BYD Dolphin Surf

BYD Dolphin Surf
Fotografija: Pamsimhaho / Wikimedia Commons · CC0

Službeni podaci navode 5 verzija modela BYD Dolphin Surf (2025), na tržištima: Europska unija. Svako tržište objavljuje vlastite podatke, izmjerene prema vlastitom postupku ispitivanja.

Ukratko

Godine u podacima
2025
Tržišta
Europska unija
Snaga
35 kW (48 KS) do 150 kW (204 KS)
Goriva
Električno
Novoregistrirana vozila u EU
17.609

Što je BYD Dolphin Surf?

BYD Dolphin Surf mali je potpuno električni hatchback namijenjen gradskoj vožnji. Prva generacija, oznake EA1, stigla je u Europu 2025. BYD ga opisuje kao kompaktni gradski automobil s visokim krovom i praktičnom kabinom.

BYD je počeo u industriji baterija prije nego što je prešao na proizvodnju automobila. Dolphin Surf koristi platformu e-Platform 3.0 i bateriju Blade Battery, oslanjajući se na iskustvo proizvođača s električnim vozilima.

Motori i snaga

Sve izvedbe modela Dolphin Surf obuhvaćene europskim podacima su električne. U rasponu od 5 izvedbi snaga se kreće od 35 kW (48 PS) do 150 kW (204 PS).

Kolika je potrošnja BYD-a Dolphin Surf?

Prema podacima o registracijama u Europskom gospodarskom prostoru, Dolphin Surf zabilježio je 17.609 registracija u 2025. Prednjačila je izvedba snage 65 kW (88 PS) s 11.695 registracija, a slijedile su izvedba snage 115 kW (156 PS) s 4.908 i izvedba snage 150 kW (204 PS) s 435 registracija.

Dolphin Surf tijekom vožnje nema emisije CO₂ iz ispušne cijevi. Službeni podaci o potrošnji energije ovise o testnom postupku na pojedinom tržištu: u Europi se primjenjuje WLTP ili NEDC, u SAD-u testiranje prema postupcima EPA-e, a u Kanadi test sa 5 ciklusa.

Gdje se prodavao BYD Dolphin Surf?

Europski podaci o registracijama modela Dolphin Surf obuhvaćaju Europski gospodarski prostor u 2025. BYD je europskim kupcima predstavio hatchback kao električni automobil namijenjen gradskoj vožnji.

Pitanja i odgovori

Je li BYD Dolphin Surf električni automobil?

Da. Svih 5 izvedbi obuhvaćenih europskim podacima su električne, a snaga se kreće od 35 kW (48 PS) do 150 kW (204 PS).

Kada je BYD Dolphin Surf stigao u Europu?

Prva generacija, oznake EA1, stigla je u Europu 2025.

Koja je izvedba modela Dolphin Surf imala najviše registracija u EU-u 2025.?

Električna izvedba snage 65 kW (88 PS), s 11.695 registracija.

Dolphin Surf first generation (od 2025)

BYD Dolphin Surf first generation
Fotografija: Pamsimhaho / Wikimedia Commons · CC0

Kodovi modela: EA1 · Prodaje se u: Europska unija · Reference: media.byd.com, en.wikipedia.org

Ukratko: Duljina 3.990 mm · Masa praznog vozila 1.345–1.365 kg · Najveća brzina 150 km/h Specifikacije, pouzdanost i sve verzije →

Europska unija 5 verzija

Novi automobili registrirani u EU (plus Norveška i Island), prema podacima Europske agencije za okoliš. Podaci prema NEDC postupku do 2020. i prema WLTP-u od 2021.; verzije su grupirane prema motoru i snazi, s pripadajućim brojem registracija.

Godine i verzijaMotorSnagaGorivoPotrošnja (kombinirana)CO₂Električni dometRegistracije u EU
2025Električni motor65 kW (88 KS)Električno15,7 kWh/100 km WLTP0 g/km307 km11.695
2025Električni motor115 kW (156 KS)Električno16,5 kWh/100 km WLTP0 g/km305 km4.908
2025Električni motor150 kW (204 KS)Električno15,9 kWh/100 km WLTP0 g/km427 km435
2025Električni motor60 kW (82 KS)Električno16,0 kWh/100 km WLTP0 g/km313 km317
2025Električni motor35 kW (48 KS)Električno15,6 kWh/100 km WLTP0 g/km303 km254

Slični modeli drugih marki

Službeni podaci izmjereni su prema standardnim postupcima ispitivanja i razlikuju se među tržištima. Vaša potrošnja ovisi o tome kako, gdje i u kakvim uvjetima vozite.