Mazda CX-50

Mazda CX-50
Fotografie: Elise240SX / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Oficiální data uvádějí 4 verzí modelu Mazda CX-50 (2023–2026) na trzích Spojených státech amerických a Kanadě. Každý trh zveřejňuje vlastní údaje, naměřené podle vlastního zkušebního postupu.

Rychlý přehled

Roky v datech
2023–2026
Trhy
Spojené státy americké, Kanada
Motory
2,5 l
Paliva
Benzin, Hybrid
Nejnižší spotřeba (Spojené státy americké)
6,2 l/100 km (EPA)
Nejnižší spotřeba (Kanada)
6,2 l/100 km (5-cycle)

Co je Mazda CX-50?

Mazda CX-50 je crossover SUV vyvinutý pro Severní Ameriku. Jeho design a výbava jsou uzpůsobeny každodennímu ježdění i výletům do přírody. Rozšířil nabídku SUV značky v tomto regionu a jeho výroba byla zahájena v závodě Mazda Toyota Manufacturing v Alabamě.

První generace s kódovým označením VA byla uvedena v roce 2023. Model se prodává ve Spojených státech a v Kanadě.

Motory a výkon

Model CX-50 disponuje 2,5litrovým motorem. Americké verze zahrnují zážehové a hybridní varianty, zatímco kanadská nabídka obsahuje zážehové verze.

Jak úsporná je Mazda CX-50?

Nejnižší oficiální hodnota činí 6,2 l/100 km jak v hodnocení americké EPA, tak v kanadských 5cyklových testech. Kombinovaná hodnota dle EPA dosahuje až 38 MPG. Tyto výsledky využívají odlišné zkušební postupy: EPA ve Spojených státech a metodu 5 cyklů v Kanadě. Evropské údaje využívají testy WLTP nebo v případě starších vozů NEDC, takže výsledky napříč trhy nejsou přímo srovnatelné.

Kde se Mazda CX-50 prodává?

Model CX-50 se prodává ve Spojených státech a v Kanadě. Oficiální údaje pokrývají období 2023–2026, přičemž je evidováno pět amerických a sedm kanadských verzí.

Otázky a odpovědi

O jaký typ vozidla se jedná u modelu CX-50?

Je to crossover SUV vyvinutý pro Severní Ameriku s designem a výbavou uzpůsobenou pro pobyt v přírodě.

Jaký motor má Mazda CX-50?

Disponuje 2,5litrovým motorem. Americké verze zahrnují zážehové a hybridní varianty; kanadské verze jsou zážehové.

Jaká je nejnižší oficiální spotřeba paliva modelu CX-50?

Činí 6,2 l/100 km v údajích dle americké EPA i v kanadském 5cyklovém testu. Kombinovaná hodnota dle EPA dosahuje rovněž 38 MPG.

Kde se model CX-50 prodává?

Prodává se ve Spojených státech a v Kanadě. Oficiální údaje pokrývají léta 2023–2026.

CX-50 first generation (od roku 2023)

Mazda CX-50 first generation
Fotografie: Elise240SX / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Kódy modelu: VA · Prodáváno v: Spojené státy americké a Kanada · Reference: news.mazdausa.com, en.wikipedia.org

Stručný přehled: Délka 4 719–4 785 mm · Pohotovostní hmotnost 1 681–1 772 kg Technické údaje, spolehlivost a všechny verze →

Spojené státy americké 2 verzí

Modelové roky prodávané v USA podle agentury EPA a Ministerstva energetiky (fueleconomy.gov). MPG v testu EPA; litry na 100 km = 235,215 ÷ MPG.

Roky a verzeMotorPalivoPřevodovkaPohonSpotřeba (kombinovaná)CO₂
2023–2026SIDI2,5 lBenzin6stupňová automatická převodovkaPohon čtyř kol25–28 MPG (8,4–9,4 l/100 km) EPA200–221 g/km
2025–2026SIDI & PFI; Hybrid2,5 lHybridS plynule měnitelným převodem (CVT)Pohon čtyř kol38 MPG (6,2 l/100 km) EPA145 g/km

Kanada 2 verzí

Modelové roky prodávané v Kanadě podle hodnocení spotřeby paliva Natural Resources Canada (pěticyklový test).

Roky a verzeMotorPalivoPřevodovkaSpotřeba (kombinovaná)CO₂
2025–2026Sport utility vehicle: Small2,5 lBenzinS plynule měnitelným převodem (CVT)6,2 l/100 km 5-cycle145 g/km
2023–2026Sport utility vehicle: Small2,5 lBenzin6stupňová automatická převodovka8,9–9,4 l/100 km 5-cycle209–221 g/km

Svolávací akce pro Mazda CX-50

7 oficiálních svolávacích akcí pro Mazda CX-50 od NHTSA (Spojené státy), DVSA (Spojené království) a EU Safety Gate, seřazených od nejnovější. Opravy v rámci svolávacích akcí jsou u autorizovaných prodejců výrobce obvykle zdarma.

  • Šrouby předního zavěšení se mohou uvolnit2025
  • Volič převodovky se může přesunout z neutrálu do jízdy bez brzdění2025
  • Airbag se nemusí nafouknout správně2025
  • Šrouby tažného zařízení se mohou uvolnit2024–2025
  • Přední snímací kamera může vyřadit bezpečnostní systémy2025

Zobrazit všech 7 svolávacích akcí

Podobné modely jiných značek

Oficiální hodnoty jsou měřeny pomocí standardních zkušebních postupů a mezi trhy se liší. Vaše spotřeba závisí na tom, jak, kde a za jakých podmínek jezdíte.