Rolls-Royce Ghost

Rolls-Royce Ghost
Fotografija: DestinationFearFan / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Službeni podaci navode 30 verzija modela Rolls-Royce Ghost (2010–2027), na tržištima: Europska unija, Ujedinjeno Kraljevstvo, Francuska, Sjedinjene Američke Države i Kanada. Svako tržište objavljuje vlastite podatke, izmjerene prema vlastitom postupku ispitivanja.

Ukratko

Godine u podacima
2010–2027
Tržišta
Europska unija, Ujedinjeno Kraljevstvo, Francuska, Sjedinjene Američke Države i Kanada
Motori
6,6 L do 6,7 L
Snaga
420 kW (571 KS) do 600 kW (816 KS)
Goriva
Benzin
Najmanja potrošnja (Ujedinjeno Kraljevstvo)
13,6 L/100 km (NEDC)
Najmanja potrošnja (Francuska)
14,0 L/100 km (NEDC)
Najmanja potrošnja (Europska unija)
14,9 L/100 km (WLTP)
Novoregistrirana vozila u EU
4.627

Što je Rolls-Royce Ghost?

Ghost je luksuzna limuzina s 4 vrata koja se u ponudi Rolls-Roycea nalazi ispod modela Phantom. Prostrana kabina i suzdržaniji dizajn daju formalnom karakteru marke nenametljiviji izraz, dok su udobnost i vrhunska izrada prikladni i za vožnju s profesionalnim vozačem i za samostalnu vožnju.

Ghost prve generacije (RR4) proizvodio se od 2010. do 2020., a druga generacija (RR11) počela se proizvoditi 2021. Noviji model donio je čišći dizajn i aluminijsku prostornu strukturu, uz upravljanje na svim kotačima i sustav ovjesa osmišljen za uglađeniju vožnju. Obje generacije odlikuju se prostranom, tihom limuzinskom kabinom i velikim naglaskom na udobnost.

Motori i snaga

Izvedbe modela Ghost na navedenim tržištima imaju benzinske motore obujma od 6.6 do 6.7 litara. Navedena snaga počinje od 420 kW (571 PS) u EU-u, a prema podacima za Ujedinjeno Kraljevstvo doseže 600 kW (816 PS); francuski podaci dosežu 442 kW (601 PS). Ghost druge generacije ima 6.75-litreni V12 s dvostrukim turbopunjačem.

Kolika je potrošnja Rolls-Roycea Ghost?

Najniža navedena potrošnja iznosi 13,6 L/100 km prema britanskim podacima NEDC. Podatak za EU iznosi 15,5 L/100 km prema WLTP-u, dok Francuska navodi 14 L/100 km prema NEDC-u. Američki podatak EPA-e iznosi 15,7 L/100 km, odnosno 15 MPG u kombiniranoj vožnji, a kanadski podatak prema NRCanovu 5-ciklusnom testu iznosi 15,2 L/100 km. Ispitni se postupci razlikuju: u Europi se primjenjuje WLTP ili NEDC, u SAD-u EPA testiranje, a u Kanadi 5-ciklusni postupak, pa rezultati nisu izravno usporedivi.

Gdje se prodavao Ghost?

Službeni podaci obuhvaćaju Europsku uniju, Ujedinjeno Kraljevstvo, Francusku, Sjedinjene Američke Države i Kanadu. Podaci o registracijama u EU-u obuhvaćaju razdoblje od 2010. do 2025. Navedeni britanski podaci obuhvaćaju razdoblje od 2010. do 2026., američki od 2010. do 2027., a kanadski od 2010. do 2026. Rolls-Royce je britanska marka, a Ghost je u njezinu modernu ponudu iz Goodwooda donio suzdržanije oblikovanu limuzinu.

Pitanja i odgovori

Koliko generacija modela Rolls-Royce Ghost postoji?

Dvije: Ghost prve generacije RR4 proizvodio se od 2010. do 2020., a druga generacija RR11 počela se proizvoditi 2021.

Koji motor ima Ghost?

Navedene izvedbe imaju benzinske motore obujma od 6.6 do 6.7 litara. Ghost druge generacije ima 6.75-litreni V12 s dvostrukim turbopunjačem.

Kolika je službena potrošnja goriva modela Ghost?

Najniži navedeni rezultat iznosi 13,6 L/100 km prema britanskim podacima NEDC. Podaci za druga tržišta temelje se na drukčijim postupcima, uključujući WLTP, EPA i kanadski 5-ciklusni test.

Prodaje li se Ghost u SAD-u i Kanadi?

Da. Ghost je naveden u službenim podacima američke EPA-e i kanadskog NRCan-a.

