Voyah Courage

Voyah Courage
Снимка: Alexander Migl / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Официалните данни посочват 2 версии на Voyah Courage (2025) в Европейския съюз. Всеки пазар публикува свои стойности, измерени по собствена процедура за изпитване.

Накратко

Години в данните
2025
Пазари
Европейски съюз
Мощност
160 kW (218 PS)
Видове гориво
Електричество
Нови регистрации в ЕС
404

Какво представлява Voyah Courage?

Voyah Courage е електрически SUV от Voyah – марката за електрически превозни средства на Dongfeng. Той добавя компактен SUV към гамата, която включва още по-големия SUV Free и MPV модела Dream. Voyah навлиза в Европа чрез Норвегия през 2022 г.

Първото поколение на Courage присъства в регистрациите в ЕС от 2025 г. нататък. Voyah го представя като глобален модел с дизайн и купе, насочени към ежедневната семейна употреба.

Двигатели и мощност

Версиите на Courage в регистрациите за ЕС са електрически. Данните сочат две нива на мощност: 160 kW (218 к.с.) и 215 kW (292 к.с.). Версията с мощност 160 kW формира по-голямата част от регистрациите през 2025 г.

Колко икономичен е Voyah Courage?

Официалните данни за регистрация в ЕС показват 404 регистрации за Voyah Courage през 2025 г., разпределени в две електрически версии. Европейските тестови процедури се различават от американските EPA и канадските 5-цикълни процедури, така че показателите от тези пазари не са пряко съпоставими.

Къде се продава Voyah Courage?

Courage присъства в данните за регистрация в ЕС за 2025 г. От общо 404 регистрации, 380 са за версията с мощност 160 kW (218 к.с.) и 24 за версията с мощност 215 kW (292 к.с.).

Въпроси и отговори

Напълно електрически автомобил ли е Voyah Courage?

Да. И двете версии, посочени в регистрациите за ЕС, са електрически.

Колко мощен е Voyah Courage?

Версиите за ЕС са с мощност 160 kW (218 к.с.) и 215 kW (292 к.с.).

Кога се появява първото поколение на Voyah Courage в данните за ЕС?

То присъства в данните за регистрация в ЕС за 2025 г. и е вписано от 2025 г. нататък.

Коя версия на Courage има най-много регистрации в ЕС през 2025 г.?

Версията с мощност 160 kW (218 к.с.) с 380 регистрации.

Courage first generation (от 2025 г.)

Voyah Courage first generation
Снимка: Alexander Migl / Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Продава се в: Европейски съюз · Източници: voyah.nl, carnewschina.com

Накратко: Дължина 4730 mm · Собствена маса 2074–2202 kg · Максимална скорост 200 km/h Спецификации, надеждност и всички версии →

Европейски съюз 2 версии

Нови автомобили, регистрирани в ЕС (както и в Норвегия и Исландия), според данни на Европейската агенция по околна среда. Стойности по процедурата NEDC до 2020 г. и по WLTP от 2021 г.; версиите са групирани по двигател и мощност, заедно с броя регистрации.

Години и версияДвигателМощностГоривоРазход (комбиниран)CO₂Електрически пробегРегистрации в ЕС
2025Електрически двигател160 kW (218 PS)Електричество19,5 kWh/100 km WLTP0 g/km446 km380
2025Електрически двигател215 kW (292 PS)Електричество18,8 kWh/100 km WLTP0 g/km471 km24

Подобни модели от други марки

Официалните стойности са измерени по стандартни процедури за изпитване и се различават между пазарите. Разходът ви зависи от това как, къде и при какви условия шофирате.