Pagani Huayra

Pagani Huayra
Fotografie: Daytonaman955 / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0

Oficiální data uvádějí 4 verzí modelu Pagani Huayra (2014–2023) na trzích Spojených státech amerických. Každý trh zveřejňuje vlastní údaje, naměřené podle vlastního zkušebního postupu.

Rychlý přehled

Roky v datech
2014–2023
Trhy
Spojené státy americké
Motory
6,0 l
Paliva
Benzin
Nejnižší spotřeba (Spojené státy americké)
18,1 l/100 km (EPA)

Co je to Pagani Huayra?

Huayra je dvoumístný italský supersport a nástupce modelu Zonda od značky Pagani. Uprostřed uložený motor V12 se nachází za kabinou tvarovanou s ohledem na zážitek z jízdy. Huayra také odráží zájem společnosti Pagani o spojení designu a techniky, a to díky konstrukci z kompozitu uhlíkových vláken a titanu a pohyblivým aerodynamickým klapkám, které pomáhají řídit proudění vzduchu.

Původní Huayra se vyráběla v letech 2011 až 2018. Model Huayra BC následoval v letech 2016 až 2019, zatímco otevřená Huayra Roadster se vyráběla v letech 2017 až 2020. Jejich roky výroby se překrývají, protože tyto verze byly vyvíjeny souběžně. Roadster BC, představený později, přinesl do řady otevřených modelů pojetí více zaměřené na okruhy.

Motory a výkon

Rodina modelů Huayra je postavena kolem 6,0litrového přeplňovaného benzinového motoru V12 se dvěma turbodmychadly, který pro Pagani vyvinula divize Mercedes-AMG. Výkon se mezi jednotlivými verzemi liší. O výkon motoru se starají dvě turbodmychadla, zatímco kompozitní konstrukce pomáhá udržet nízkou hmotnost vozu.

Huayra navazuje na zájem zakladatele Horacia Paganiho o pokročilé materiály a setkání umění s vědou. Její pečlivě propracovaná kabina, tvarovaná karoserie a aktivní aerodynamika představují posun oproti pevnějšímu aerodynamickému designu modelu Zonda.

Jak úsporná je Pagani Huayra?

Ve Spojených státech pokrývají hodnoty agentury EPA pro model Huayra roky 2014–2023. Nejlepší kombinovaná spotřeba činí 13 MPG neboli 18,1 L/100 km. Jedná se o výsledky testů americké EPA; evropské metodiky WLTP a NEDC se liší, takže hodnoty z různých trhů nejsou přímo porovnatelné.

Americké verze využívají benzin a 6,0litrový motor. Hodnocení EPA odráží vysoce výkonný charakter modelu Huayra.

Kde se Pagani Huayra prodávala?

Ve Spojených státech pokrývají hodnoty EPA čtyři verze modelu Huayra v období od roku 2014 do roku 2023. Pagani je italský výrobce a model Huayra byl navržen pro zákazníky po celém světě.

Otázky a odpovědi

Jaký motor používá Pagani Huayra?

Rodina modelů Huayra využívá 6,0litrový benzinový motor V12 se dvěma turbodmychadly, který pro Pagani vyvinula divize Mercedes-AMG. Uvedené americké verze používají 6,0litrový benzinový motor.

Jaká je spotřeba paliva modelu Huayra podle EPA?

Nejlepší kombinovaná hodnota dle EPA činí 13 MPG neboli 18,1 L/100 km.

Kdy se Huayra prodávala?

Původní generace modelu Huayra se vyráběla v letech 2011 až 2018. Následovaly modely Huayra BC, Huayra Roadster a Huayra Roadster BC, přičemž roky výroby se překrývají.

Huayra Huayra (2011–2018)

Pagani Huayra Huayra
Fotografie: Mr.choppers / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0

Kódy modelu: C9 · Reference: en.wikipedia.org, cars.com

Stručný přehled: Délka 4 610 mm · Pohotovostní hmotnost 1 350 kg · Maximální rychlost 350–370 km/h Technické údaje, spolehlivost a všechny verze →

Zobrazit verzi 1

Huayra Huayra BC (2016–2019)

Pagani Huayra Huayra BC
Fotografie: Charles from Port Chester, New York / Wikimedia Commons · CC BY 2.0

Kódy modelu: C9N · Reference: pagani.com, en.wikipedia.org

Stručný přehled: Délka 4 610 mm · Pohotovostní hmotnost 1 350 kg · Maximální rychlost 350–370 km/h Technické údaje, spolehlivost a všechny verze →

Zobrazit verzi 1

Huayra Huayra Roadster (2017–2020)

Pagani Huayra Huayra Roadster
Fotografie: Daytonaman955 / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0

Kódy modelu: C9R · Reference: pagani.com, en.wikipedia.org

Stručný přehled: Délka 4 610 mm · Pohotovostní hmotnost 1 350 kg · Maximální rychlost 350–370 km/h Technické údaje, spolehlivost a všechny verze →

Spojené státy americké 1 verze

Modelové roky prodávané v USA podle agentury EPA a Ministerstva energetiky (fueleconomy.gov). MPG v testu EPA; litry na 100 km = 235,215 ÷ MPG.

Roky a verzeMotorPalivoPřevodovkaPohonSpotřeba (kombinovaná)CO₂
20186,0 lBenzin7stupňová robotizovaná manuální převodovkaPohon zadních kol13 MPG (18,1 l/100 km) EPA417 g/km

Verze mimo tyto generace

Spojené státy americké 1 verze

Modelové roky prodávané v USA podle agentury EPA a Ministerstva energetiky (fueleconomy.gov). MPG v testu EPA; litry na 100 km = 235,215 ÷ MPG.

Roky a verzeMotorPalivoPřevodovkaPohonSpotřeba (kombinovaná)CO₂
20236,0 lBenzin7stupňová robotizovaná manuální převodovkaPohon zadních kol12 MPG (19,6 l/100 km) EPA462 g/km

Svolávací akce pro Pagani Huayra

2 oficiální svolávací akce pro Pagani Huayra od NHTSA (Spojené státy), DVSA (Spojené království) a EU Safety Gate, seřazené od nejnovější. Opravy v rámci svolávacích akcí jsou u autorizovaných prodejců výrobce obvykle zdarma.

  • Software baterie může způsobit zhasnutí motoru2017
  • Airbag řidiče se nemusí správně aktivovat2014–2016

Zobrazit 2 svolávací akce

Podobné modely jiných značek

Oficiální hodnoty jsou měřeny pomocí standardních zkušebních postupů a mezi trhy se liší. Vaše spotřeba závisí na tom, jak, kde a za jakých podmínek jezdíte.