Jeep Compass

Jeep Compass
Fotografija: Alexander Migl / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Uradni podatki navajajo 191 različic modela Jeep Compass (2007–2026) na trgih: Evropska unija, Združeno kraljestvo, Francija, Združene države Amerike in Kanada. Vsak trg objavlja lastne podatke, izmerjene po lastnem preskusnem postopku.

Na hitro

Leta v podatkih
2007–2026
Trgi
Evropska unija, Združeno kraljestvo, Francija, Združene države Amerike in Kanada
Motorji
od 1,2 L do 2,4 L
Moč
od 88 kW (120 KM) do 188 kW (256 KM)
Goriva
Priključni hibrid, Hibrid, Dizel, Bencin, Elektrika in Avtoplin (LPG)
Najmanjša poraba (Evropska unija)
1,9 l / 100 km (WLTP)
Najmanjša poraba (Združeno kraljestvo)
4,4 l / 100 km (NEDC)
Najmanjša poraba (Francija)
5,7 l / 100 km (WLTP)
Priključni hibrid, ponderirano (Francija)
1,8 l / 100 km (WLTP)
Priključni hibrid, ponderirano (Evropska unija)
1,9 l / 100 km (WLTP)
Nove registracije v EU
575.587

Kaj je Jeep Compass?

Compass je Jeepov kompaktni križanec z uporabno obliko za vsakodnevno družinsko rabo. Je del širše ponudbe SUV-jev znamke in nosi znane Jeepove oblikovne značilnosti.

Prva generacija z oznako MK je bila na trgu od leta 2007 do 2017. Druga generacija je sledila leta 2017 in ima na navedenih trgih oznako MP ali 552. Tretja generacija je bila leta 2025 predstavljena v Evropi, Združenem kraljestvu in Franciji. V različnih generacijah je bil Compass na voljo z različnimi pogonskimi sklopi, tudi kot priključni hibrid, na nekaterih trgih pa tudi kot električno vozilo.

Motorji in moč

Pri različicah za EU se prostornina motorjev giblje od 1,3 do 2,4 litra, moč pa od 88 kW (120 PS) do 157 kW (213 PS). Evropska ponudba je vključevala bencinske in dizelske motorje, hibride, priključne hibride, LPG in druge vrste goriva. Ponudba v Združenem kraljestvu obsega motorje od 1,2 do 2,4 litra in doseže 288 kW (392 PS); vključuje tudi električne različice.

Podatki za ameriške in kanadske različice modela Compass navajajo bencinske motorje s prostornino od 2,0 do 2,4 litra. Razpoložljivi motorji in generacije se razlikujejo glede na trg.

Poraba goriva

Pri različicah za EU je najnižja navedena poraba 1,9 L/100 km WLTP, vključno z uteženo vrednostjo priključnega hibrida. Ta rezultat predvideva, da so nekatere vožnje opravljene na električni pogon, zato je poraba goriva odvisna od polnjenja in načina vožnje. V Franciji je najnižja navedena vrednost za bencinske, dizelske ali hibridne različice 5,7 L/100 km WLTP; utežena vrednost priključnega hibrida znaša 1,8 L/100 km WLTP.

Najnižja navedena vrednost v Združenem kraljestvu znaša 4,4 L/100 km po NEDC, utežena vrednost priključnega hibrida pa 5,9 L/100 km WLTP. V ZDA je najboljša skupna ocena EPA 27 MPG. Kanadska vrednost po preskusnem postopku NRCan s 5 cikli znaša 8,8 L/100 km. WLTP in NEDC v Evropi, EPA v ZDA in postopek s 5 cikli v Kanadi uporabljajo različne preskusne metode, zato je podatke najbolje primerjati znotraj posameznega trga.

Kje se je prodajal Compass?

Compass je bil naprodaj v EU, Združenem kraljestvu, Franciji, ZDA in Kanadi. Podatki o registracijah v EU zajemajo obdobje od 2007 do 2025 in skupno število 575.587 avtomobilov. Med vodilnimi navedenimi različicami v EU sta bila 1,6-litrski dizel z močjo 88 kW (120 PS) in 1,4-litrski bencinski motor z močjo 103 kW (140 PS).

Vprašanja in odgovori

Kdaj je bil Jeep Compass prvič naprodaj?

Prva generacija se je začela leta 2007 in trajala do leta 2017.

Koliko generacij modela Jeep Compass obstaja?

Tri: prva generacija od leta 2007 do 2017, druga od leta 2017 naprej in tretja generacija, predstavljena v Evropi leta 2025.

