Dacia Spring

Dacia Spring
Fotografie: © M 93 / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0 de

Oficiální data uvádějí 22 verzí modelu Dacia Spring (2020–2026) v trzích: Evropské unii, Spojeném království a Francii. Každý trh zveřejňuje vlastní údaje, naměřené podle vlastního zkušebního postupu.

Rychlý přehled

Roky v datech
2020–2026
Trhy
Evropská unie, Spojené království a Francie
Výkon
18 kW (24 k) až 75 kW (102 k)
Paliva
Elektřina
Nové registrace v EU
214 568

Co je Dacia Spring?

Spring je malé elektrické městské auto s designem inspirovaným SUV. Jde o vůbec první plně elektrický model značky Dacia, který do městského provozu přináší pro značku typický praktický přístup. Svými kompaktními vnějšími rozměry a elektrickým pohonem se skvěle hodí pro každodenní jízdy po městě.

První generace začala v roce 2021 a pokračuje dodnes. V roce 2024 obdržela Dacia Spring nový vnější i vnitřní design při zachování svého charakteru městského vozu.

Motory a výkon

Všechny Springy uvedené v přehledu jsou elektrické. V registračních statistikách EU se výkon pohybuje od 18 kW (24 PS) do 75 kW (102 PS). Nabídka ve Spojeném království sahá od 33 kW (45 PS) do 75 kW (102 PS), zatímco francouzský přehled pro rok 2026 uvádí jednu verzi o výkonu 19 kW (25 PS).

Jak úsporná je Dacia Spring?

Spring je poháněn elektřinou, takže údaje o spotřebě benzinových nebo naftových motorů se na něj nevztahují. Během jízdy neprodukuje žádné emise CO₂ z výfuku.

V oficiálních statistikách registrací v EU je Spring uváděn pro období 2020–2025 s 214 568 registracemi. Údaje pro Spojené království pokrývají roky 2024–2026 a francouzský přehled se týká roku 2026. Evropské zkušební metodiky zahrnují WLTP a starší NEDC; americká EPA a kanadský 5cyklový test používají odlišné metody.

Kde se Dacia Spring prodávala?

Spring figuruje ve statistikách trhů EU, Spojeného království a Francie. Dacia byla založena v Rumunsku a v roce 2004 znovu uvedena na evropský trh skupinou Renault. Model Spring přinesl přímočarý přístup značky k plně elektrické městské mobilitě.

Otázky a odpovědi

Je Dacia Spring plně elektrická?

Ano. Zde uvedené verze pro EU, Spojené království a Francii jsou výhradně elektrické.

Jaký výkon má model Spring?

Rozsah činí 18 kW (24 PS) až 75 kW (102 PS) v EU a 33 kW (45 PS) až 75 kW (102 PS) ve Spojeném království. Francouzský přehled pro rok 2026 uvádí jednu verzi o výkonu 19 kW (25 PS).

Kolik generací modelu Spring existuje?

Jedna: první generace začala v roce 2021 a pokračuje dodnes.

Má Spring oficiální údaj o spotřebě paliva?

Jelikož se jedná o elektromobil, spotřeba benzinu a nafty se na něj nevztahuje. Žádné oficiální údaje o spotřebě elektřiny ani emisích CO₂ zde nejsou uvedeny.

Spring first generation (od roku 2021)

Dacia Spring first generation
Fotografie: © M 93 / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0 de

Kódy modelu: BBG · Reference: dacia.ro, autozeitung.de

Stručný přehled: Délka 3 700–3 730 mm · Pohotovostní hmotnost 912–949 kg · Maximální rychlost 125 km/h Technické údaje, spolehlivost a všechny verze →

Zobrazit všechny verze (20)

Evropská unie 6 verzí

Nová auta registrovaná v EU (a také v Norsku a na Islandu) podle údajů Evropské agentury pro životní prostředí. Údaje podle metodiky NEDC do roku 2020 a podle WLTP od roku 2021; verze jsou seskupeny podle motoru a výkonu spolu s počtem jejich registrací.

