Daihatsu Rocky

Daihatsu Rocky
Bilde: TTTNIS / Wikimedia Commons · CC0

De offisielle dataene lister opp én versjon av Daihatsu Rocky (1990–1992), i USA.

Kort fortalt

Årstall i dataene
1990–1992
Markeder
USA
Motorer
1,6 l
Drivstoff
Bensin
Lavest forbruk (USA)
11,8 l/100 km (EPA)

Hva er Daihatsu Rocky?

Daihatsu Rocky, som ble solgt i USA, var en kompakt SUV med oppreist karosseri og firehjulsdrift. Den videreførte Daihatsus satsing på kompaktbiler i en mer bruksorientert form. Den amerikanske modellen tilhører F300-familien, som i mange andre markeder var kjent som Feroza. Daihatsu brukte også Rocky-navnet på en annen firehjulsdrevet modell i andre regioner.

Daihatsu startet i Osaka i 1907 som motorprodusent. Rocky videreførte selskapets satsing på kompakte kjøretøy i en liten, bruksorientert bil.

Generasjoner og motor

De amerikanske tallene dekker modellårene 1990–1992. Rocky hadde et kompakt karosseri og en bruksorientert karakter med firehjulsdrift.

De amerikanske tallene omfatter en 1,6 L bensinmotor.

Hvor drivstoffgjerrig er Daihatsu Rocky?

Den beste kombinerte EPA-verdien for Rocky i USA er 21 MPG. Det laveste oppførte forbruket er 11,2 L/100 km etter EPA-testen. EPA-resultater bygger på en annen testprosedyre enn Europas NEDC- og WLTP-tester og Canadas 5-cycle-test, så tall fra ulike markeder kan ikke sammenlignes direkte.

Hvor ble Daihatsu Rocky solgt?

Rocky ble solgt i USA, der F300-modellen ble kalt Rocky. Beslektede F300-modeller var kjent som Feroza i andre markeder. Daihatsu brukte også Rocky-navnet på en annen firehjulsdrevet modell, så markedet gjør det lettere å skille modellene fra hverandre.

Spørsmål og svar

Hva slags bil er Daihatsu Rocky i USA?

Det er en kompakt SUV med oppreist karosseri og firehjulsdrift.

Hvilken motor omfattes av de amerikanske tallene?

En 1,6 L bensinmotor.

Hva er Rockys beste kombinerte EPA-verdi?

Den er 21 MPG.

Er Rocky i USA samme modell som ble solgt som Feroza?

Den tilhører F300-familien, som var kjent som Feroza i mange andre markeder.

Alle Rocky-versjoner

USA 1 versjon

Modellår solgt i USA, fra EPA og det amerikanske energidepartementet (fueleconomy.gov). MPG på EPA-test; liter per 100 km = 235,215 ÷ MPG.

År og versjonMotorDrivstoffGirkasseDrivverkForbruk (blandet)CO₂
1990–1992(FFS)1,6 lBensin5-trinns manuellFirehjulsdrift eller AWD20–21 MPG (11,2–11,8 l/100 km) EPA263–276 g/km

Tilbakekallinger for Daihatsu Rocky

2 offisielle sikkerhetstilbakekallinger for Daihatsu Rocky fra NHTSA (USA), DVSA (Storbritannia) og EU Safety Gate, nyeste først. Reparasjoner ved tilbakekalling er vanligvis gratis hos produsentens forhandlere.

  • Kontrollventilen for drivstoffdamp kan sprekke1990–1992
  • Låseknapper på forsetebelter kan brekke1990–1991

Se alle 2 tilbakekallingskampanjene

Lignende modeller fra andre merker

Offisielle tall er målt etter standardiserte testprosedyrer og varierer mellom markeder. Forbruket ditt avhenger av hvordan, hvor og under hvilke forhold du kjører.