Mazda 121

Mazda 121
Fénykép: OSX / Wikimedia Commons · Public domain

A hivatalos adatok a Mazda 121 2 változatát (2000) sorolják fel a következő piacokon: az Egyesült Királyságban. Minden piac a saját tesztelési eljárásával méri és teszi közzé az adatokat.

Röviden

Évek az adatokban
2000
Piacok
Egyesült Királyság
Motorok
1,2 l és 1,3 l között
Üzemanyagok
Benzin
Legkisebb fogyasztás (Egyesült Királyság)
6,8 l/100 km (NEDC)

Mi az a Mazda 121?

A Mazda 121 egy kis személyautó-név, amelyet különböző piacokon eltérő modellekre használtak. Az Egyesült Királyságban a 2000-es év bejegyzése 1,2 L – 1,3 L-es benzinmotorokat sorol fel. Ez egy kompakt autó volt a mindennapi utazásokhoz, nem pedig egy nagyobb szedán vagy haszonjármű.

A Mazda 121 neve különböző kialakítású és műszaki megoldású autókon tűnt fel. A 2000 körül értékesített brit autó az akkori Ford Fiesta alapjaira épült. Ez azt jelenti, hogy önmagában a név nem írja le az összes, világszerte értékesített Mazda 121-et.

Generációk és motorok

Az egyesült királyságbeli adatok a 2000-es évet fedik le, és nem azonosítanak generációt. A Mazda 121 az évek során különböző formákat öltött, így ez a bejegyzés az adott évre vonatkozó brit modellt írja le.

A felsorolt benzinmotorok 1,2 L – 1,3 L-esek, ami egy kis személyautó számára kompakt választás.

Mennyire takarékos a Mazda 121?

A legalacsonyabb felsorolt hivatalos fogyasztás 6,8 L/100 km az NEDC teszten. Az NEDC volt az az európai eljárás, amelyet ehhez az adathoz használtak; a későbbi európai besorolások a WLTP-t használják. Az Egyesült Államokban az EPA a saját tesztjét alkalmazza, míg Kanada 5 ciklusos eljárást használ, így a különböző piacok eredményei nem közvetlenül összehasonlíthatók.

Az egyesült királyságbeli bejegyzés a benzines változatokra vonatkozik. A legalacsonyabb fogyasztási adat egy olyan megjegyzéssel szerepel, amely a benzin-, dízel- és hibrid változatokra utal, de az egyesült királyságbeli piaci bejegyzés kizárólag a benzineseket sorolja fel.

Hol értékesítették a Mazda 121-et?

Az itt található adatok a 2000-es évre vonatkoznak az Egyesült Királyságban. A Mazda a 121 nevet más kisautókra is használta más helyeken és időszakokban, így a brit modell csak egy kis részt képez a típusnév történetében.

Az Egyesült Királyságban a 121 egy benzinmotoros kompakt személyautó volt. Fiesta-alapú kialakítása egy olyan időszakra utal, amikor a Mazda és a Ford szorosan együttműködött.

Kérdések és válaszok

Milyen motorméretek szerepelnek a brit Mazda 121-nél?

A benzinmotorok 1,2 L – 1,3 L-esek.

Mennyi a hivatalos üzemanyag-fogyasztási adat?

A legalacsonyabb felsorolt érték 6,8 L/100 km NEDC teszten.

Melyik évet fedik le az egyesült királyságbeli adatok?

A 2000-es évet fedik le.

Minden Mazda 121 ugyanaz az autó volt?

Nem. A Mazda a 121 nevet különböző piacokon és időszakokban más-más kisautókra használta.

Az összes 121 változat

Egyesült Királyság 2 változat

Az Egyesült Királyságban forgalomban lévő új autók a Jármű-tanúsítási Ügynökség (Vehicle Certification Agency) adatai alapján. NEDC-adatok 2018-ig, WLTP-adatok utána; az évek azok a kiadási évek, amelyekben egy változat szerepelt.

Évek és változatMotorÜzemanyagSebességváltóFogyasztás (vegyes)CO₂
20001.251,2 lBenzin5 fokozatú manuális6,8 l/100 km NEDC160 g/km
20001.31,3 lBenzin5 fokozatú manuális6,9 l/100 km NEDC161 g/km

Mazda 121 visszahívások

1 hivatalos biztonsági visszahívási kampány a(z) Mazda 121 modellhez az NHTSA-tól (Egyesült Államok), a DVSA-tól (Egyesült Királyság) vagy az EU Safety Gate-től. A javításokat a gyártó márkaszervizei általában ingyen végzik el.

  • A gyújtáskapcsoló túlmelegedhet és kigyulladhat1989–2002

A(z) 1 visszahívási kampány megtekintése

Hasonló modellek más márkáktól

A hivatalos adatok szabványos tesztelési eljárások alapján készülnek, és piaconként eltérnek. A fogyasztásod attól függ, hogy hogyan, hol és milyen körülmények között vezetsz.