Roky a verzeMotorVýkonPalivoSpotřeba (kombinovaná)CO₂Dojezd na elektřinuRegistrace v EU
2023–2025Elektromotor48 kW (65 k)Elektřina13,3–14,5 kWh/100 km WLTP0 g/km220–228 km57 871
2021–2025Elektromotor33 kW (45 k)Elektřina13,9–14,3 kWh/100 km WLTP0 g/km225–230 km101 055
2021–2025Elektromotor18 kW (24 k)Elektřina13,3–14,3 kWh/100 km WLTP0 g/km228–230 km42 161
2021–2025Elektromotor19 kW (26 k)Elektřina13,5–14,0 kWh/100 km WLTP0 g/km227–230 km9 950
2025Elektromotor75 kW (102 k)Elektřina12,4 kWh/100 km WLTP0 g/km225 km71
2025Elektromotor52 kW (71 k)Elektřina12,5 kWh/100 km WLTP0 g/km224 km16

Spojené království 13 verzí

Nová auta v prodeji ve Spojeném království podle údajů Vehicle Certification Agency. Údaje podle metodiky NEDC do roku 2018 a podle WLTP poté; roky označují vydání, ve kterých se daná verze objevila.

Roky a verzeMotorVýkonPalivoPřevodovkaSpotřeba (kombinovaná)CO₂Dojezd na elektřinu
2025–2026Expression Electric 45hpElektromotor33 kW (45 k)Elektřina–14,1 kWh/100 km WLTP0 g/km225 km
2026Expression Electric 45hpElektromotor33 kW (45 k)ElektřinaAutomatická14,1 kWh/100 km WLTP0 g/km225 km
2025–2026Expression Electric 65hpElektromotor48 kW (65 k)Elektřina–13,2 kWh/100 km WLTP0 g/km270 km
2025–2026Extreme Electric 65hpElektromotor48 kW (65 k)Elektřina–13,2 kWh/100 km WLTP0 g/km269 km
2026Expression Electric 65hp · Extreme Electric 65hpElektromotor48 kW (65 k)ElektřinaAutomatická13,2 kWh/100 km WLTP0 g/km229 km
2026Cargo 70 MY26Elektromotor52 kW (71 k)ElektřinaAutomatická13,0 kWh/100 km WLTP0 g/km214 km
2026Expression 70 MY26 · Expression Electric 70Elektromotor52 kW (71 k)ElektřinaAutomatická12,5 kWh/100 km WLTP0 g/km224 km
2026Expression Electric 70Elektromotor52 kW (71 k)Elektřina–12,5 kWh/100 km WLTP0 g/km224 km
2026Extreme Electric 100Elektromotor75 kW (102 k)Elektřina–12,5 kWh/100 km WLTP0 g/km225 km
2026Extreme Electric 100Elektromotor75 kW (102 k)ElektřinaAutomatická12,4–12,5 kWh/100 km WLTP0 g/km223–225 km
2024Expression Electric 45hpElektromotor45 kW (61 k)Elektřina–14,1 kWh/100 km WLTP0 g/km225 km
2024Expression Electric 65hpElektromotor65 kW (88 k)Elektřina–13,2 kWh/100 km WLTP0 g/km270 km
2024Extreme Electric 65hpElektromotor65 kW (88 k)Elektřina–13,2 kWh/100 km WLTP0 g/km269 km

Francie 1 verze

Nová auta v prodeji ve Francii podle katalogu ADEME Car Labelling. Údaje NEDC do roku 2015, údaje WLTP v aktuálním katalogu.

Roky a verzeMotorVýkonPalivoPřevodovka
2026SPRING (19Kw)Elektromotor19 kW (25 k)ElektřinaS plynule měnitelným převodem (CVT)

Verze mimo tyto generace

Evropská unie 2 verzí

Nová auta registrovaná v EU (a také v Norsku a na Islandu) podle údajů Evropské agentury pro životní prostředí. Údaje podle metodiky NEDC do roku 2020 a podle WLTP od roku 2021; verze jsou seskupeny podle motoru a výkonu spolu s počtem jejich registrací.

Roky a verzeMotorVýkonPalivoSpotřeba (kombinovaná)CO₂Dojezd na elektřinuRegistrace v EU
2020Elektromotor18 kW (24 k)Elektřina15,2 kWh/100 km NEDC0 g/km227 km1 722
2020Elektromotor33 kW (45 k)Elektřina15,2 kWh/100 km NEDC0 g/km227 km1 722

Svolávací akce pro Dacia Spring

2 oficiální svolávací akce pro Dacia Spring od NHTSA (Spojené státy), DVSA (Spojené království) a EU Safety Gate, seřazené od nejnovější. Opravy v rámci svolávacích akcí jsou u autorizovaných prodejců výrobce obvykle zdarma.

  • Hřeben řízení může prasknout2024
  • Navíječ zadního pravého bezpečnostního pásu může selhat2022

Zobrazit 2 svolávací akce

Podobné modely jiných značek

Oficiální hodnoty jsou měřeny pomocí standardních zkušebních postupů a mezi trhy se liší. Vaše spotřeba závisí na tom, jak, kde a za jakých podmínek jezdíte.