Kia Carens

Kia Carens
Foto: Damian B Oh / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Ametlikud andmed loetlevad 111 Kia Carens (2000–2019) versiooni turgudel Euroopa Liidus, Ühendkuningriigis ja Prantsusmaal. Iga turg avaldab oma näitajad, mida mõõdetakse oma katsemenetluse järgi.

Lühidalt

Aastad andmetes
2000–2019
Turuosad
Euroopa Liit, Ühendkuningriik, Prantsusmaa
Mootorid
1,6 L kuni 2,0 L
Võimsus
85 kW (116 hj) kuni 156 kW (212 hj)
Kütused
Diisel, Bensiin, LPG
Madalaim kütusekulu (Ühendkuningriik)
4,2 l / 100 km (NEDC)
Madalaim kütusekulu (Prantsusmaa)
4,7 l / 100 km (NEDC)
Uued registreerimised EL-is
241 949

Mis on Kia Carens?

Carens on kompaktne mahtuniversaal, mille salong on tavalisest luukpärast kõrgem ja paindlikum. Kia esitles kolmanda põlvkonna mudelit pereautona, millel on kuni 7 istekohta. See oli mõeldud reisijate ja pagasi vedamiseks kompaktses keres.

Carens säilitas praktilise pereauto rolli mitme põlvkonna vältel. Ühendkuningriigis müüdi seda aastatel 2000–2018, EL-i registreeringud hõlmavad aastaid 2010–2019.

Carensi põlvkonnad

Esimene põlvkond (FC) oli tootmises aastatel 2000–2002, sellele järgnes teine (FJ) aastatel 2002–2006. Kolmas põlvkond (UN) hõlmas aastaid 2006–2013 ning neljas (RP) järgnes aastatel 2013–2018 Euroopas ja Ühendkuningriigis.

Kolmanda põlvkonna Carensil olid kompaktse mahtuniversaali proportsioonid. Neljas põlvkond jätkas pereauto rolli voolujoonelisema välimusega. Kõigil põlvkondadel oli praktiline salong ja mõnel versioonil lisaistekohti.

Mootorid ja võimsus

EL-is pakuti Carensit 1,6 L kuni 2,0 L mootoritega, mille kütuseliikide hulka kuulusid bensiin, diisel, LPG ja muud variandid. Võimsus jäi vahemikku 85 kW (116 PS) kuni 182 kW (247 PS). Ühendkuningriigi andmed hõlmavad 1,6 L kuni 2,0 L bensiini- ja diiselmudeleid võimsusega 85 kW (116 PS) kuni 104 kW (141 PS). Prantsusmaa näitajad loetlevad bensiini- ja diiselversioone võimsusega 85 kW (116 PS) kuni 100 kW (136 PS).

Kütusekulu ja registreeringud

Väikseim avaldatud kütusekulu Ühendkuningriigis on NEDC katse järgi 4,2 L/100 km. Prantsusmaa väikseim näit on samuti NEDC järgi 4,7 L/100 km. Need on ametlikud katsetulemused; tegelik kütusekulu võib erineda. EL-is registreeriti aastatel 2010–2019 kokku 241 949 autot. Enim levinud konfiguratsioonide seas olid 1,7 L diiselmootorid võimsusega 85 kW (116 PS) 2015. aastal ja 104 kW (141 PS) 2016. aastal.

Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa kütusekulu näitajad põhinevad NEDC katseprotseduuril.

Küsimused ja vastused

Kas Kia Carens oli 7-kohaline?

Kia kirjeldas kolmanda põlvkonna Carensit mudelina, millel on kuni 7 istekohta, kuid istekohtade arv sõltus versioonist.

Millised mootorid olid saadaval?

EL-i versioonidel olid 1,6 L kuni 2,0 L mootorid ning bensiin, diisel, LPG ja muud kütusevariandid. Ühendkuningriigi versioonide hulka kuulusid bensiini- ja diiselmootorid.

Kui väike on väikseim avaldatud kütusekulu?