Kakšna je najnižja uradna poraba modela Compass v EU?

Najnižja navedena vrednost je 1,9 L/100 km WLTP. Vključuje uteženo vrednost priključnega hibrida, ki predvideva, da je del vožnje opravljen na električni pogon.

Compass first generation (2007–2017)

Jeep Compass first generation
Fotografija: OSX / Wikimedia Commons · Public domain

Kode modelov: MK · Naprodaj v: Združene države Amerike, Kanada, Evropska unija, Združeno kraljestvo in Francija · Viri: jeep.com, en.wikipedia.org

Ključni podatki na prvi pogled: Dolžina 4410–4470 mm · Masa praznega vozila 1399–1505 kg · Največja hitrost 180–187 km/h · Uspešno opravljen tehnični pregled MOT ob prvem poskusu pri starosti 9–12 let: 69,0 % (Povprečje Združenega kraljestva 77,9 %) Specifikacije, zanesljivost in vse različice →

Prikaži vseh 89 različic

Compass second generation (2017–2025)

Jeep Compass second generation
Fotografija: Kevauto / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Kode modelov: MP, 552 · Naprodaj v: Evropska unija, Združeno kraljestvo in Francija · Viri: jeep.com, en.wikipedia.org

Ključni podatki na prvi pogled: Dolžina 4390–4400 mm · Masa praznega vozila 1405–1835 kg · Največja hitrost 184–204 km/h · Uspešno opravljen tehnični pregled MOT ob prvem poskusu pri starosti 4–5 let: 88,1 % (Povprečje Združenega kraljestva 91,0 %) Specifikacije, zanesljivost in vse različice →

Prikaži vseh 84 različic

Compass second generation (od 2017 naprej)

Jeep Compass second generation
Fotografija: Kevauto / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Kode modelov: MP, 552 · Naprodaj v: Združene države Amerike in Kanada · Viri: jeep.com, stellantisfleet.com

Ključni podatki na prvi pogled: Dolžina 4390–4400 mm · Masa praznega vozila 1405–1835 kg · Največja hitrost 184–204 km/h · Uspešno opravljen tehnični pregled MOT ob prvem poskusu pri starosti 4–5 let: 88,1 % (Povprečje Združenega kraljestva 91,0 %) Specifikacije, zanesljivost in vse različice →

Prikaži vseh 14 različic

Compass third generation (od 2025 naprej)

Jeep Compass third generation
Fotografija: Alexander Migl / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Naprodaj v: Evropska unija, Združeno kraljestvo in Francija · Viri: media.stellantis.com, jeep.be

Ključni podatki na prvi pogled: Dolžina 4550–4590 mm · Masa praznega vozila 1535–2085 kg · Največja hitrost 180–220 km/h Specifikacije, zanesljivost in vse različice →

Prikaži vseh 23 različic

Evropska unija 8 različic

Novi avtomobili, registrirani v EU (ter na Norveškem in v Islandiji), po podatkih Evropske agencije za okolje. Podatki o postopku NEDC do leta 2020 in o postopku WLTP od leta 2021; različice so združene glede na motor in moč ter število registracij.

Leta in različicaMotorMočGorivoPoraba (kombinirana)CO₂Doseg z električnim pogonomRegistracije v EU
20251,5 L96 kW (131 KM)Hibrid5,6 L/100 km WLTP127 g/km–10.619
20251,3 L132 kW (179 KM)Priključni hibrid2,0 L/100 km WLTP17,6 kWh/100 km WLTP48 g/km38 km3021
20251,3 L96 kW (131 KM)Priključni hibrid2,2 L/100 km WLTP17,8 kWh/100 km WLTP50 g/km39 km469
20251,5 L96 kW (131 KM)Bencin5,6 L/100 km WLTP127 g/km–288
20251,2 L100 kW (136 KM)Hibrid5,7 L/100 km WLTP130 g/km–256
2025Električni motor157 kW (213 KM)Elektrika18,4 kWh/100 km WLTP0 g/km471 km116
20251,5 L96 kW (131 KM)Priključni hibrid–129 g/km–75
20251,3 L96 kW (131 KM)Hibrid7,4 L/100 km WLTP168 g/km–49

Združeno kraljestvo 12 različic

Novi avtomobili v prodaji v Združenem kraljestvu po podatkih agencije Vehicle Certification Agency. Podatki NEDC do leta 2018 in podatki WLTP kasneje; leta predstavljajo izdaje, v katerih se je pojavila različica.

