Vauxhall Grandland

Vauxhall Grandland
Fotografija: Harvey Bold / Wikimedia Commons · CC0

Službeni podaci navode 15 verzija modela Vauxhall Grandland (2024–2026), na tržištima: Ujedinjeno Kraljevstvo. Svako tržište objavljuje vlastite podatke, izmjerene prema vlastitom postupku ispitivanja.

Ukratko

Godine u podacima
2024–2026
Tržišta
Ujedinjeno Kraljevstvo
Motori
1,2 L do 1,6 L
Snaga
100 kW (136 KS) do 240 kW (326 KS)
Goriva
Električno, Hibrid i Plug-in hibrid
Najmanja potrošnja (Ujedinjeno Kraljevstvo)
5,3 L/100 km (WLTP)
Plug-in hibrid, ponderirano (Ujedinjeno Kraljevstvo)
5,9 L/100 km (WLTP)

Što je Vauxhall Grandland?

Grandland je Vauxhallov najveći SUV, s prostranom kabinom i povišenom pozicijom sjedenja. Nalazi se na vrhu markine ponude SUV-ova. Prvotno se prodavao kao Grandland X, pridruživši se ponudi 2017.; Vauxhall je kasnije odbacio slovo X. Druga generacija donijela je prednji dio 3D Vizor, osvijetljeni grb Grifona te izbor električnih, hibridnih i plug-in hibridnih pogonskih sklopova.

Generacije Grandlanda

Prva generacija (2017.–2024.) ponudila je Vauxhallu SUV s pet sjedala i konvencionalnim, praktičnim oblikom. Druga generacija (2024.–danas) donijela je svjež dizajn inspiriran konceptom Vauxhall Experimental. Njezina platforma STLA Medium osmišljena je za prihvat električnog pogona, uz hibridne i plug-in hibridne verzije.

Motori i snaga

Podaci za UK obuhvaćaju električne, hibridne i plug-in hibridne verzije. Obujmi motora kreću se od 1,2 L do 1,6 L, a snaga od 100 kW (136 PS) do 240 kW (326 PS). Raspon obujma motora odnosi se na izvedbe s motorima s unutarnjim izgaranjem.

Koliko je Vauxhall Grandland ekonomičan?

Najniža navedena potrošnja u UK iznosi 5,3 L/100 km po WLTP testu za benzinske, dizelske i hibridne verzije. Najniži podatak za plug-in hibrid iznosi 5,9 L/100 km po WLTP-u. Ova ponderirana vrijednost pretpostavlja da se dio vožnje odvija na struju, stoga stvarna potrošnja ovisi o punjenju i načinu korištenja.

Gdje se Grandland prodavao?

Vauxhall prodaje Grandland u UK, dok ga Opel prodaje na mnogim europskim tržištima. Ovdje navedeni podaci o potrošnji i snazi odnose se na tržište UK.

Pitanja i odgovori

Kada se Vauxhall Grandland prvi put pojavio u prodaji?

Prva generacija stigla je 2017. kao Grandland X.

Koji su pogonski sklopovi dostupni za Grandland?

Ponuda u UK uključuje električne, hibridne i plug-in hibridne verzije.

Koja je najniža navedena potrošnja Grandlanda?

Najniža vrijednost iznosi 5,3 L/100 km po WLTP-u za benzinske, dizelske i hibridne verzije. Podatak za plug-in hibrid iznosi 5,9 L/100 km po WLTP-u, ponderirano radi uračunavanja vožnje na struju.

Grandland first generation (2017–2024)

Vauxhall Grandland first generation
Fotografija: Vauxford / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Kodovi modela: A18 · Prodaje se u: Europska unija i Ujedinjeno Kraljevstvo · Reference: autoexpress.co.uk, thecarexpert.co.uk

Ukratko: Duljina 4.477 mm · Masa praznog vozila 1.350–1.575 kg · Prolaznost na prvom tehničkom pregledu u starosti od 4–5 godina: 91,0 % (Prosjek za UK 91,0 %) Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Prikažite sve 4 verzije

Grandland second generation (od 2024)

Vauxhall Grandland second generation
Fotografija: Harvey Bold / Wikimedia Commons · CC0

Kodovi modela: OV64 · Prodaje se u: Europska unija i Ujedinjeno Kraljevstvo · Reference: en.wikipedia.org, autoexpress.co.uk

Ukratko: Duljina 4.650 mm · Masa praznog vozila 1.600–2.132 kg Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Prikažite sve 15 verzije

Ujedinjeno Kraljevstvo 15 verzija

Novi automobili u prodaji u UK, prema Agenciji za certificiranje vozila. NEDC podaci do 2018. i WLTP podaci nakon; godine označavaju izdanja u kojima se verzija pojavila.