Ühendkuningriigi versioonide väikseim näit on NEDC katse järgi 4,2 L/100 km.

Millal Carensit Euroopas müüdi?

EL-i registreeringud hõlmavad aastaid 2010–2019, Ühendkuningriigi näitajad aastaid 2000–2018 ja Prantsusmaa näitajad aastaid 2013–2015.

Carens first generation (2000–2002)

Kia Carens second generation
Sellest põlvkonnast pole veel fotot; fotol on second generation.Foto: Rudolf Stricker / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0

Mudelikoodid: FC · Müügil turgudel: Ühendkuningriik · Allikad: adac.de

Lühiülevaade: Pikkus 4450–4490 mm · Tippkiirus 170–190 km/h Tehnilised andmed, töökindlus ja kõik versioonid →

Näita 1 versiooni

Carens second generation (2002–2006)

Kia Carens second generation
Foto: Rudolf Stricker / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0

Mudelikoodid: FJ · Müügil turgudel: Ühendkuningriik · Allikad: adac.de

Lühiülevaade: Pikkus 4450–4490 mm · Tippkiirus 170–190 km/h · Tehnoülevaatuse esmakordse läbimise määr vanuses 13 aastat ja vanemad: 46,9% (Ühendkuningriigi keskmine 69,2%) Tehnilised andmed, töökindlus ja kõik versioonid →

Näita kõiki 9 versioone

Carens third generation (2006–2013)

Kia Carens third generation
Foto: OSX / Wikimedia Commons · Public domain

Mudelikoodid: UN · Müügil turgudel: Euroopa Liit ja Ühendkuningriik · Allikad: adac.de

Lühiülevaade: Pikkus 4490–4550 mm · Tühimass 1322–1447 kg · Tippkiirus 181–190 km/h · Tehnoülevaatuse esmakordse läbimise määr vanuses 13 aastat ja vanemad: 60,3% (Ühendkuningriigi keskmine 69,2%) Tehnilised andmed, töökindlus ja kõik versioonid →

Näita kõiki 44 versioone

Carens fourth generation (2013–2019)

Kia Carens fourth generation
Foto: Damian B Oh / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Mudelikoodid: RP · Müügil turgudel: Euroopa Liit, Ühendkuningriik ja Prantsusmaa · Allikad: adac.de, autobild.de

Lühiülevaade: Pikkus 4530 mm · Tühimass 1383–1444 kg · Tippkiirus 185 km/h · Tehnoülevaatuse esmakordse läbimise määr vanuses 6–8 aastat: 82,0% (Ühendkuningriigi keskmine 86,4%) Tehnilised andmed, töökindlus ja kõik versioonid →

Näita kõiki 68 versioone

Euroopa Liit 20 versiooni

Euroopa Keskkonnaameti andmetel EL-is (lisaks Norras ja Islandil) registreeritud uued autod. Andmed NEDC katsemenetluse kohta kuni 2020. aastani ja WLTP kohta alates 2021. aastast; versioonid on rühmitatud mootori ja võimsuse ning registreerimiste arvu järgi.

Aastad ja versioonMootorVõimsusKütusCO₂EL-i registreerimised
2013–20191,6 L99 kW (135 hj)Bensiin147–158 g/km65 046
2013–20191,7 L85 kW (116 hj)Diisel120–129 g/km99 752
2015–20191,7 L104 kW (141 hj)Diisel122–129 g/km34 492
2015–20192,0 L121 kW (165 hj)Bensiin173–182 g/km1402
20171,7 L104 kW (141 hj)Muu kütus124 g/km2676
20171,6 L149 kW (203 hj)Diisel150 g/km648
20171,7 L156 kW (212 hj)Diisel130 g/km286
20171,6 L149 kW (203 hj)Bensiin149 g/km260
20172,0 L182 kW (247 hj)Bensiin170 g/km52
20171,7 L128 kW (174 hj)Diisel124 g/km46
20171,7 L73 kW (99 hj)Diisel117 g/km14
20161,6 L99 kW (135 hj)LPG150 g/km556
2013–20161,7 L100 kW (136 hj)Diisel139–142 g/km20 414
2013–20152,0 L122 kW (166 hj)Bensiin176–179 g/km1518
20151,6 L99 kW (135 hj)Diisel143 g/km12
2013–2014––Diisel144–146 g/km34
20131,7 L–Muu kütus134 g/km3234
20131,6 L–Muu kütus158 g/km830
2013––Bensiin169 g/km18
20131,6 L–Muu kütus149 g/km14