Ghost First generation (2010–2020)

Rolls-Royce Ghost First generation
Fotografija: Jakub "Flyz1" Maciejewski / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Kodovi modela: RR4 · Reference: en.wikipedia.org, press.rolls-roycemotorcars.com

Ukratko: Duljina 5.400–5.460 mm · Masa praznog vozila 2.335–2.395 kg · Najveća brzina 250 km/h · Prolaznost na prvom tehničkom pregledu u starosti od 9–12 godina: 96,0 % (Prosjek za UK 77,9 %) Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Prikažite sve 20 verzije

Ghost Second generation (od 2021)

Rolls-Royce Ghost Second generation
Fotografija: DestinationFearFan / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Kodovi modela: RR11 · Reference: en.wikipedia.org, press.rolls-roycemotorcars.com

Ukratko: Duljina 5.550–5.720 mm · Masa praznog vozila 2.465–2.505 kg · Najveća brzina 250 km/h Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Europska unija 4 verzije

Novi automobili registrirani u EU (plus Norveška i Island), prema podacima Europske agencije za okoliš. Podaci prema NEDC postupku do 2020. i prema WLTP-u od 2021.; verzije su grupirane prema motoru i snazi, s pripadajućim brojem registracija.

Godine i verzijaMotorSnagaGorivoPotrošnja (kombinirana)CO₂Registracije u EU
2021–20256,7 L420 kW (571 KS)Benzin14,9–15,6 L/100 km WLTP352–356 g/km334
2022–20256,7 L441 kW (600 KS)Benzin15,3–15,8 L/100 km WLTP351–359 g/km131
20256,7 L400 kW (544 KS)Benzin15,6 L/100 km WLTP354 g/km16
2023–20246,6 L420 kW (571 KS)Benzin––30

Ujedinjeno Kraljevstvo 4 verzije

Novi automobili u prodaji u UK, prema Agenciji za certificiranje vozila. NEDC podaci do 2018. i WLTP podaci nakon; godine označavaju izdanja u kojima se verzija pojavila.

Godine i verzijaMotorSnagaGorivoMjenjačPotrošnja (kombinirana)CO₂
2025–2026Ghost · Ghost Extended Wheelbase6,7 L420 kW (571 KS)Benzin8-stupanjski automatski17,9–18,6 L/100 km WLTP347–359 g/km
2022–2026Ghost Black Badge Edition6,7 L441 kW (600 KS)Benzin8-stupanjski automatski15,8–17,9 L/100 km WLTP359 g/km
2024Ghost · Ghost Extended Wheelbase6,7 L571 kW (776 KS)Benzin8-stupanjski automatski17,9–18,6 L/100 km WLTP347–359 g/km
2024Ghost Black Badge Edition6,7 L600 kW (816 KS)Benzin8-stupanjski automatski17,9 L/100 km WLTP359 g/km

Sjedinjene Američke Države 1 verzija

Modelne godine prodane u SAD-u, prema EPA-i i Ministarstvu energetike (fueleconomy.gov). MPG prema EPA testu; litre na 100 km = 235,215 ÷ MPG.

Godine i verzijaMotorGorivoMjenjačPogonPotrošnja (kombinirana)CO₂
2021–2027SIDI6,7 LBenzin8-stupanjski automatskiPogon na sve kotače13–14 MPG (16,8–18,1 L/100 km) EPA378–408 g/km

Kanada 1 verzija

Modelne godine prodane u Kanadi, prema ocjenama potrošnje goriva Natural Resources Canada (test u 5 ciklusa).

Godine i verzijaMotorGorivoMjenjačPotrošnja (kombinirana)CO₂
2021–2026Full-size6,7 LBenzin8-stupanjski automatski16,4–16,7 L/100 km 5-cycle379–388 g/km

Opozivi za Rolls-Royce Ghost

17 službenih sigurnosnih opozivnih kampanja za Rolls-Royce Ghost iz NHTSA-e (Sjedinjene Američke Države), DVSA-e (Ujedinjena Kraljevina) i EU-ova sustava Safety Gate, poredanih od najnovije. Popravci u sklopu opozivnih kampanja obično su besplatni kod ovlaštenih servisera proizvođača.

  • Staklo instrumenata može puknuti2019–2022
  • Staklo kombiniranog instrumenta može puknuti u sudaru2021–2023
  • Funkcija hitnog poziva možda neće biti dostupna2022
  • Priključak dovodnog voda spremnika goriva može biti nepravilno postavljen2021
  • Retraktor suvozačevog sigurnosnog pojasa može se prerano deaktivirati2021

Pogledajte sve 17 kampanja opoziva

Slični modeli drugih marki

Službeni podaci izmjereni su prema standardnim postupcima ispitivanja i razlikuju se među tržištima. Vaša potrošnja ovisi o tome kako, gdje i u kakvim uvjetima vozite.