Ukrajina: prometni znaki
134 prometnih znakov z uradnimi kodami, pri čemer je vsak primerjan z enakim znakom v drugih državah.
Opozorilni znaki
Nevaren ovinek1.1
Dva zaporedna ovinka1.3.1
Zaporedje ovinkov1.3.1
Usmerjevalne table za oster ovinek1.4.1
Križišče, prednost z desne1.21
Križišče s stransko cesto1.22
Priključek stranske ceste1.23.1
Zamaknjeni križišči1.23.3
Krožišče1.19
Semafor1.24
Dvosmerni promet pred vami1.26
Možni zastoji pred vami1.38
Zoženje ceste1.5.2
Konec prometnega pasu5.21.1
Neravno vozišče1.10
Grbina za umirjanje prometa1.11
Udrtina na cesti1.12
Spolzko vozišče1.13
Razsuti gramoz1.14
Mehka ali nevarna bankina1.15
Padajoče kamenje1.16
Bočni veter1.17
Pristaniški ali rečni breg1.8
Dvižni most1.25
Predor1.9
Nizko leteča letala1.18
Tramvajski prehod1.20
Nivojski prehod z zapornicami1.27
Nivojski prehod brez zapornic1.28
Andrejev križ1.29
Andrejev križ za več tirov1.30
Dela na cesti1.37
Druga nevarnost1.39
Prehod za pešce1.32
Pešci1.32
Otroci1.33
Kolesarji1.34
Domače živali1.35
Divje živali1.36
Prometna nesreča pred vami1.41
Priporočena hitrost5.33
Znaki za prednost
Znaki za prepovedi in omejitve
Prepovedan promet v tej smeri3.21
Prepovedan promet za vsa vozila3.1
Prepovedan promet za motorna vozila3.2
Prepovedan promet za motorna kolesa3.6
Prepovedan promet za mopede3.7
Prepovedan promet za kolesa3.8
Prepovedan promet za tovorna vozila3.3
Prepovedan promet za traktorje3.5
Prepovedan promet za vozila z živalsko vprego3.11
Prepovedan promet za ročne vozičke3.10
Prepovedan promet za pešce3.9
Prepovedan promet za vozila, ki prevažajo nevarno blago3.12
Prepovedan promet za vozila, ki prevažajo eksplozivne ali vnetljive snovi3.13
Prepovedan promet za vozila, ki prevažajo snovi, ki onesnažujejo vodo3.14
Največja dovoljena višina3.18
Največja dovoljena širina3.17
Največja dovoljena dolžina3.19
Največja dovoljena masa3.15
Največja dovoljena osna obremenitev3.16
Najmanjša razdalja med vozili3.20
Prepovedano zavijanje levo3.23
Prepovedano zavijanje desno3.22
Prepovedano obračanje3.24
Prepovedano prehitevanje3.25
Prepovedano prehitevanje s tovornimi vozili3.27
Omejitev hitrosti3.29
Območje omejitve hitrosti3.31
Prepovedano hupanje3.33
Prepovedano parkiranje3.35
Prepovedano ustavljanje3.34
Območje omejenega parkiranja3.38
Konec omejitve hitrosti3.30
Konec območja omejitve hitrosti3.32
Konec prepovedi prehitevanja3.26
Konec prepovedi prehitevanja za tovorna vozila3.28
Konec vseh omejitev3.42
Znaki za obveznosti
Obvezna smer naravnost4.1
Obvezna smer desno4.2
Obvezna smer levo4.3
Dovoljeni smeri naravnost in desno4.4
Dovoljeni smeri naravnost in levo4.5
Obvezna smer levo ali desno4.6
Vožnja mimo po desni4.7
Vožnja mimo po levi4.8
Vožnja mimo po poljubni strani4.9
Krožni promet (obvezna smer vožnje)4.10
Najmanjša dovoljena hitrost4.12
Konec najmanjše dovoljene hitrosti4.13
Kolesarska pot4.14
Konec kolesarske poti4.15
Pešpot4.16
Skupna pot za pešce in kolesarje4.17
Ločena pot za pešce in kolesarje4.18.1
Pot za jahače4.19
Pot za prevoz nevarnega blaga4.20.1
Znaki za posebne ureditve
Enosmerna cesta5.5
Slepa cesta5.32.1
Prehod za pešce5.38.1
Prehod za kolesarje5.92.1
Stanovanjsko območje5.34
Konec stanovanjskega območja5.35
Območje za pešce5.36
Pas za avtobuse5.11
Predor5.74
Začetek hitre ceste5.3
Konec hitre ceste5.4
Začetek avtoceste5.1
Konec avtoceste5.2
Začetek naselja5.53
Konec naselja5.54
Parkirišče5.42.1
Pokrito parkirišče5.42.2
Nadzor prometa s kamerami5.76Dovoljeno obračanje5.29
Znaki za obvestila in storitve
Dopolnilne table
Besedilni znaki v Združenih državah Amerike in Kanadi
Druge države
- Argentina
- Avstralija
- Avstrija
- Bangladeš
- Belgija
- Bolgarija
- Brazilija
- Češka
- Čile
- Danska
- Egipt
- Estonija
- Filipini
- Finska
- Francija
- Grčija
- Hrvaška
- Indija
- Indonezija
- Iran
- Irska
- Italija
- Izrael
- Japonska
- Južna Koreja
- Južnoafriška republika
- Kanada
- Kitajska
- Kolumbija
- Latvija
- Litva
- Madžarska
- Malezija
- Mehika
- Nemčija
- Nizozemska
- Norveška
- Nova Zelandija
- Poljska
- Portugalska
- Romunija
- Rusija
- Saudova Arabija
- Slovaška
- Slovenija
- Srbija
- Španija
- Švedska
- Švica
- Tajska
- Tajvan
- Turčija
- Vietnam
- Združene države Amerike
- Združeni arabski emirati
- Združeno kraljestvo
Avtorji slik
Slike znakov s spletišča Wikimedia Commons, uporabljene pod pogoji njihovih licenc.
- Ukrajina 1.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.3.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.4.1: WWBM, CC BY-SA 4.0
- Ukrajina 1.21: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.22: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.23.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.23.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.19: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.24: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.26: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.38: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.5.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.21.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.10: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.11: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.12: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.13: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.14: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.15: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.16: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.17: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.25: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.9: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.18: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.20: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.27: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.28: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.29: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.30: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.37: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.39: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.32: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.33: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.34: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.35: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.36: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 1.41: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.33: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 2.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 2.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 2.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 2.4: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 2.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 2.6: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.21: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.6: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.7: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.11: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.10: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.9: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.12: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.13: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.14: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.18: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.17: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.19: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.15: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.16: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.20: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.23: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.22: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.24: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.25: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.27: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.29: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.31: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.33: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.35: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.34: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.38: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.30: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.32: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.26: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.28: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.42: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.4: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.6: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.7: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.9: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.10: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.12: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.13: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.14: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.15: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.16: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.17: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.18.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.19: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 4.20.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.5: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.32.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.38.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.92.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.34: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.35: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.36: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.11: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.74: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.3: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.4: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.53: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.54: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.42.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.42.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.76: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.29: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 6.2: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 6.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.45.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.48: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.28: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.20.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 5.55: มองโกเลีย๔๔, CC BY-SA 4.0
- Ukrajina 5.51: WWBM, CC BY-SA 4.0
- Ukrajina 7.1.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 7.4.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 7.5.1: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 7.8: Government of Ukraine, Public domain
- Ukrajina 3.43: Government of Ukraine, CC BY-SA 4.0