Ühendkuningriik 16 versiooni

Ühendkuningriigis müügil olevad uued autod sõidukite sertifitseerimisagentuurilt (Vehicle Certification Agency). NEDC andmed kuni 2018. aastani ja WLTP andmed pärast seda; aastad tähistavad versiooni ilmumise aastaid.

Aastad ja versioonMootorVõimsusKütusKäigukastKütusekulu (keskmine)CO₂
2016–2018'1' 1.6 GDi 133bhp ISG 7-seat · '2' 1.6 GDi 133bhp ISG 7-seat · 'SR7' 1.6 GDi 133bhp ISG1,6 L99 kW (135 hj)Bensiin6-käiguline manuaal6,2 L / 100 km NEDC143 g/km
2017–2018'2' 1.7 CRDi 114bhp ISG 7-seat1,7 L85 kW (116 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,2 L / 100 km NEDC109 g/km
2016–2018'2' 1.7 CRDi 139bhp DCT ISG 7-seat · 3' 1.7 CRDi 139 bhp DCT ISG 7-seat · '4' 1.7 CRDi 139bhp DCT ISG 7 seat1,7 L104 kW (141 hj)Diisel7-käiguline automaat4,8 L / 100 km NEDC127 g/km
2016–2018'3' 1.7 CRDi 139bhp ISG 7-seat · '4' 1.7 CRDi 139bhp ISG · 4' 1.7 CRDi 139bhp ISG 7-seat ja 1 muu varustustase1,7 L104 kW (141 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,5 L / 100 km NEDC118 g/km
2016'2' 1.7 CRDi 114bhp ISG 7-seat · 'SR7' 1.7 CRDi 114bhp ISG1,7 L85 kW (116 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,5 L / 100 km NEDC117 g/km
2015'3 Sat Nav' 1.7 CRDi 134bhp ISG 7 seat1,6 L100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline manuaal5,5 L / 100 km NEDC146 g/km
2015'1' 1.6 GDi 133bhp ISG 7 seat · '2' 1.6 GDi 133bhp ISG 7 seat · 'SR7' 1.6 GDi 133bhp ISG 7 seat1,6 L99 kW (135 hj)Bensiin6-käiguline manuaal6,4 L / 100 km NEDC149 g/km
2015'1' 1.7 CRDi 114bhp ISG 7 seat · '2' 1.7 CRDi 114bhp ISG 7 seat1,7 L85 kW (116 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,7 L / 100 km NEDC124 g/km
2015'SR7' 1.7 CRDi 114bhp ISG 7 seat1,7 L85 kW (116 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,6 L / 100 km NEDC120 g/km
2015'2' 1.7 CRDi 134bhp 7 seat · '4' 1.7 CRDi 134bhp 7 seat1,7 L100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline automaat6,1 L / 100 km NEDC159 g/km
2015'3' 1.7 CRDi 134bhp ISG 7 seat · '4' 1.7 CRDi 134bhp ISG 7 seat1,7 L100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline manuaal5,0 L / 100 km NEDC132 g/km
2014'3 Sat Nav' 1.7 CRDi 134bhp ISG 7 seat1,6 L100 kW (136 hj)DiiselManuaal5,5 L / 100 km NEDC146 g/km
2013–2014'1' 1.6 GDi 133bhp ISG 7 seat · '2' 1.6 GDi 133bhp ISG 7 seat1,6 L99 kW (135 hj)BensiinManuaal6,4 L / 100 km NEDC149 g/km
2013–2014'1' 1.7 CRDi 114bhp ISG 7 seat · '2' 1.7 CRDi 114bhp ISG 7 seat1,7 L85 kW (116 hj)DiiselManuaal4,7 L / 100 km NEDC124 g/km
2013–2014'2' 1.7 CRDi 134bhp 7 seat1,7 L100 kW (136 hj)DiiselAutomaat6,1 L / 100 km NEDC159 g/km
2013–2014'3' 1.7 CRDi 134bhp ISG 7 seat1,7 L100 kW (136 hj)DiiselManuaal5,0 L / 100 km NEDC132 g/km

