Nissan NX

Nissan NX
Fénykép: Teun Lucassen at nl.wikipedia / Wikimedia Commons · CC BY 2.5 nl

A hivatalos adatok a Nissan NX 5 változatát (1991–1993) sorolják fel a következő piacokon: az Egyesült Államokban. Minden piac a saját tesztelési eljárásával méri és teszi közzé az adatokat.

Röviden

Évek az adatokban
1991–1993
Piacok
Egyesült Államok
Motorok
1,6 l és 2,0 l között
Üzemanyagok
Benzin
Legkisebb fogyasztás (Egyesült Államok)
8,4 l/100 km (EPA)

Mi az a Nissan NX?

A Nissan NX a Sunny alapjaira épülő kompakt kupé volt. Az Egyesült Államokban NX 1600 és NX 2000 néven forgalmazták. Lekerekített formája megkülönböztette a megszokottabb Sunny karosszériaváltozatoktól, egyes kivitelek pedig kivehető T-bar tetőt kaptak.

Az amerikai modellt 1991-től 1993-ig forgalmazták. Generációjelölése B13, ugyanaz, amelyet a Nissan az alapjául szolgáló Sunny generációjánál is használ.

Motorok és teljesítmény

Az amerikai benzines kínálat 1.6–2.0 literes motorokból állt. Az NX 1600 és NX 2000 elnevezés a kétféle motor hengerűrtartalmára utalt.

Mennyire takarékos a Nissan NX?

A legjobb megadott kombinált amerikai EPA-érték 28 MPG, azaz 8,4 L/100 km. Az EPA mérési eljárása eltér az Európában használt WLTP- és a korábbi NEDC-tesztektől, ezért a különböző piacok értékei közvetlenül nem hasonlíthatók össze.

Kérdések és válaszok

Melyik években forgalmazták a Nissan NX-et az Egyesült Államokban?

Az amerikai NX-et 1991-től 1993-ig forgalmazták.

Milyen motorokat kapott az amerikai Nissan NX?

A benzines kínálat 1.6–2.0 literes motorokból állt; a modelleket NX 1600 és NX 2000 néven árulták.

Mennyi a Nissan NX legjobb megadott EPA-fogyasztási értéke?

A legjobb kombinált EPA-érték 28 MPG, azaz 8,4 L/100 km.

NX First generation (1991–1993)

Nissan NX First generation
Fénykép: Teun Lucassen at nl.wikipedia / Wikimedia Commons · CC BY 2.5 nl

Modellkódok: B13 · Forgalmazás helye: Egyesült Államok · Források: en.wikipedia.org, consumerguide.com

Röviden: Saját tömeg 940–1150 kg · Végsebesség 185–210 km/h Műszaki adatok, megbízhatóság és összes változat →

Egyesült Államok 5 változat

Az USA-ban értékesített modellévek az EPA és az Energiaügyi Minisztérium (fueleconomy.gov) adatai alapján. MPG az EPA-teszt szerint; liter/100 km = 235,215 ÷ MPG.

Évek és változatMotorÜzemanyagSebességváltóMeghajtásFogyasztás (vegyes)CO₂
1991–1993(FFS), CLKUP1,6 lBenzin4 fokozatú automataElsőkerék-hajtás27 MPG (8,7 l/100 km) EPA205 g/km
1991–1993(FFS)1,6 lBenzin5 fokozatú manuálisElsőkerék-hajtás28 MPG (8,4 l/100 km) EPA197 g/km
1991–1993(FFS)2,0 lBenzin5 fokozatú manuálisElsőkerék-hajtás23 MPG (10,2 l/100 km) EPA240 g/km
1993(FFS), 3MODE CLKUP2,0 lBenzin4 fokozatú automataElsőkerék-hajtás22 MPG (10,7 l/100 km) EPA251 g/km
1991–1992(FFS), CLKUP2,0 lBenzin4 fokozatú automataElsőkerék-hajtás22 MPG (10,7 l/100 km) EPA251 g/km

Nissan NX visszahívások

1 hivatalos biztonsági visszahívási kampány a(z) Nissan NX modellhez az NHTSA-tól (Egyesült Államok), a DVSA-tól (Egyesült Királyság) vagy az EU Safety Gate-től. A javításokat a gyártó márkaszervizei általában ingyen végzik el.

  • Meghibásodhat a hátsó biztonsági öv csatjának gombja1991–1992

A(z) 1 visszahívási kampány megtekintése

Hasonló modellek más márkáktól

A hivatalos adatok szabványos tesztelési eljárások alapján készülnek, és piaconként eltérnek. A fogyasztásod attól függ, hogy hogyan, hol és milyen körülmények között vezetsz.