeni manuelni6,4 L/100 km NEDC149 g/km
2014–2015ix35 2.0 CRDi (136ch) PACK Premium–100 kW (136 KS)Dizel6-stepeni manuelni5,4 L/100 km NEDC141 g/km
2014–2015ix35 2.0 CRDi (136ch) PACK Premium Limited–100 kW (136 KS)Dizel6-stepeni manuelni5,6 L/100 km NEDC146 g/km
2014–2015ix35 2.0 CRDi (136ch) 4WD PACK Sensation / Premium–100 kW (136 KS)Dizel6-stepeni manuelni5,5 L/100 km NEDC145 g/km
2014–2015ix35 2.0 CRDi (136ch) 4WD PACK Premium Limited–100 kW (136 KS)Dizel6-stepeni manuelni5,7 L/100 km NEDC149 g/km
2014–2015ix35 2.0 CRDi (184ch) 4WD PACK Premium BVA–135 kW (184 KS)Dizel6-stepeni automatski6,9 L/100 km NEDC180 g/km
2014–2015ix35 2.0 CRDi (184ch) 4WD PACK Premium Limited BVA–135 kW (184 KS)Dizel6-stepeni automatski6,9 L/100 km NEDC182 g/km
2014ix35 1.7 CRDi (115ch) Blue Drive PACK Inventive / Sensation / Premium–85 kW (116 KS)Dizel6-stepeni manuelni5,2 L/100 km NEDC135 g/km
2012–2013ix35 1.7 CRDi (115ch) Panoramic Sunsation / PACK Edition / Premium · ix35 1.7 CRDi (115ch) Panoramic Sunsation / PACK Edition / Premium Limited–85 kW (116 KS)Dizel6-stepeni manuelni5,3 L/100 km NEDC139 g/km
2013ix35 1.7 CRDi (115ch) PACK Inventive Limited–85 kW (116 KS)Dizel6-stepeni manuelni5,2 L/100 km NEDC135 g/km
2012–2013ix35 1.6 GDI (135ch) PACK Confort Blue Drive / Edition Blue Drive–99 kW (135 KS)Benzin6-stepeni manuelni6,4 L/100 km NEDC149 g/km
2012–2013ix35 2.0 CRDi (136ch) 4WD PACK Edition / Premium / Premium Limited–100 kW (136 KS)Dizel6-stepeni manuelni5,7 L/100 km NEDC149 g/km
2012–2013ix35 2.0 CRDi (184ch) 4WD PACK Premium / Premium Limited BVA–135 kW (184 KS)Dizel6-stepeni automatski7,1 L/100 km NEDC187 g/km
2012ix35 2.0 CRDi (136ch) PACK Premium / Premium Limited–100 kW (136 KS)Dizel6-stepeni manuelni5,5 L/100 km NEDC147 g/km

Verzije van ovih generacija

Prikažite svih 99 verzija

Evropska unija 99 verzija

Novi automobili registrovani u EU (plus Norveška i Island), od Evropske agencije za životnu sredinu. Podaci o NEDC proceduri do 2020. i o WLTP od 2021; verzije su grupisane po motoru i snazi, sa njihovim brojem registracija.