Prantsusmaa 32 versiooni

Prantsusmaal müügil olevad uued autod ADEME automärgistuselt. NEDC andmed kuni 2015. aastani, WLTP andmed praeguses kataloogis.

Aastad ja versioonMootorVõimsusKütusKäigukastKütusekulu (keskmine)CO₂
2015CARENS 1.7 diesel (115ch) CRDI BVM6 5PL jantes 16"–85 kW (116 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,9 L / 100 km NEDC129 g/km
2015CARENS 1.7 diesel (115ch) CRDI BVM6 ISG 5PL jantes 17"–85 kW (116 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,9 L / 100 km NEDC129 g/km
2015CARENS 1.7 diesel (115ch) CRDI BVM6 7PL jantes 16"–85 kW (116 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,9 L / 100 km NEDC129 g/km
2015CARENS 1.7 diesel (115ch) CRDI BVM6 ISG 7PL jantes 17"–85 kW (116 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,9 L / 100 km NEDC129 g/km
2015CARENS 1.6 essence GDI (135ch) ISG BVM6 5PL jantes 16"–99 kW (135 hj)Bensiin6-käiguline manuaal6,4 L / 100 km NEDC149 g/km
2015CARENS 1.6 essence GDI (135ch) ISG BVM6 5PL jantes 17"–99 kW (135 hj)Bensiin6-käiguline manuaal6,6 L / 100 km NEDC154 g/km
2015CARENS 1.6 essence GDI (135ch) ISG BVM6 7PL jantes 16"–99 kW (135 hj)Bensiin6-käiguline manuaal6,4 L / 100 km NEDC149 g/km
2015CARENS 1.6 essence GDI (135ch) ISG BVM6 7PL jantes 17"–99 kW (135 hj)Bensiin6-käiguline manuaal6,6 L / 100 km NEDC154 g/km
2015CARENS 1.7 diesel (136ch) CRDI BVA6 5PL–100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline automaat6,1 L / 100 km NEDC159 g/km
2015CARENS 1.7 diesel (136ch) CRDI BVM6 5PL jantes 17"–100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline manuaal5,0 L / 100 km NEDC132 g/km
2015CARENS 1.7 diesel (136ch) CRDI BVA6 7PL–100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline automaat6,1 L / 100 km NEDC159 g/km
2015CARENS 1.7 diesel (136ch) CRDI BVM6 7PL jantes 17"–100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline manuaal5,0 L / 100 km NEDC132 g/km
2014"CARENS 1.7 diesel (115ch) CRDI BVM6 5pl jantes 16"""–85 kW (116 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,9 L / 100 km NEDC129 g/km
2014"CARENS 1.7 diesel (115ch) CRDI BVM6 7pl jantes 16"""–85 kW (116 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,9 L / 100 km NEDC129 g/km
2014"CARENS 1.6 essence GDI (135ch) ISG BVM6 5pl jantes 16"""–99 kW (135 hj)Bensiin6-käiguline manuaal6,4 L / 100 km NEDC149 g/km
2014"CARENS 1.6 essence GDI (135ch) ISG BVM6 5pl jantes 17"""–99 kW (135 hj)Bensiin6-käiguline manuaal6,6 L / 100 km NEDC154 g/km
2014"CARENS 1.6 essence GDI (135ch) ISG BVM6 7pl jantes 16"""–99 kW (135 hj)Bensiin6-käiguline manuaal6,4 L / 100 km NEDC149 g/km
2014"CARENS 1.6 essence GDI (135ch) ISG BVM6 7pl jantes 17"""–99 kW (135 hj)Bensiin6-käiguline manuaal6,6 L / 100 km NEDC154 g/km
