Scion xD

Scion xD
Снимка: Mr.choppers / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0

Официалните данни посочват 5 версии на Scion xD (2008–2014) в Съединените щати и Канада. Всеки пазар публикува свои стойности, измерени по собствена процедура за изпитване.

Накратко

Години в данните
2008–2014
Пазари
Съединени щати и Канада
Двигатели
1,8 L
Видове гориво
Бензин
Най-нисък разход (Канада)
7,9 L/100 km (5-цикъла)
Най-нисък разход (Съединени щати)
8,1 L/100 km (EPA)

Какво е Scion xD?

Scion xD е малък петвратен хечбек за всекидневно шофиране. Той замени xA в северноамериканската гама на Scion като градски субкомпактен автомобил. Високата му каросерия и практичното оформление на хечбек го правят удобен автомобил с компактни размери.

Toyota създаде Scion като отделна марка, за да разработва отличителни автомобили и да намира нови начини да привлича по-млади клиенти. xD беше един от малките автомобили в гамата.

Поколения и двигатели

Първото поколение на xD се произвежда от 2008 до 2014 г. Моделът има ръбеста предна част и висока петвратна каросерия. Toyota го определя като градски субкомпактен хечбек.

Северноамериканският xD използва 1.8-литров бензинов двигател.

Колко икономичен е Scion xD?

В Съединените щати EPA оценява комбинирания разход на xD на до 29 MPG, като посоченият разход достига минимум 8,1 L/100 km. В Канада минималният разход според 5-цикличния тест на NRCan е 7,9 L/100 km. Процедурите на EPA и канадския тест се различават, затова стойностите трябва да се разглеждат в контекста на съответните пазари.

Моделът xD се продава в Съединените щати от 2008 до 2014 г. и в Канада от 2011 до 2014 г. През 2016 г. Toyota обявява, че Scion ще премине обратно към марката Toyota.

Въпроси и отговори

Какъв двигател има Scion xD?

Северноамериканският xD използва 1.8-литров бензинов двигател.

Колко поколения на Scion xD са произведени?

Моделът xD има едно поколение, от 2008 до 2014 г.

Какъв е официалният разход на гориво на Scion xD?

EPA го оценява на до 29 MPG комбинирано, с посочен разход до 8,1 L/100 km в Съединените щати. Канадският 5-цикличен показател на NRCan е до 7,9 L/100 km.

Къде се е продавал Scion xD?

Моделът xD се продава в Съединените щати и Канада.

xD first generation (2008–2014)

Scion xD first generation
Снимка: Mr.choppers / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0

Кодове на модела: XP110, ZSP110 · Продава се в: Съединени щати и Канада · Източници: en.wikipedia.org, cars.com

Накратко: Дължина 3930 mm · Собствена маса 1190–1209 kg Спецификации, надеждност и всички версии →

Съединени щати 3 версии

Моделни години, продавани в САЩ, според данни на EPA и Министерството на енергетиката (fueleconomy.gov). MPG според изпитването на EPA; литри на 100 km = 235.215 ÷ MPG.

Години и версияДвигателГоривоСкоростна кутияЗадвижванеРазход (комбиниран)CO₂
2010–20141,8 LБензинАвтоматична скоростна кутия с 4 предавкиПредно задвижване29 MPG (8,1 L/100 km) EPA190 g/km
2008–20141,8 LБензинРъчна скоростна кутия с 5 предавкиПредно задвижване29 MPG (8,1 L/100 km) EPA187–190 g/km
2008–2009CLKUP1,8 LБензинАвтоматична скоростна кутия с 4 предавкиПредно задвижване28 MPG (8,4 L/100 km) EPA197 g/km

Канада 2 версии

Моделни години, продавани в Канада, според оценките за разхода на гориво на Министерството на природните ресурси на Канада (изпитване с 5 цикъла).

Години и версияДвигателГоривоСкоростна кутияРазход (комбиниран)CO₂
2011–2014Subcompact1,8 LБензинАвтоматична скоростна кутия с 4 предавки8,0 L/100 km 5-цикъла184 g/km
2011–2014Subcompact1,8 LБензинРъчна скоростна кутия с 5 предавки7,9 L/100 km 5-цикъла182 g/km

Отзиви за Scion xD

7 официални кампании за изтегляне от пазара поради риск за безопасността за Scion xD според данни на NHTSA (САЩ), DVSA (Обединеното кралство) и Safety Gate на ЕС, подредени от най-новата към най-старата. Ремонтите по кампаниите обикновено са безплатни при дилърите на производителя.

  • Превключвателят на електрическите стъкла може да прегрее и да се стопи2009–2010
  • Пружината на релсата на седалката може да се счупи2008–2010
  • Етикетът за тегло може да е неточен2011
  • Главният бутон за електрическите стъкла може да прегрее2008–2009
  • Етикетите за товароносимост може да липсват2008–2010

Вижте всички 7 кампании за изтегляне

Подобни модели от други марки

Официалните стойности са измерени по стандартни процедури за изпитване и се различават между пазарите. Разходът ви зависи от това как, къде и при какви условия шофирате.