Godine i verzijaMotorSnagaGorivoPotrošnja (kombinovana)CO₂Električni dometEU registracije
2024–20251,6 L118 kW (160 KS)Hibrid6,1–6,2 L/100 km WLTP138–140 g/km–46.150
2024–20251,6 L118 kW (160 KS)Plug-in hibrid1,2–1,3 L/100 km WLTP18,0–18,6 kWh/100 km WLTP27–28 g/km65–68 km11.866
2021–20251,6 L100 kW (136 KS)Hibrid5,1–5,4 L/100 km WLTP137–145 g/km–27.380
2022–20251,6 L110 kW (150 KS)Benzin6,2–7,1 L/100 km WLTP152–161 g/km–39.018
2022–20251,6 L132 kW (179 KS)Hibrid5,4–6,0 L/100 km WLTP132–136 g/km–95.983
2021–20251,6 L85 kW (116 KS)Dizel2,5–5,5 L/100 km WLTP137–143 g/km–30.314
2023–20251,6 L117 kW (159 KS)Benzin6,4–6,8 L/100 km WLTP145–155 g/km–4.255
2021–20251,6 L132 kW (179 KS)Benzin6,7–7,7 L/100 km WLTP153–174 g/km–5.060
2024–20251,6 L117 kW (159 KS)Hibrid6,0–6,1 L/100 km WLTP135–137 g/km–17.563
2024–20251,6 L118 kW (160 KS)Benzin6,8–6,9 L/100 km WLTP155–156 g/km–4.551
2024–20251,6 L117 kW (159 KS)Plug-in hibrid1,2–1,3 L/100 km WLTP18,0–18,2 kWh/100 km WLTP25–26 g/km66–67 km3.287
2021–20251,6 L132 kW (179 KS)Plug-in hibrid1,4–1,7 L/100 km WLTP16,2–17,7 kWh/100 km WLTP31–39 g/km62–63 km58.796
2021–20251,6 L110 kW (150 KS)Hibrid6,1–6,5 L/100 km WLTP147–148 g/km–47.521
20231,6 L67 kW (91 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP152 g/km–377
20231,6 L111 kW (151 KS)Hibrid6,5 L/100 km WLTP147 g/km–242
20231,6 L133 kW (181 KS)Hibrid5,9 L/100 km WLTP135 g/km–214
20231,6 L67 kW (91 KS)Hibrid6,5 L/100 km WLTP147 g/km–201
20231,6 L67 kW (91 KS)Plug-in hibrid1,4 L/100 km WLTP17,7 kWh/100 km WLTP31 g/km62 km178
20231,6 L133 kW (181 KS)Plug-in hibrid1,4 L/100 km WLTP17,7 kWh/100 km WLTP31 g/km62 km116
20231,6 L81 kW (110 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP152 g/km–84
20231,6 L95 kW (129 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP152 g/km–61
20231,6 L84 kW (114 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP152 g/km–51
20231,6 L96 kW (131 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP151 g/km–48
20231,6 L70 kW (95 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP152 g/km–43
20231,6 L110 kW (150 KS)Plug-in hibrid1,4 L/100 km WLTP17,7 kWh/100 km WLTP31 g/km62 km43
20231,6 L112 kW (152 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP151 g/km–42
20231,6 L85 kW (116 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP152 g/km–37
20231,6 L72 kW (98 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP152 g/km–36
20231,6 L81 kW (110 KS)Hibrid6,4 L/100 km WLTP146 g/km–36
20231,6 L84 kW (114 KS)Hibrid6,5 L/100 km WLTP148 g/km–35
20231,6 L91 kW (124 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP152 g/km–35
20231,6 L68 kW (92 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP152 g/km–31
20231,6 L140 kW (190 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP151 g/km–28
20231,6 L131 kW (178 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP152 g/km–24
20231,6 L112 kW (152 KS)Hibrid6,5 L/100 km WLTP148 g/km–23
20231,6 L120 kW (163 KS)Benzin6,8 L/100 km WLTP153 g/km–23
20231,6 L210 kW (286 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP151 g/km–23
20231,6 L95 kW (129 KS)Hibrid6,5 L/100 km WLTP147 g/km–21
20231,6 L116 kW (158 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP151 g/km–21
20231,6 L96 kW (131 KS)Hibrid6,5 L/100 km WLTP147 g/km–20
2021–20231,6 L85 kW (116 KS)Hibrid5,0–6,5 L/100 km WLTP142–148 g/km–907
20231,6 L80 kW (109 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP152 g/km–18
20231,6 L90 kW (122 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP151 g/km–17
20231,6 L150 kW (204 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP152 g/km–17
20231,6 L84 kW (114 KS)Plug-in hibrid1,4 L/100 km WLTP17,7 kWh/100 km WLTP31 g/km62 km16
20231,6 L91 kW (124 KS)Hibrid6,6 L/100 km WLTP150 g/km–16
20231,6 L111 kW (151 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP152 g/km–16
