Honda ZR-V

Honda ZR-V
Снимка: © M 93 / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0 de

Официалните данни посочват 8 версии на Honda ZR-V (2023–2026) в Европейския съюз и Обединеното кралство. Всеки пазар публикува свои стойности, измерени по собствена процедура за изпитване.

Накратко

Години в данните
2023–2026
Пазари
Европейски съюз и Обединено кралство
Двигатели
2,0 L
Мощност
от 105 kW (143 PS) до 135 kW (184 PS)
Видове гориво
Хибрид, Бензин, Plug-in хибрид
Най-нисък разход (Обединено кралство)
5,7 L/100 km (WLTP)
Най-нисък разход (Европейски съюз)
5,8 L/100 km (WLTP)
Plug-in хибрид, претеглен (Европейски съюз)
5,8 L/100 km (WLTP)
Нови регистрации в ЕС
14 398

Какво представлява Honda ZR-V?

Honda ZR-V е компактен SUV от C-сегмента. В европейската гама на Honda моделът е между по-малкия HR-V и по-големия CR-V и предлага междинен по размер вариант с хибридно задвижване. Изправената му форма и практичното купе са подходящи за всекидневните нужди на семейството.

Първото поколение влиза в европейската SUV гама на Honda през 2023 г. То използва платформата и шасито на Civic и въвежда хибридната система e:HEV на Honda в тази част от гамата.

Двигатели и мощност

Данните за ЕС са съсредоточени върху 2.0-литров хибрид с мощност от 105 kW (143 PS) до 135 kW (184 PS). В регистрационните данни за ЕС водещият запис е за хибрид с мощност 105 kW (143 PS). Данните за Великобритания, които започват през 2025 г., посочват 2.0-литров хибрид с мощност 135 kW (184 PS).

Системата e:HEV на Honda съчетава бензинов двигател с електрически мотори. Данните за ЕС включват и категории за бензинови и plug-in хибридни версии.

Колко икономична е Honda ZR-V?

Най-ниският посочен разход в ЕС е 5,8 L/100 km по WLTP. Същата стойност е посочена за plug-in хибрида като официален претеглен резултат, който отчита, че част от пътуванията са на електричество. Във Великобритания най-ниската посочена стойност е 5,7 L/100 km, също по WLTP.

Официалните данни за регистрация в ЕС обхващат периода от 2023 до 2025 г. и отчитат 14 398 регистрации. Данните за Великобритания обхващат периода 2025–2026 г. Когато сравнявате пазарите, имайте предвид, че тестовите процедури се различават: Европа използва WLTP, САЩ използват EPA, а Канада използва 5-циклярен тест.

Къде се е продавала Honda ZR-V?

ZR-V фигурира в официалните данни за Европейския съюз и Великобритания. Honda я представя в Европа като част от своята SUV гама, разположена между HR-V и CR-V. Нейното първо поколение е посочено от 2023 г. нататък.

Въпроси и отговори

Кога Honda ZR-V се появява за първи път в продажба в Европа?

Нейното първо поколение се присъединява към европейската гама през 2023 г.

Какъв двигател използва Honda ZR-V?

Посочените европейски и британски версии са съсредоточени около 2.0-литров хибрид.

Кой е най-ниският посочен разход на гориво на Honda ZR-V?

Най-ниската стойност за ЕС е 5,8 л/100 км по WLTP; британската стойност е 5,7 л/100 км по WLTP.

Каква е мощността на Honda ZR-V?

Гамата за ЕС е посочена с мощност от 105 kW (143 к.с.) до 135 kW (184 к.с.); британският вариант посочва 135 kW (184 к.с.).

ZR-V first generation (от 2023 г.)

Honda ZR-V first generation
Снимка: © M 93 / Wikimedia Commons · CC BY-SA 3.0 de

Продава се в: Европейски съюз и Обединено кралство · Източници: hondanews.eu, techinfo.honda-eu.com

Накратко: Дължина 4570 mm · Собствена маса 1560–1610 kg · Максимална скорост 173 km/h Спецификации, надеждност и всички версии →

Европейски съюз 5 версии

Нови автомобили, регистрирани в ЕС (както и в Норвегия и Исландия), според данни на Европейската агенция по околна среда. Стойности по процедурата NEDC до 2020 г. и по WLTP от 2021 г.; версиите са групирани по двигател и мощност, заедно с броя регистрации.

Години и версияДвигателМощностГоривоРазход (комбиниран)CO₂Регистрации в ЕС
2023–20252,0 L105 kW (143 PS)Хибрид5,8–6,0 L/100 km WLTP131–132 g/km13 795
20252,0 L105 kW (143 PS)Бензин5,8 L/100 km WLTP131 g/km217
20252,0 L105 kW (143 PS)Plug-in хибрид5,8 L/100 km WLTP131 g/km111
2023–20252,0 L135 kW (184 PS)Хибрид5,8 L/100 km WLTP131 g/km259
20252,0 L103 kW (140 PS)Хибрид5,8 L/100 km WLTP262 g/km16

Обединено кралство 3 версии

Нови автомобили, предлагани в Обединеното кралство, според данни на Агенцията за сертифициране на превозни средства. Стойности по NEDC до 2018 г. и по WLTP след това; годините са изданията, в които се е появила дадена версия.

Години и версияДвигателМощностГоривоСкоростна кутияРазход (комбиниран)CO₂
2025–2026ZR-V Hybrid 2.0 i-MMD Elegance 5 door (Standard)2,0 L135 kW (184 PS)ХибридБезстепенна трансмисия (CVT)5,7 L/100 km WLTP130 g/km
2025–2026ZR-V Hybrid 2.0 i-MMD Sport 5 door (Standard)2,0 L135 kW (184 PS)ХибридБезстепенна трансмисия (CVT)5,8 L/100 km WLTP131 g/km
2025–2026ZR-V Hybrid 2.0 i-MMD Advance 5 door (Standard)2,0 L135 kW (184 PS)ХибридБезстепенна трансмисия (CVT)5,8 L/100 km WLTP132 g/km

Отзиви за Honda ZR-V

4 официални кампании за изтегляне от пазара поради риск за безопасността за Honda ZR-V според данни на NHTSA (САЩ), DVSA (Обединеното кралство) и Safety Gate на ЕС, подредени от най-новата към най-старата. Ремонтите по кампаниите обикновено са безплатни при дилърите на производителя.

  • Кормилният механизъм може да заяжда или да издава необичаен шум2023–2024
  • Горивната помпа за високо налягане може да тече2021–2024
  • Предупреждението за превишена скорост може да не прозвучи след изключване на круиз контрола2023
  • Облегалката за глава може да се огъне напред поради опиране в седалката2023

Вижте всички 4 кампании за изтегляне

Подобни модели от други марки

Официалните стойности са измерени по стандартни процедури за изпитване и се различават между пазарите. Разходът ви зависи от това как, къде и при какви условия шофирате.