Rusija: prometni znakovi
130 prometnih znakova sa službenim oznakama, od kojih je svaki uspoređen s istim znakom u drugim državama.
Znakovi opasnosti
Opasan zavoj1.11.1
Dvostruki zavoj1.12.1
Putokazne ploče za oštar zavoj1.34.1
Raskrižje s prednošću prolaska vozila s desne strane1.6
Raskrižje s cestom nižeg ranga2.3.1
Raskrižje sa sporednom cestom2.3.2
Uključivanje prometa2.3.6
Kružni tok1.7
Semafor1.8
Dvosmjerni promet1.21
Mogući zastoji u prometu1.32
Strma nizbrdica1.13
Strma uzbrdica1.14
Suženje ceste1.20.2
Završetak prometne trake5.15.5
Neravna cesta1.16
Uspornik1.17
Klizav kolnik1.15
Rasuti šljunak1.18
Mekani ili opasni rubovi ceste1.19
Odron kamenja1.28
Bočni vjetar1.29
Riva ili obala rijeke1.10
Pokretni most1.9
Tunel1.31
Nisko leteći zrakoplovi1.30
Tramvajska pruga1.5
Željeznički prijelaz sa zaprekama1.1
Željeznički prijelaz bez zapreka1.2
Andrijin križ1.3.1
Andrijin križ za više kolosijeka1.3.2
Radovi na cesti1.25
Ostale opasnosti1.33
Pješački prijelaz1.22
Pješaci1.22
Djeca1.23
Biciklisti1.24
Domaće životinje1.26
Divlje životinje1.27
Preporučena brzina6.2
Znakovi prednosti
Znakovi zabrane i ograničenja
Zabrana ulaska3.1
Zabrana prometa za sva vozila3.2
Zabrana prometa za motorna vozila3.3
Zabrana prometa za motocikle3.5
Zabrana vožnje biciklom3.9
Zabrana prometa za teretna vozila3.4
Zabrana prometa za autobuse3.34
Zabrana prometa za traktore3.6
Zabrana prometa za zaprežna vozila3.8
Zabrana prometa za pješake3.10
Zabrana prometa za vozila koja prevoze opasne tvari3.32
Zabrana prometa za vozila koja prevoze eksplozivne ili lako zapaljive tvari3.33
Najveća dopuštena visina3.13
Najveća dopuštena širina3.14
Najveća dopuštena duljina3.15
Najveća dopuštena masa3.11
Najveća dopuštena masa po osovini3.12
Najmanji razmak između vozila3.16
Zabrana skretanja ulijevo3.18.2
Zabrana skretanja udesno3.18.1
Zabrana polukružnog okretanja3.19
Zabrana pretjecanja3.20
Zabrana pretjecanja za teretna vozila3.22
Ograničenje brzine3.24
Zona ograničenja brzine5.31
Zabrana uporabe zvučnog signala3.26
Zabrana parkiranja3.28
Zabrana zaustavljanja3.27
Zona ograničenog parkiranja5.27
Kraj ograničenja brzine3.25
Kraj zone ograničenja brzine5.32
Kraj zabrane pretjecanja3.21
Kraj zabrane pretjecanja za teretna vozila3.23
Kraj svih ograničenja3.31
Znakovi obveze
Obvezan smjer ravno4.1.1
Obvezno skretanje desno4.1.2
Obvezno skretanje lijevo4.1.3
Obvezan smjer ravno ili desno4.1.4
Obvezan smjer ravno ili lijevo4.1.5
Obvezan smjer lijevo ili desno4.1.6
Obvezno obilaženje s desne strane4.2.1
Obvezno obilaženje s lijeve strane4.2.2
Obilaženje s bilo koje strane4.2.3
Obvezan smjer kretanja u kružnom toku4.3
Najmanja dopuštena brzina4.6
Kraj najmanje dopuštene brzine4.7
Biciklistička staza4.4.1
Kraj biciklističke staze4.4.2
Pješačka staza4.5.1
Zajednička staza za pješake i bicikliste4.5.2
Odvojena staza za pješake i bicikliste4.5.4
Ruta za prijevoz opasnih tvari4.8.1
Znakovi posebnih propisa
Jednosmjerna cesta5.5
Slijepa ulica6.8.1
Pješački prijelaz5.19.1
Uspornik (obavijesni znak)5.20
Stambena zona5.21
Završetak stambene zone5.22
Pješačka zona5.33
Ulica za bicikliste5.39
Traka za autobuse5.14.1
Početak brze ceste5.3
Završetak brze ceste5.4
Početak autoceste5.1
Završetak autoceste5.2
Početak naselja5.23.1
Završetak naselja5.24.1
Parkiralište6.4
Nadzor prometa kamerama8.23
Dopušteno polukružno okretanje6.3.1
Znakovi obavijesti i usluga
Znakovi smjera i položaja
Dopunske ploče
Znakovi s tekstom u Sjedinjenim Američkim Državama i Kanadi
Ostale zemlje
- Argentina
- Australija
- Austrija
- Bangladeš
- Belgija
- Brazil
- Bugarska
- Češka
- Čile
- Danska
- Egipat
- Estonija
- Filipini
- Finska
- Francuska
- Grčka
- Hrvatska
- Indija
- Indonezija
- Iran
- Irska
- Italija
- Izrael
- Japan
- Južna Koreja
- Južnoafrička Republika
- Kanada
- Kina
- Kolumbija
- Latvija
- Litva
- Mađarska
- Malezija
- Meksiko
- Nizozemska
- Norveška
- Novi Zeland
- Njemačka
- Poljska
- Portugal
- Rumunjska
- Saudijska Arabija
- Sjedinjene Američke Države
- Slovačka
- Slovenija
- Srbija
- Španjolska
- Švedska
- Švicarska
- Tajland
- Tajvan
- Turska
- Ujedinjeni Arapski Emirati
- Ujedinjeno Kraljevstvo
- Ukrajina
- Vijetnam
Zasluge za slike
Slike znakova preuzete su s Wikimedije Commons i upotrijebljene u skladu s njihovim licencama.