2014"CARENS 1.7 diesel (136ch) CRDI BVM6 5pl jantes 17"""–100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline automaat6,1 L / 100 km NEDC159 g/km
2014"CARENS 1.7 diesel (136ch) CRDI BVM6 7pl jantes 17"""–100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline automaat6,1 L / 100 km NEDC159 g/km
2013"CARENS 1.7 Diesel CRDI (115ch) BVM6 5PL jantes 16"""–85 kW (116 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,7 L / 100 km NEDC124 g/km
2013"CARENS 1.7 Diesel CRDI (115ch) BVM6 7PL jantes 16"""–85 kW (116 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,7 L / 100 km NEDC124 g/km
2013"CARENS 1.6 Essence GDI (135ch) ISG BVM6 5PL jantes 16"""–99 kW (135 hj)Bensiin6-käiguline manuaal6,4 L / 100 km NEDC149 g/km
2013"CARENS 1.6 Essence GDI (135ch) ISG BVM6 5PL jantes 17"""–99 kW (135 hj)Bensiin6-käiguline manuaal6,6 L / 100 km NEDC154 g/km
2013"CARENS 1.6 Essence GDI (135ch) ISG BVM6 7PL jantes 16"""–99 kW (135 hj)Bensiin6-käiguline manuaal6,4 L / 100 km NEDC149 g/km
2013"CARENS 1.6 Essence GDI (135ch) ISG BVM6 7PL jantes 17"""–99 kW (135 hj)Bensiin6-käiguline manuaal6,6 L / 100 km NEDC154 g/km
2013CARENS 1.7 Diesel CRDI (136ch) BVA6 5PL–100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline automaat6,1 L / 100 km NEDC159 g/km
2013"CARENS 1.7 Diesel CRDI (136ch) BVM6 5PL jantes 16"""–100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,8 L / 100 km NEDC127 g/km
2013"CARENS 1.7 Diesel CRDI (136ch) BVM6 5PL jantes 17"""–100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline manuaal5,0 L / 100 km NEDC132 g/km
2013CARENS 1.7 Diesel CRDI (136ch) BVA6 7PL–100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline automaat6,1 L / 100 km NEDC159 g/km
2013"CARENS 1.7 Diesel CRDI (136ch) BVM6 7PL jantes 16"""–100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline manuaal4,8 L / 100 km NEDC127 g/km
2013"CARENS 1.7 Diesel CRDI (136ch) BVM6 7PL jantes 17"""–100 kW (136 hj)Diisel6-käiguline manuaal5,0 L / 100 km NEDC132 g/km

Kia Carens tagasikutsumised

4 ametlikku ohutuse tagasikutsumist mudelile Kia Carens NHTSA-lt (Ameerika Ühendriigid), DVSA-lt (Ühendkuningriik) ja ELi Safety Gate’ist, uusimad eespool. Tagasikutsumisega seotud parandustööd on tootja esindustes tavaliselt tasuta.

  • Piduri juhtplokk võib üle kuumeneda2009–2018
  • Piduritule lüliti rike võib mõjutada piduritulesid2008–2009
  • Piduritulede töös võib esineda tõrkeid2006
  • ABS-i programmeerimisviga võib vähendada pidurdusjõudu2002–2003

Vaata kõiki 4 tagasikutsumiskampaaniat

Sarnased teiste markide mudelid

Ametlikud näitajad on mõõdetud standardsete katsemenetluste järgi ja turgude lõikes erinevad. Sinu kütusekulu sõltub sellest, kuidas, kus ja millistes tingimustes sa sõidad.