Sterling 827

Sterling 827
Bilde: Mr.choppers / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0

De offisielle dataene lister opp 2 versjoner av Sterling 827 (1988–1991), i USA. Hvert marked publiserer sine egne tall, målt etter sin egen testprosedyre.

Kort fortalt

Årstall i dataene
1988–1991
Markeder
USA
Motorer
2,7 l
Drivstoff
Bensin
Lavest forbruk (USA)
13,1 l/100 km (EPA)

Hva er Sterling 827?

Sterling 827 var en del av Rover 800-familien, som ble utviklet i fellesskap av Rover og Honda. Den ble solgt i USA under Sterling-navnet og kombinerte britisk design med teknikk preget av samarbeidet mellom Rover og Honda.

827 var modellen med størst motor i utvalget, med en 2.7-liters bensinmotor. I Rover 800-familien kom fastback-karosseriet i tillegg til sedanen under første generasjon.

Generasjoner og motorer

Sterling 827 tilhører første generasjon og er oppført for 1988–1991. Motoren for det amerikanske markedet var en 2.7-liters bensinmotor.

Hvor drivstoffgjerrig er Sterling 827?

For USA oppgir EPA Sterling 827 for 1988–1991 med en beste kombinert måling på 19 MPG. Det tilsvarer 12,4 L/100 km. EPA-testene bruker en annen prosedyre enn WLTP- og NEDC-testene som brukes i Europa, og Canadas 5-syklustest.

Hvor ble Sterling 827 solgt?

827 ble solgt i USA som en del av Rovers Sterling-utvalg for det nordamerikanske markedet. Beslektede Rover 800-modeller ble solgt under Rover-navnet i andre markeder.

Spørsmål og svar

Hvilken motor har Sterling 827?

Den har en 2.7-liters bensinmotor.

Hva er Sterling 827s drivstofforbruk ifølge EPA?

Den beste kombinerte EPA-målingen er 19 MPG, som tilsvarer 12,4 L/100 km.

Hvilken generasjon er Sterling 827?

Den er en modell fra første generasjon, oppført for 1988–1991.

827 first generation (1988–1991)

Sterling 827 first generation
Bilde: Mr.choppers / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0

Modellkoder: XX · Solgt i: USA · Referanser: en.wikipedia.org, autoweek.com

Kort fortalt: Lengde 4 775–4 841 mm Spesifikasjoner, pålitelighet og alle versjoner →

USA 2 versjoner

Modellår solgt i USA, fra EPA og det amerikanske energidepartementet (fueleconomy.gov). MPG på EPA-test; liter per 100 km = 235,215 ÷ MPG.

År og versjonMotorDrivstoffGirkasseDrivverkForbruk (blandet)CO₂
1988–1991(FFS), CLKUP2,7 lBensin4-trinns automatgirForhjulsdrift18 MPG (13,1 l/100 km) EPA307 g/km
1988–1991(FFS)2,7 lBensin5-trinns manuellForhjulsdrift18–19 MPG (12,4–13,1 l/100 km) EPA291–307 g/km

Lignende modeller fra andre merker

Offisielle tall er målt etter standardiserte testprosedyrer og varierer mellom markeder. Forbruket ditt avhenger av hvordan, hvor og under hvilke forhold du kjører.