Leta in različicaMotorMočGorivoMenjalnikPoraba (kombinirana)CO₂Doseg z električnim pogonom
2025–202674 KWH 213HP FWDElektrični motor157 kW (213 KM)ElektrikaSamodejni15,6 kWh/100 km WLTP0 g/km563 km
2025–202674 KWH 213HP FWD · 74 KWH 213HP FWD (VH)Električni motor157 kW (213 KM)ElektrikaSamodejni19,3 kWh/100 km WLTP0 g/km446 km
202674 KWH 213HP FWD (VL)Električni motor157 kW (213 KM)ElektrikaSamodejni15,3 kWh/100 km WLTP0 g/km563 km
202696 KWH 375HP eAWD (VL)Električni motor288 kW (392 KM)ElektrikaSamodejni16,9 kWh/100 km WLTP0 g/km686 km
202696 KWH 375HP eAWD (VH)Električni motor288 kW (392 KM)ElektrikaSamodejni22,2 kWh/100 km WLTP0 g/km523 km
2025–20261.2 145HP DCT6 FWD1,2 L100 kW (136 KM)Hibrid6-stopenjski samodejni5,4–6,1 L/100 km WLTP122–138 g/km–
20261.2 145HP DCT6 FWD (VL)1,2 L107 kW (145 KM)Hibrid6-stopenjski samodejni5,4 L/100 km WLTP122 g/km–
20261.2 145HP DCT6 FWD (VH)1,2 L107 kW (145 KM)Hibrid6-stopenjski samodejni6,1 L/100 km WLTP138 g/km–
2025–20261.3 GSE T4 4xe 240hp AT eAWD1,3 L132 kW (179 KM)Priključni hibrid6-stopenjski samodejni6,9–7,6 L/100 km WLTP17,2–19,3 kWh/100 km WLTP155–172 g/km36 km
2025–2026Altitute 1.5 MHEV GSE T4 130hp DCT FWD1,5 L96 kW (131 KM)Hibrid7-stopenjski samodejni5,4–6,1 L/100 km WLTP122–137 g/km–
20261.6 225HP DCT7 FWD (VL)1,6 L165 kW (224 KM)Priključni hibrid7-stopenjski samodejni5,9 L/100 km WLTP17,1 kWh/100 km WLTP134 g/km82 km
20261.6 225HP DCT7 FWD (VH)1,6 L165 kW (224 KM)Priključni hibrid7-stopenjski samodejni7,2 L/100 km WLTP27,4 kWh/100 km WLTP164 g/km70 km

Francija 3 različice

Novi avtomobili v prodaji v Franciji po podatkih organizacije ADEME Car Labelling. Podatki NEDC do leta 2015, podatki WLTP v trenutnem katalogu.

Leta in različicaMotorMočGorivoMenjalnikPoraba (kombinirana)CO₂Doseg z električnim pogonom
20261.3 Turbo T4 (190ch) BVA6 4xe Longitude Business/Limited/Night Eagle / S1,3 L96 kW (131 KM)Priključni hibrid6-stopenjski samodejni1,9 L/100 km WLTP16,6 kWh/100 km WLTP44 g/km47 km
20261.3 Turbo T4 (240ch) BVA6 4xe Upland / Trailhawk / S1,3 L132 kW (179 KM)Priključni hibrid6-stopenjski samodejni1,8 L/100 km WLTP16,0 kWh/100 km WLTP44 g/km49 km
20261.5 Turbo T4 (130ch) BVR7 Longitude/Longitude Business/Night Eagle/Limited/High Altitude/S1,5 L96 kW (131 KM)Hibrid7-stopenjski ročni5,7 L/100 km WLTP129 g/km–

Vpoklici za Jeep Compass

39 uradnih varnostnih vpoklicev za Jeep Compass po podatkih NHTSA (ZDA), DVSA (Združeno kraljestvo) in sistema EU Safety Gate, od najnovejših naprej. Popravila v okviru vpoklica so pri pooblaščenih prodajalcih proizvajalca običajno brezplačna.

  • Slika kamere za vzvratno vožnjo se morda ne bo prikazala2026
  • Kabelski snop lahko povzroči kratek stik in se pregreje2026
  • Priključek 12V kabla se lahko pregreje2019–2024
  • Slika vzvratne kamere se morda ne prikaže2022–2023
  • Velikost pnevmatik na potrdilu je lahko napačna2019–2023

Oglejte si vseh 39 vpoklicnih kampanj

Podobni modeli drugih znamk

Uradni podatki so izmerjeni po standardnih preskusnih postopkih in se med trgi razlikujejo. Vaša poraba je odvisna od tega, kako, kje in v kakšnih pogojih vozite.