BYD Han

BYD Han
Fotografia: Kevauto / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Oficiálne údaje uvádzajú 4 verzie modelu BYD Han (2022–2025) na trhoch: Európska únia. Každý trh zverejňuje vlastné údaje namerané podľa vlastnej skúšobnej metódy.

V skratke

Roky v údajoch
2022–2025
Trhy
Európska únia
Výkon
od 130 kW (177 k) do 380 kW (517 k)
Palivá
Elektrina
Nové registrácie v EÚ
2 156

Čo je BYD Han?

BYD Han je veľký plne elektrický sedan a vlajkový model značky v jej európskej ponuke. Štvordverová karoséria mu dodáva charakter priestranného osobného auta. Model Han prináša dôraz značky BYD na elektromobily do sedanu vyššej triedy.

Prvá generácia modelu Han s kódom C9 sa predáva v EÚ od roku 2022. Kľúčovými prvkami jeho dizajnu sú elegantný exteriér a prémiový interiér.

Motory a výkon

Všetky verzie modelu Han uvedené v údajoch za EÚ sú elektrické. V 9 verziách sa výkon pohybuje od 130 kW (177 PS) do 380 kW (517 PS). Medzi registrovanými vozidlami sú verzie s výkonom 180 kW (245 PS) a 200 kW (272 PS), ako aj verzia s výkonom 380 kW (517 PS) z roku 2024.

Aká je spotreba modelu BYD Han?

V rokoch 2022 až 2025 bolo v EÚ registrovaných 2 156 vozidiel Han. Údaje uvádzajú elektrický pohon, ale neobsahujú hodnoty spotreby elektriny ani emisií CO₂. Elektromobily sa hodnotia podľa spotreby elektriny, nie podľa spotreby paliva v litroch.

Kde sa BYD Han predával?

Obdobie registrácií modelu Han v Európskej únii siaha od roku 2022 do roku 2025. Pri uvádzaní svojej ponuky osobných áut v Európe ho BYD predstavil ako elektrický sedan vyššej triedy.

Otázky a odpovede

Je BYD Han plne elektrický?

Áno. Všetky uvedené verzie pre EÚ sú elektrické.

Aký výkon má BYD Han?

Výkon verzií pre EÚ sa pohybuje od 130 kW (177 PS) do 380 kW (517 PS).

Kedy sa BYD Han dostal do Európy?

Prvá generácia sa predáva v EÚ od roku 2022 a registrácie sú evidované až do roku 2025.

Koľko verzií modelu BYD Han sa uvádza pre EÚ?

Uvádza sa 9 verzií.

Han first generation (od roku 2022)

BYD Han first generation
Fotografia: Kevauto / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Kódy modelu: C9 · Predávané v: Európska únia · Zdroje: bydeurope.com, en.wikipedia.org

Prehľad: Dĺžka 5 000 mm · Pohotovostná hmotnosť 2 225 kg · Najvyššia rýchlosť 180 km/h Technické údaje, spoľahlivosť a všetky verzie →

Európska únia 4 verzie

Nové autá zaregistrované v EÚ (navyše Nórsko a Island) podľa údajov Európskej environmentálnej agentúry. Údaje o postupe NEDC do roku 2020 a o WLTP od roku 2021; verzie sú zoskupené podľa motora a výkonu spolu s počtom ich registrácií.

Roky a verziaMotorVýkonPalivoSpotreba (kombinovaná)CO₂Dojazd na elektrinuRegistrácie v EÚ
2023–2025Elektromotor380 kW (517 k)Elektrina18,5 kWh/100 km WLTP0 g/km521 km600
2022–2025Elektromotor180 kW (245 k)Elektrina18,5 kWh/100 km WLTP0 g/km521–522 km1 038
2023–2024Elektromotor200 kW (272 k)Elektrina18,5 kWh/100 km WLTP0 g/km521 km431
2023–2024Elektromotor130 kW (177 k)Elektrina18,5 kWh/100 km WLTP0 g/km521 km87

Podobné modely iných značiek

Oficiálne hodnoty sa merajú pomocou štandardných testovacích postupov a medzi jednotlivými trhmi sa líšia. Vaša spotreba závisí od toho, ako, kde a za akých podmienok jazdíte.