20231,6 L81 kW (110 KS)Plug-in hibrid1,4 L/100 km WLTP17,7 kWh/100 km WLTP31 g/km62 km15
20231,6 L116 kW (158 KS)Hibrid6,5 L/100 km WLTP147 g/km–14
20231,6 L68 kW (92 KS)Hibrid6,7 L/100 km WLTP153 g/km–13
20231,6 L69 kW (94 KS)Hibrid6,5 L/100 km WLTP149 g/km–13
20231,6 L70 kW (95 KS)Hibrid6,4 L/100 km WLTP145 g/km–13
20231,6 L131 kW (178 KS)Hibrid6,5 L/100 km WLTP147 g/km–13
20231,6 L69 kW (94 KS)Benzin6,8 L/100 km WLTP152 g/km–12
20231,6 L72 kW (98 KS)Hibrid6,5 L/100 km WLTP147 g/km–11
20231,6 L88 kW (120 KS)Benzin6,8 L/100 km WLTP152 g/km–11
20231,6 L112 kW (152 KS)Plug-in hibrid1,4 L/100 km WLTP17,7 kWh/100 km WLTP31 g/km62 km11
20231,6 L80 kW (109 KS)Hibrid6,5 L/100 km WLTP147 g/km–10
20231,6 L90 kW (122 KS)Hibrid6,6 L/100 km WLTP149 g/km–10
20231,6 L92 kW (125 KS)Benzin6,8 L/100 km WLTP153 g/km–10
20231,6 L150 kW (204 KS)Hibrid6,6 L/100 km WLTP149 g/km–10
20231,6 L210 kW (286 KS)Hibrid6,4 L/100 km WLTP147 g/km–10
20231,6 L250 kW (340 KS)Benzin6,7 L/100 km WLTP151 g/km–10
20221,6 L110 kW (150 KS)Plug-in hibrid6,0 L/100 km WLTP158 g/km–1.194
2021–20221,6 L100 kW (136 KS)Dizel4,3–5,0 L/100 km WLTP131–147 g/km–5.055
20221,6 L97 kW (132 KS)Hibrid4,7 L/100 km WLTP131 g/km–138
20211,6 L132 kW (179 KS)Hibrid5,4 L/100 km WLTP17,7 kWh/100 km WLTP134 g/km62 km34.437
20211,6 L110 kW (150 KS)Benzin6,2 L/100 km WLTP0,7 kWh/100 km WLTP150 g/km–17.036
20211,6 L97 kW (132 KS)Benzin7,1 L/100 km WLTP178 g/km–4.148
20211,6 L130 kW (177 KS)Benzin6,8 L/100 km WLTP178 g/km–1.114
20212,0 L136 kW (185 KS)Dizel6,5 L/100 km WLTP180 g/km–48
20212,0 L136 kW (185 KS)Hibrid6,3 L/100 km WLTP179 g/km–36
2016–20201,7 L85 kW (116 KS)Dizel–119–124 g/km–94.921
2016–20201,6 L130 kW (177 KS)Benzin–159–174 g/km–151.014
2016–20201,6 L97 kW (132 KS)Benzin–149–158 g/km–128.157
2018–20201,6 L85 kW (116 KS)Dizel–119–130 g/km–40.706
2018–20201,6 L100 kW (136 KS)Dizel–117–128 g/km–22.062
2019–20201,6 L100 kW (136 KS)Hibrid–115–116 g/km–7.591
2016–20202,0 L136 kW (185 KS)Dizel–146–165 g/km–25.141
2019–20202,0 L136 kW (185 KS)Hibrid–146–147 g/km–2.657
20201,6 L132 kW (179 KS)Hibrid–120 g/km–1.058
2019–20201,6 L85 kW (116 KS)Hibrid–113–114 g/km–9.199
20201,6 L110 kW (150 KS)Hibrid–129 g/km–708
20201,6 L110 kW (150 KS)Benzin–140 g/km–28
2016–20191,7 L104 kW (141 KS)Dizel–129 g/km–65.622
20191,6 L100 kW (136 KS)Plug-in hibrid–119 g/km–42
2016–20192,0 L100 kW (136 KS)Dizel–139–147 g/km–30.408
20181,7 L85 kW (116 KS)Benzin–119 g/km–260
2017–2018–100 kW (136 KS)Vodonik–0 g/km–46
2018Elektromotor100 kW (136 KS)Električni–0 g/km–16
20171,7 L85 kW (116 KS)Drugo gorivo–119 g/km–35.468
20171,6 L130 kW (177 KS)Drugo gorivo–172 g/km–1.378
20172,0 L136 kW (185 KS)Drugo gorivo–166 g/km–718
2017Elektromotor53 kW (72 KS)Električni18,8 kWh/100 km NEDC0 g/km–40
20162,0 L135 kW (184 KS)Dizel–173 g/km–238
20161,6 L99 kW (135 KS)Benzin–153 g/km–124
20162,0 L122 kW (166 KS)Benzin–191 g/km–60
20161,6 L99 kW (135 KS)TNG–158 g/km–40
2016–100 kW (136 KS)Vodonik–––32

Povlačenja vozila Hyundai ix35

4 zvanične bezbednosne kampanje za povlačenje vozila Hyundai ix35, prema podacima NHTSA (Sjedinjene Američke Države), DVSA (Ujedinjeno Kraljevstvo) ili EU Safety Gate. Popravke u okviru kampanja za povlačenje vozila obično su besplatne u ovlašćenim servisima proizvođača.

  • Upravljačka jedinica ABS-a može da izazove kratak spoj2011–2014
  • U upravljačkoj jedinici ABS-a može doći do kratkog spoja2013–2015
  • Zatezač sigurnosnog pojasa vozača može da otkaže2011–2012
  • Prekidač papučice kočnice može odložiti ili sprečiti uključivanje stop svetala

Pogledajte sve 4 kampanje povlačenja vozila

Srodni modeli drugih marki

Zvanični podaci se mere po standardnim testnim procedurama i razlikuju se između tržišta. Vaša potrošnja zavisi od toga kako, gde i u kakvim uslovima vozite.