- Rusija 1.11.1: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.12.1: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.34.1: Papa November, Public domain
- Rusija 1.6: Юкатан, Public domain
- Rusija 2.3.1: Юкатан, Public domain
- Rusija 2.3.2: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 2.3.6: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 1.7: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.8: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.21: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.32: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 1.13: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.14: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.20.2: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.15.5: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 1.16: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.17: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.15: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.18: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.19: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 1.28: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.29: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.10: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.9: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.31: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 1.30: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 1.5: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 1.1: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.2: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.3.1: Meddoc13, Public domain
- Rusija 1.3.2: Meddoc13, Public domain
- Rusija 1.25: Nikolaev ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 1.33: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.22: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.23: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 1.24: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 1.26: Юкатан, Public domain
- Rusija 1.27: Юкатан, Public domain
- Rusija 6.2: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 2.5: Nikolaev_ec06ffa5, font by Alexander Sapozhnikov, CC BY-SA 3.0
- Rusija 2.4: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 2.1: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 2.2: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 2.6: User:Flrn, Public domain
- Rusija 2.7: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 3.1: User:Flrn, Public domain
- Rusija 3.2: Flrn, Public domain
- Rusija 3.3: User:Flrn, Public domain
- Rusija 3.5: User:Flrn, Public domain
- Rusija 3.9: User:Flrn, Public domain
- Rusija 3.4: User:Flrn, Public domain
- Rusija 3.34: มองโกเลีย๔๔, Public domain
- Rusija 3.6: User:Flrn, Public domain
- Rusija 3.8: User:Flrn, Public domain
- Rusija 3.10: User:Flrn, Public domain
- Rusija 3.32: 3.32.png: User:Юкатан derivative work: Beao, CC BY-SA 3.0
- Rusija 3.33: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 3.13: Flrn, Public domain
- Rusija 3.14: User:Flrn, Public domain
- Rusija 3.15: User:Flrn, Public domain
- Rusija 3.11: User:Flrn, Public domain
- Rusija 3.12: User:Flrn, Public domain
- Rusija 3.16: User:Flrn, Public domain
- Rusija 3.18.2: Nikolaev ec06ffa5, Public domain
- Rusija 3.18.1: Nikolaev ec06ffa5, Public domain
- Rusija 3.19: Nikolaev ec06ffa5, Public domain
- Rusija 3.20: 3.20.png: User:Юкатан derivative work: Rudloff (talk), CC BY-SA 3.0
- Rusija 3.22: Nikolaev_ec06ffa5, Public domain
- Rusija 3.24: User:Flrn, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.31: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 3.26: User:Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 3.28: 3.28.png: User:Юкатан derivative work: Beao, CC BY-SA 3.0
- Rusija 3.27: 3.27.png: User:Юкатан derivative work: Beao, Public domain
- Rusija 5.27: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 3.25: Nikolaev_ec06ffa5, font by Alexander Sapozhnikov, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.32: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 3.21: 3.21.png: User:Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 3.23: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 3.31: Original: Юкатан Vector: Rudloff, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.1.1: Юкатан, Public domain
- Rusija 4.1.2: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.1.3: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.1.4: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.1.5: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.1.6: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.2.1: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.2.2: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.2.3: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.3: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.6: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.7: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.4.1: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.4.2: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.5.1: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.5.2: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.5.4: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 4.8.1: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.5: Life of Riley, Public domain
- Rusija 6.8.1: Nikolaev ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.19.1: Nikolaev ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.20: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.21: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.22: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.33: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.39: Government of the Russian Federation, Public domain
- Rusija 5.14.1: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.3: Unknown authorUnknown author, Public domain
- Rusija 5.4: Unknown authorUnknown author, Public domain
- Rusija 5.1: Gauravjuvekar, CC0
- Rusija 5.2: Unknown authorUnknown author, Public domain
- Rusija 5.23.1: Nikolaev_ec06ffa5, font by Alexander Sapozhnikov, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.24.1: Nikolaev_ec06ffa5, font by Alexander Sapozhnikov, CC BY-SA 3.0
- Rusija 6.4: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 8.23: Nikolaev ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 6.3.1: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 7.2: Gigillo83, Public domain
- Rusija 7.1: Юкатан, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.16: Nikolaev ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.18: Nikolaev_ec06ffa5, font by Alexander Sapozhnikov, CC BY-SA 3.0
- Rusija 6.5: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 5.15.3: Nikolaev_ec06ffa5, font by Alexander Sapozhnikov, CC BY-SA 3.0
- Rusija 6.1: JPG version: ГОСТ Р 52290- 2004 SVG version: Miko101, Public domain
- Rusija 5.25: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 6.17: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 8.1.1: User:Flrn, Public domain
- Rusija 8.5.1: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 8.4.1: Nikolaev ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 8.13: Nikolaev_ec06ffa5, CC BY-SA 3.0
- Rusija 3.17.2: Nikolaev_ec06ffa5, Public domain