BYD e6

BYD e6
Fotografija: LuvsMG481 / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Zvanični podaci navode 3 verzije modela BYD e6 (2012–2024), na tržištima: Evropsku uniju i Sjedinjene Američke Države. Svako tržište objavljuje svoje podatke, izmerene prema sopstvenoj testnoj proceduri.

Ukratko

Godine u podacima
2012–2024
Tržišta
Evropska unija i Sjedinjene Američke Države
Snaga
70 kW (95 KS)
Goriva
Električni
Nova registracija u EU
125

Šta je BYD e6?

BYD e6 je potpuno električni višenamenski automobil visoke i praktične karoserije, sa prostorom za putnike i prtljag. Na pojedinim tržištima postao je poznat po upotrebi u flotama električnih taksija, što je rano ukazalo na BYD-ov rad na električnoj mobilnosti.

Prva generacija modela e6 prodavala se u Sjedinjenim Državama od 2012. do 2020, a u EU od 2013. do 2024. Ovi periodi se razlikuju u zavisnosti od tržišta.

Motori i snaga

e6 je električan na oba tržišta. Zvanični podaci o registracijama u EU prikazuju verziju snage 70 kW (95 PS), uključujući i 2024. Na tržištu Sjedinjenih Država, od 2012. do 2020. bile su navedene 4 električne verzije.

Potrošnja goriva i CO₂

e6 je zabeležio 125 registracija u EU između 2014. i 2024. Period prisustva na tržištu Sjedinjenih Država obuhvata 2012–2020. Ovde nisu dostupne vrednosti potrošnje električne energije ni emisije CO₂. Testne procedure za električne automobile razlikuju se među tržištima: u Evropi se koriste WLTP ili stariji NEDC, u SAD-u EPA vrednosti, a u Kanadi 5-ciklusni test.

Gde se prodavao BYD e6?

e6 se pojavljuje u podacima o registracijama u EU od 2014. do 2024, kao i u podacima EPA za tržište Sjedinjenih Država od 2012. do 2020. Bio je jedan od ranijih električnih modela u BYD-ovoj ponudi putničkih automobila.

Pitanja i odgovori

Da li je BYD e6 električan?

Da. Podaci za tržišta EU i SAD-a navode ga kao električni automobil.

Koliku snagu ima BYD e6 za tržište EU?

Prikazana verzija za EU ima snagu od 70 kW (95 PS).

Kada se BYD e6 prodavao u Sjedinjenim Državama?

Period prisustva na tržištu SAD-a obuhvata 2012–2020.

Kojoj vrsti automobila pripada BYD e6?

To je visok i praktičan električni višenamenski automobil sa prostorom za putnike i prtljag.

e6 first generation (2012–2020)

BYD e6 first generation
Fotografija: User3204 / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Prodaje se u: Sjedinjene Američke Države · Reference: en.wikipedia.org, circabc.europa.eu

Ukratko: Dužina 4.560 mm · Masa praznog vozila 2.355 kg Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Prikažite 1 verziju

e6 first generation (2013–2024)

BYD e6 first generation
Fotografija: LuvsMG481 / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Prodaje se u: Evropska unija · Reference: en.wikipedia.org, en.wikipedia.org

Ukratko: Dužina 4.560 mm · Masa praznog vozila 2.355 kg Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Evropska unija 2 verzije

Novi automobili registrovani u EU (plus Norveška i Island), od Evropske agencije za životnu sredinu. Podaci o NEDC proceduri do 2020. i o WLTP od 2021; verzije su grupisane po motoru i snazi, sa njihovim brojem registracija.

Godine i verzijaMotorSnagaGorivoPotrošnja (kombinovana)CO₂Električni dometEU registracije
2024Elektromotor70 kW (95 KS)Električni19,9 kWh/100 km WLTP0 g/km417 km89
2014Elektromotor–Električni–0 g/km–36

Srodni modeli drugih marki

Zvanični podaci se mere po standardnim testnim procedurama i razlikuju se između tržišta. Vaša potrošnja zavisi od toga kako, gde i u kakvim uslovima vozite.