Godine i verzijaMotorSnagaGorivoMjenjačPotrošnja (kombinirana)CO₂Električni domet
2025–2026Electric 73 kWh 213Ps · Electric 73 kWh 213Ps (VL)Električni motor157 kW (213 KS)ElektričnoAutomatski16,2 kWh/100 km WLTP0 g/km543 km
2025–2026Electric 73 kWh 213Ps · Electric 73 kWh 213Ps (VH)Električni motor157 kW (213 KS)ElektričnoAutomatski21,3 kWh/100 km WLTP0 g/km412 km
2025–2026Electric 98 kWh 213Ps Long RangeElektrični motor170 kW (231 KS)ElektričnoAutomatski16,9 kWh/100 km WLTP0 g/km708 km
2025–2026Electric 97 kWh 213Ps Long RangeElektrični motor170 kW (231 KS)ElektričnoAutomatski22,1 kWh/100 km WLTP0 g/km538 km
2025–2026Electric 73 kWh 325Ps AWD · Electric 73 kWh 325Ps AWD (VH)Električni motor240 kW (326 KS)ElektričnoAutomatski21,5 kWh/100 km WLTP0 g/km399 km
2025–2026Electric 73 kWh 325Ps AWD · Electric 73 kWh 325Ps AWD (VL)Električni motor240 kW (326 KS)ElektričnoAutomatski16,8 kWh/100 km WLTP0 g/km513 km
2025–2026HYBRID 145Ps e-DSCT1,2 L100 kW (136 KS)Hibrid6-stupanjski automatski5,4–6,3 L/100 km WLTP122–143 g/km–
2026HYBRID 145Ps e-DSCT (VH)1,2 L107 kW (145 KS)Hibrid6-stupanjski automatski6,2 L/100 km WLTP141 g/km–
2026HYBRID 145Ps e-DSCT (VL)1,2 L107 kW (145 KS)Hibrid6-stupanjski automatski5,3 L/100 km WLTP120 g/km–
2026PLUG-IN HYBRID 225 (VH)1,6 L166 kW (226 KS)Plug-in hibrid7-stupanjski automatski7,2 L/100 km WLTP15,6 kWh/100 km WLTP164 g/km70 km
2026PLUG-IN HYBRID 225 (VL)1,6 L166 kW (226 KS)Plug-in hibrid7-stupanjski automatski5,9 L/100 km WLTP14,1 kWh/100 km WLTP134 g/km83 km
2024Electric Design 73kWh 210PS Auto (VH) · Electric GS 73kWh 210PS Auto (VH) · Electric Ultimate 73kWh 210PS Auto (VH)Električni motor210 kW (286 KS)ElektričnoAutomatski21,3 kWh/100 km WLTP0 g/km415 km
2024Electric Design 73kWh 210PS Auto (VL) · Electric GS 73kWh 210PS Auto (VL) · Electric Ultimate 73kWh 210PS Auto (VL)Električni motor210 kW (286 KS)ElektričnoAutomatski16,0 kWh/100 km WLTP0 g/km545 km
2024Hybrid Design 136PS e-DCT6 (VL) · Hybrid GS 136PS e-DCT6 (VL) · Hybrid Ultimate 136PS e-DCT6 (VL)1,2 L136 kW (185 KS)Hibrid6-stupanjski automatski5,4 L/100 km WLTP122 g/km–
2024Hybrid Design 136PS e-DCT6 (VH) · Hybrid GS 136PS e-DCT6 (VH) · Hybrid Ultimate 136PS e-DCT6 (VH)1,2 L136 kW (185 KS)Hibrid6-stupanjski automatski6,3 L/100 km WLTP143 g/km–

Opozivi za Vauxhall Grandland

14 službenih sigurnosnih opozivnih kampanja za Vauxhall Grandland iz NHTSA-e (Sjedinjene Američke Države), DVSA-e (Ujedinjena Kraljevina) i EU-ova sustava Safety Gate, poredanih od najnovije. Popravci u sklopu opozivnih kampanja obično su besplatni kod ovlaštenih servisera proizvođača.

  • Unutarnje ručke vrata mogu se deaktivirati2024–2025
  • Servo-upravljač može otkazati zbog kalibracije softvera2023
  • Vijci nosača prednjeg kuglastog zgloba mogu puknuti2024–2025
  • Stop-start sustav možda neće gasiti motor2024
  • Spojevi cijevi za gorivo mogu propuštati2023–2025

Pogledajte sve 14 kampanja opoziva

Slični modeli drugih marki

Službeni podaci izmjereni su prema standardnim postupcima ispitivanja i razlikuju se među tržištima. Vaša potrošnja ovisi o tome kako, gdje i u kakvim uvjetima vozite.