Proton Persona

Proton Persona
Fotografija: User:Two hundred percent / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0

Uradni podatki navajajo 15 različic modela Proton Persona (2000–2012) na trgih: Evropska unija in Združeno kraljestvo. Vsak trg objavlja lastne podatke, izmerjene po lastnem preskusnem postopku.

Na hitro

Leta v podatkih
2000–2012
Trgi
Evropska unija in Združeno kraljestvo
Motorji
od 1,3 L do 2,0 L
Goriva
Avtoplin (LPG), Bencin in Dizel
Najmanjša poraba (Združeno kraljestvo)
7,6 l / 100 km (NEDC)
Nove registracije v EU
336

Kaj je Proton Persona?

Ime Persona je na različnih trgih označevalo različne avtomobile. V Združenem kraljestvu so ga uporabljali za zgodnejši model Wira, pozneje pa je Proton na domačem trgu predstavil limuzino z imenom Persona. Ta poznejši avtomobil je ponudil limuzinsko karoserijo ob kombilimuzini Gen-2.

Proton je drugo generacijo modela Persona predstavil leta 2007 kot limuzino, razvito na obstoječi platformi. Osnovno platformo si je delila z modelom Gen-2, za uporabo v limuzini pa so jo prilagodili z daljšo karoserijo.

Generacije modela Persona

Prva generacija modela Persona je bila v ponudbi od 1993 do 2007. V Združenem kraljestvu so ime Persona uporabljali za model Wira, ki je bil na voljo kot limuzina in kombilimuzina. Druga generacija je bila v ponudbi od 2007 do 2016. Uveljavila je Persono kot limuzinski model na Protonovem domačem trgu in dopolnjevala kombilimuzino Gen-2.

Generaciji se razlikujeta po uporabi imena: pri prvi je šlo za izvozno ime modela Wira, druga pa je bila samostojen limuzinski model.

Motorji in moč

Podatki za EU zajemajo 1,6-litrske različice, pri katerih sta navedena bencinski pogon in LPG. Podatki VCA za zgodnejši model Persona v Združenem kraljestvu zajemajo motorje s prostornino od 1,3 do 2,0 litra ter bencinske in dizelske različice.

Kako varčen je Proton Persona?

Najnižja navedena poraba po podatkih VCA za Združeno kraljestvo je 7,6 L/100 km po preskusu NEDC. Britanski podatki vključujejo bencinske in dizelske različice. Rezultati NEDC so izmerjeni v standardiziranih laboratorijskih razmerah, zato se lahko dejanska poraba razlikuje.

Uradni podatki o registracijah v EU beležijo 336 vozil Persona od 2010 do 2012 v šestih različicah. Gre za 1,6-litrske bencinske avtomobile in avtomobile na LPG. Med vodilnimi navedenimi različicami je bila leta 2010 1,6-litrska bencinska različica, sledili sta enaka motorna različica leta 2011 in 1,6-litrska različica na LPG leta 2010.

Kje so jo prodajali?

Podatki VCA za zgodnejši model Persona, ki je temeljil na modelu Wira, zajemajo obdobje od 2000 do 2001. Registracije poznejšega modela Persona v EU zajemajo obdobje od 2010 do 2012.

Vprašanja in odgovori

Ali je bila prva Persona limuzina ali kombilimuzina?

Ime so uporabljali za model Wira, ki je bil na voljo kot limuzina in kombilimuzina.

Kaj se je spremenilo z drugo generacijo?

Od 2007 je Persona postala samostojen limuzinski model, ki je dopolnjeval kombilimuzino Gen-2.

Kateri motorji so navedeni v podatkih za posamezne trge?

Podatki za EU zajemajo 1,6-litrske bencinske različice in različice na LPG; podatki za Združeno kraljestvo zajemajo motorje s prostornino od 1,3 do 2,0 litra ter bencinske in dizelske različice.

Kolikšna je najnižja navedena poraba za Združeno kraljestvo?

Znaša 7,6 L/100 km po preskusu NEDC.

Persona first generation (1993–2007)

Proton Persona first generation
Fotografija: Vauxford / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Kode modelov: C90 · Naprodaj v: Združeno kraljestvo · Viri: en.wikipedia.org, rac.co.uk

Ključni podatki na prvi pogled: Dolžina 4477 mm · Masa praznega vozila 1170–1190 kg · Največja hitrost 185–190 km/h Specifikacije, zanesljivost in vse različice →

Prikaži vseh 13 različic

Persona second generation (2007–2016)

Proton Persona second generation
Fotografija: User:Two hundred percent / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0

Kode modelov: CM · Naprodaj v: Evropska unija · Viri: en.wikipedia.org

Ključni podatki na prvi pogled: Dolžina 4477 mm · Masa praznega vozila 1170–1190 kg Specifikacije, zanesljivost in vse različice →

Evropska unija 2 različici

Novi avtomobili, registrirani v EU (ter na Norveškem in v Islandiji), po podatkih Evropske agencije za okolje. Podatki o postopku NEDC do leta 2020 in o postopku WLTP od leta 2021; različice so združene glede na motor in moč ter število registracij.

Leta in različicaMotorGorivoCO₂Registracije v EU
2010–20121,6 LAvtoplin (LPG)157–159 g/km112
2010–20121,6 LBencin157–159 g/km224

Vpoklici za Proton Persona

2 uradna varnostna vpoklica za Proton Persona, po podatkih NHTSA (ZDA), DVSA (Združeno kraljestvo) ali sistema EU Safety Gate. Popravila v okviru vpoklica so pri pooblaščenih prodajalcih proizvajalca običajno brezplačna.

  • Zaganjalnik lahko deluje brez ključa za vžig
  • Rezervoar za gorivo lahko pušča pri prirobnici črpalke

Oglejte si 2 vpoklicni kampanji

Podobni modeli drugih znamk

Uradni podatki so izmerjeni po standardnih preskusnih postopkih in se med trgi razlikujejo. Vaša poraba je odvisna od tega, kako, kje in v kakšnih pogojih vozite.